Jaki jest najlepszy sposób na stopniowe wykończenie niedokończonej piwnicy?


20

moja żona i ja właśnie kupujemy nasz pierwszy dom. Dom ma niedokończoną piwnicę o powierzchni 750 stóp kwadratowych (ściany z cegły żużlowej i betonową podłogę) i jest zupełnie nowy (raczej będzie zupełnie nowy, gdy zostanie ukończony za tydzień lub dwa). Nie mamy możliwości, aby kontrahenci ukończyli dla nas piwnicę, ponieważ korzystamy z programu dla kupujących dom po raz pierwszy, ale chcielibyśmy zakończyć piwnicę w ciągu pierwszych dwóch lat, w których tam mieszkamy. Niestety otrzymaliśmy wycenę w wysokości 30 000 $ - 45 000 $ na dokończenie piwnicy. Zamiast zajmować się całym projektem na raz, chcielibyśmy zająć się projektem w mniejszych, bardziej przystępnych cenach. Oto, co chcielibyśmy osiągnąć:

 • Chcielibyśmy przekształcić piwnicę w 4 mniejsze przestrzenie (ze ścianami)
 • Chcielibyśmy uruchamiać gniazdka elektryczne co kilka stóp po ścianach zewnętrznych (jestem trochę jak elektronika)
 • Chcielibyśmy zaizolować ściany zewnętrzne i zawiesić płyty gipsowo-kartonowe
 • Chcielibyśmy zainstalować jakąś podłogę (mam nadzieję na drewno liściaste, ponieważ dodanie twardego drewna do całego domu to mój kolejny duży projekt dla domu)
 • Przypuszczam, że musimy dodać jakiś sufit podwieszany, ale nie jestem pewien.

Moje pytanie jest złożone. Przede wszystkim, czy jest jakaś poważna pułapka w realizacji tego projektu stopniowo, o której mogłem nie myśleć? Drugą częścią jest to, która kolejność byłaby najlepsza dla realizacji tych projektów. Na koniec, które części tego projektu powinienem (jako osoba niezbyt przydatna) podjąć samodzielnie, aby zmaksymalizować moje oszczędności przy najmniejszym ryzyku zepsucia pracy? Dzięki za pomoc!


2
Powiedziałbym, że musisz to wszystko przemyśleć, nawet jeśli nie zrobisz wszystkiego od razu. Kiedy budowaliśmy moje oddzielne biuro, głównym błędem nie było upewnienie się, że wszystkie odpowiednie kable (zasilanie itp.) Na środku biura znajdowały się na miejscu przed podniesieniem się izolacji obwodowej / suchej zabudowy. Po fakcie była to dziwka snująca rzeczy przez ściany.
Peter Rowell,

Zdecydowanie. Nie przeprowadzamy się nawet przez kolejny miesiąc, a wtedy prawdopodobnie będziemy musieli zaoszczędzić około 5000 USD, aby bezpiecznie podjąć się i wykonać dowolne z tych zadań. Proces planowania zacząłem więc z dużym wyprzedzeniem. Prawdopodobnie zacznę diagram Visio z dokładnym ustawieniem wszystkiego, czego chcę (każdego gniazdka elektrycznego i gniazda telefonicznego / kablowego w zestawie).
Brendon Dugan

Nie jestem pewien, czy zadajesz tutaj właściwe pytanie ... Każdy projekt, który nie polega na upieczeniu ciasta, może zostać rozciągnięty, aby pasował do dowolnego przedziału czasowego, a tym samym zmniejszyć dolary / czas. Czy zajmujesz się realizacją projektu etapami ORAZ utrzymaniem piwnicy w stanie „użytkowym” pomiędzy nimi? Jest to o wiele trudniejsze i zwiększy całkowity koszt projektu.
Dave Nay

@DaveNay, nie zgadzam się, że każdy projekt można rozciągnąć. Kiedy wrabiasz nowy dom, musisz go wstawać, a warunki pogodowe są możliwie jak najszybciej. A kiedy instalujesz hydraulikę, musisz mieć pewność, że izolacja i ogrzewanie pojawią się wkrótce, jeśli istnieje ryzyko temperatur ujemnych. W tym przypadku myślę, że Brendon może to rozciągnąć.
BMitch

@Bitch, oczywiście są pewne kroki, których nie należy przerywać, ale po zakończeniu kadrowania i pogody, możesz poczekać tak długo, jak chcesz, aż zaczniesz hydraulikę. Po zakończeniu prac hydraulicznych nie potrzebujesz HVAC, jeśli dopływ wody jest odcięty. Struktura nie byłaby bardzo użyteczna w ten sposób, ale o to właśnie starałem się zrobić.
Dave Nay

Odpowiedzi:


15

Najpierw zrób drenaż. Jeśli chcesz zainstalować pompę ściekową, odpływ obwodowy lub wodoodporne ściany, nadszedł czas, aby to zrobić. W tym miejscu powinieneś również zainstalować wszelkie rury kanalizacyjne.

Następnie kadrowanie. Beton przenosi wilgoć, dlatego należy zastosować obróbkę ciśnieniową i podkładkę styropianową, która normalnie przechodzi pod płytę progową, aby ściany były suche. W przypadku drewna poddanego obróbce ciśnieniowej potrzebujesz ocynkowanych gwoździ, aby uniknąć reakcji chemicznej, która zjadłaby normalny gwóźdź. Upewnij się, że rama jest przeznaczona do suchej zabudowy (16-calowe kołki OC, krawędź przybijająca w rogach i wokół obwodu sufitu). Upewnij się też, że ściany są ustawione / zwymiarowane pod kątem wszelkich instalacji wodno-kanalizacyjnych lub innych linii użytkowych. W przypadku ścian zewnętrznych, grubsze ściana (2x6 zamiast 2x4), tym więcej izolacji można uwzględnić.

W tym momencie pojawiają się narzędzia, w tym instalacje hydrauliczne, elektryczne, hvac i komunikacyjne. Jestem zwolennikiem prowadzenia linii komunikacyjnych (takich jak ethernet, catv i telefon), dzięki czemu można je ulepszać bez otwierania ścian i prowadzenia przewodów po podłodze. Zauważ, że przy większej liczbie gniazd potrzebujesz więcej obwodów, a miedź nie jest tania.

Izolacja jest wykonywana po zakończeniu wszystkich narzędzi. Jeśli masz ściany wodoodporne, to nie mam wiele przeciwko standardowej izolacji z włókna szklanego. Właściwie lubię włókno szklane, ponieważ łatwo jest pracować z nim jako majsterkowicz, stosunkowo tanio, a wymiana elementu lub tymczasowe przeniesienie (np. Na poddaszu) jest prosta. Jednak z powodu obaw związanych z wilgocią lub jeśli mieszkasz w północnym klimacie z surowymi zimami, wolałbym pianę w sprayu. Piana natryskowa ma tę wadę, że jest trudna (niemożliwa?) Do usunięcia, ale działa jako bariera paroizolacyjna i nie pozostawia pęknięć, którymi mogłoby się przedostać powietrze.

Następnie masz płytę gipsowo-kartonową, farbę, drzwi i wykończenia oraz farbę do retuszu. Lubię pomalować ściany i wykończenia osobno, więc jest mniej pracy na krawędziach.

Jeśli chodzi o podłogę, zwykle robisz to przed lub po wykończeniu. W przypadku drewna liściastego często najpierw wykonuje się podłogi, a następnie listwy przylegają do nich mocno. W przypadku wykładziny należy zamontować wykończenie 1/2 "nad podłogą, a instalatorzy dywanów zainstalują dywan bezpośrednio pod nim.


Dzięki za radę! Czy któryś z tych elementów jest czymś, co początkujący majsterkowicz mógłby zrobić z realnym prawdopodobieństwem sukcesu?
Brendon Dugan

@BrendonDugan, Wiele z tego może zrobić majsterkowicz, ale poziom ryzyka wzrasta, gdy przejdziesz na górę listy. Konieczne będzie sprawdzenie prac użyteczności i konstrukcji, aby uniknąć błędów powodujących większe problemy. Moje uprzedzenie polega na tym, aby najpierw nauczyć się czegoś innego, dlatego spędzam dużo czasu z moim lokalnym rozdziałem Habitat for Humanity.
BMitch

Nie zgadzam się z potrzebą użycia drewna PT. W mojej piwnicy nie użyłem styropianu, ale owinąłem spód listwy progowej paroizolacją o szerokości 12 cali o grubości 6mil. Nawet w przypadku samego styropianu to prawdopodobnie wystarczy. Ponadto powinna być przerwa między słupkami a ścianami cementowymi - Zapobiega to wilgoć i wodę przed dostaniem się na nich, jak również daje sobie przerwę termiczną IMHO PT jest po prostu przesada w tej sytuacji, a tak naprawdę nie zapewniają żadnej realnej wartości, jeśli wszystko odbywa się prawidłowo..
gregmac

Zawsze korzystałem z PT za każdym razem, gdy mam kontakt z betonem. To tylko płyta podstawy, a nie cała ściana kołka. Wolę wydać dodatkowe kilka dolców i wiem, że ściana mnie przetrwa. Podkład piankowy został polecony przez innych tutaj, użyłem go tylko do zdzierania pogody pod płytą podstawy ściany zewnętrznej. Bariera paroizolacyjna 6 mil wydaje się również dobrym rozwiązaniem.
BMitch

3
@BrendonDugan: przeczytaj to przed zaizolowaniem piwnicy.
Jake Berger,

9

Właśnie przebudowaliśmy naszą piwnicę na 4 pokoje w istniejącym 30-letnim domu. Pokój zabaw, pokój bonusowy, pralnia i łazienka.

Najprawdopodobniej będziesz musiał uzyskać pozwolenie na wykonanie tego typu konstrukcji i poddanie się kontroli.

Kolejność Bmitcha jest zdecydowanie poprawna. To, co chcesz zrobić, zależy od ciebie, a także od wyboru materiału.

Zrobiłem większość kadrowania, ponieważ jest to stosunkowo łatwe, ponieważ nie będziesz mieć ścian nośnych. Jeśli potrafisz wyrównać i wyrównać, wszystko, czego potrzebujesz, to podstawowa ramka do otworów w ścianach i drzwiach. Machnąłem młotkiem, ale pistolet do gwoździ łatwiej.

Kupiłem wiertarkę udarową i wkręty tapcon do przymocowania desek do betonowej podłogi w piwnicy. Do przymocowania ścian do podłogi w piwnicy będzie wymagany albo zestaw ramsetów. Tak czy inaczej, nie jest to typowe narzędzie dla majsterkowiczów.

Urządzenia elektryczne, które sprzedałem profesjonalistom. Doprowadzili go do kodu, zainstalowali GFI, mogą zapalić, umieścić wentylator w łazience itp.

Jeśli chodzi o sufit podwieszany, umieściłem go pod sufitem w pralni i na obwodzie w innym pokoju i zbudowałem drabiny wokół reszty przeszkód. Według kodu nie można zakryć skrzynki przyłączeniowej. Więc to, co zrobiłem, to to, że spojrzałem w sufit na to, co już tam było. Przyniosłem hydraulika, który przesunął linię gazu w sufit i kazałem elektrykowi przestawić kilka skrzynek złączy, abym mógł podjechać jak najwyżej do legarów. Resztę obejrzałem. Zbudowałem również 5 punktów dostępu, aby uzyskać dostęp do głównej linii gazowej i odcinania wody. Każdy przypadek będzie wyjątkowy, ale starałem się maksymalnie podnieść do sufitu, nie wkładając dużo pieniędzy w przenoszenie rur itp.

Gdy wszystko zostanie oprawione i podłączone do prądu, można wykonać izolację. Poszliśmy z rolkami pokrytymi papierem z włókna szklanego, ponieważ są one tanie i wszystko, czego potrzebujesz, to zszywacz, maski i odzież ochronna do zainstalowania.

Potem jest płyta gipsowo-kartonowa, która moim zdaniem jest kolejnym przedmiotem, który możesz zrobić sam. Dobry wkrętak do płyt kartonowo-gipsowych i spory wysiłek ręczny. Jeśli uda ci się pomóc kilku osobom, na pewno pójdzie to szybciej. Aby przymocować do sufitu, polecam wynająć jedną z wind do płyt kartonowo-gipsowych, która utrzyma się na miejscu, w przeciwnym razie będziesz potrzebować kilku osób, aby przytrzymać jedną śrubę w płycie. Narzędzie rotozip może pomóc w profesjonalnym cięciu wokół gniazdek i lamp.

Mam krewnego, który jest gipsiarzem, więc poszliśmy z gipsem, ale można też nagrywać i zamulać. Kupiłem płyty gipsowe kontra deski drwyall. Tynkowanie droższe (chyba że masz zniżkę członka rodziny), więc poleciłbym płytę gipsowo-kartonową.

Sprowadziłem również profesjonalistów, którzy zajmowali się wykładzinami i kafelkami (podłogami), i zatrudniłem generalnego konstruktora do wykończenia.

Wszystko sami namalowaliśmy. Moja żona potoczyła się, a ja wykonałem większość cięcia, ponieważ mam na to cierpliwość.

Przygotuj się również na ukryte koszty, choć skoro Twój dom jest nowy, prawdopodobnie nie stanowi to większego problemu. Musieliśmy ponieść dodatkowe koszty, aby wprowadzić zmiany w kodeksie instalacji hydraulicznych i elektrycznych.

Jeśli chcesz szczegółowo omówić, daj mi znać i napisz do mnie, a ja mogę podzielić się większą ilością moich doświadczeń.


1
według Building Science , licówka z włókna szklanego może prowadzić do problemów z wilgocią.
Jake Berger,

@ jberger - zgadzam się z twoim oświadczeniem. To zależy od twojej piwnicy. W naszym nigdy wcześniej nie było wody ani wilgoci ani wilgoci, więc poszedłem z batami. Jeśli masz wilgotną piwnicę lub problemy z wodą, zdecydowanie wybierz coś innego.
Jon Raynor,

1

Kilka pomysłów do rozważenia:

 • Uczyń swoje schody łatwymi w użyciu . Szerokie schody 3 '6 "lub 3' 7" są ładne, szczególnie z poręczami po obu stronach. Ustaw końce poręczy pod kątem. Jeśli poradzisz sobie ze wzrostem / biegiem 7 "/ 11¼" lub 6⅓ "/ 12", łatwiej będzie się wspinać. Pamiętaj o dołączeniu nosków wymaganych kodem - one naprawdę pomagają. Im bliżej munduru można zwiększyć wysokość kroku, tym lepiej. (Zachowaj szczególną ostrożność u góry iu dołu, aby wyrównać z wysokościami gotowej podłogi.) Jeśli budujesz schody przed ukończeniem podłogi, dołącz krótki krok 3 'o szerokości <szerokości schodów>, aby góra tego kroku pasowała do gotowa wysokość podłogi.
 • Maksymalizuj przestrzeń nad głową na schodach. 6 '8 "to minimum kodu (tam, gdzie jest to praktyczne); 7'0" jest jeszcze lepsze. W razie potrzeby możesz pochylić sufit w miejscu, gdzie przeszkadzają belki. (Modyfikowanie lub przesuwanie belek zwykle wymaga inżynierii budowlanej).
 • Istnieją wymagania dotyczące kodu budynku, aby zainstalować okna wyjściowe i otwory okienne.
 • Wyrównaj górne krawędzie studni tak, aby znajdowały się około 1 cala wyżej od ziemi.
 • Ułatw sobie wspinanie się przez studnie okienne. Niektóre odwierty są wyposażone w odlewane stopnie.
 • Zwężaj futrzane ściany po bokach okien. Pamiętaj o zaizolowaniu tych kątowych części ścian. Poprzez zwężenie ścian, nadchodzące światło słoneczne odbije się bardziej i unikniesz ciemnych cieni po bokach okien.
 • Tam, gdzie Twoja płyta gipsowo-kartonowa ma rogi wystające z przestrzeni mieszkalnej, użyj zaokrąglonych (metalowych) narożników zamiast kwadratowych (metalowych) narożników. Uzyskana krawędź wygląda lepiej, jest bezpieczniejsza i trwalsza. To sprawia, że ​​płyta bazowa jest nieco bardziej skomplikowana - mój konstruktor zastosował dwa kąty 45 ° zamiast jednego kąta 90 ° w każdym rogu płyty bazowej.
 • Jeśli zdecydujesz się wydać pieniądze na podłogi z twardego drewna, wybierz kompozytowe podłogi z twardego drewna. Podłogi z litego drewna są przeznaczone do zastosowań naziemnych. Kompozytowe drewniane podłogi zawierają wystarczającą ilość sklejki, aby zminimalizować ruch drewna, co teoretycznie jest problemem w piwnicach. Niestety może to być najdroższa część twojego projektu.
 • Polecam linoleum lub Marmoleum do podłóg w łazience, pomieszczeniu gospodarczym i / lub pralni. Te podłogi wymagają warstwy płyty wiórowej lub wysokiej jakości sklejki między podłożem a powierzchnią wykończeniową. Dzięki temu są bardziej równomierne i podnoszą je na poziom innych podłóg.
 • Rozważ izolację podłogi pianką o zamkniętych komórkach pod podłogą. „Kiedy twoje stopy są ciepłe, jest ci ciepło.” Opcjonalnie podeprzyj podłoże podkładami drewnianymi i umieść izolację między podkładami. Innym diy.stackexchange pytanie otrzymał opcje, które były tańsze, cieńsze, a nadal skuteczne .
 • Zaprojektuj w obszarze pół łazienki (być może trzy czwarte lub pełna łazienka). Jeśli masz szczęście, możesz nie potrzebować pompy ściekowej do łazienki.

Sugerowana kolejność projektów:

 1. Naszkicuj plan piętra. Zdecyduj, gdzie chcesz schody, łazienka, pomieszczenie gospodarcze, pralnia (jeśli będzie w piwnicy), zlew sklepowy (jeśli w piwnicy będzie sklep), a okna się otworzą. Zaznacz, gdzie będą musiały iść różne rury, przewody i kanały.
 2. Użyj taśmy, aby zaznaczyć na podłodze piwnicy, gdzie będą gotowe ściany. Zaznacz położenie okien i drzwi. Zaznacz zwężenia ścian po bokach okien. Oznacz marnościami w łazience, umywalką, toaletą i wanną lub prysznicem. Dowiedz się, o ile podłoga się podniesie i o ile opadnie sufit.
 3. Kupuj okna, skład drewna, elektryka, hydraulika, instalatora HVAC, producenta szafek, firmę zajmującą się produkcją podłóg i suche ściany. Gdy znajdziesz te, które Ci się podobają (i spodziewaj się, że będziesz na to stać), uzyskaj ich opinię na temat Twojego planu.
 4. Zmień plan w razie potrzeby i ustal budżet.
 5. W razie potrzeby dokonaj trwałej poprawy drenażu. (Zacznij od nachylenia gruntu wokół domu, a rynny i rynny spustowe).
 6. Zainstaluj okna i studnie okienne. Polecam profesjonalną instalację systemu Windows.
 7. Jeśli schody trzeba poszerzyć, wydłużyć lub przenieść, ponownie je zbuduj. (Zbuduj także sąsiednie ściany, zgodnie z poniższymi zadaniami.)
 8. Zbuduj każdy pokój, jeśli uznasz, że go potrzebujesz. W każdym pokoju kolejność wygląda mniej więcej tak:
  8a. rama
  8b. zainstaluj szorstką podłogę (wszystko od podłogi w dół)
  8c. instaluj szorstkie narzędzia (większość ludzi zatrudnia profesjonalistów do ich wykonania.)
  8d. izolować
  8e. płyta gipsowo-kartonowa (polecam do tego profesjonalistę)
  8f. podłoga (odczekać, aż podłoga zaaklimatyzuje się w domu)
  8g. listwa przypodłogowa
  8h. malować
  8i. szafki (takie jak próżności w łazience)
  8j. Wykończ narzędzia (osłony gniazd, wyposażenie itp.). Ponownie większość ludzi zatrudnia profesjonalistów do ich wykonania.)

1
Jeśli nie masz pewności, czy piwnica jest sucha (masz pompę ściekową; twoja okolica ma kopie zapasowe kanałów; jesteś paranoikiem ...), po prostu wykończ betonową podłogę. Uruchom płytę kartonowo-gipsową 1/2 cala nad podłogą i użyj tarcicy PT jako listwy progowej. Pozwoli to puścić zawór zwalniający ciepłą wodę lub pęknie obudowa pompy pralki, a wszystko, co masz, to bałagan, a nie reno.
Sherwood Botsford

@SherwoodBotsford - Twój komentarz byłby dobrą odpowiedzią.
Jasper

@ SherwoodBotsford - Piwnica mojego domu została ukończona, kiedy została zbudowana. Zewnętrzna strona fundamentu jest chroniona przez wgłębioną matę odpływową i stopkę francuską, która spływa do kanalizacji miejskiej. Pomieszczenie gospodarcze ma wykończoną podłogę (jak opisano w odpowiedzi) z odpływem do zewnętrznej, podziemnej płyty gipsowo-kartonowej. Piwnica jest o pół piętra głębsza niż reszta piwnicy i bardzo przypomina to, co sugerujesz. Schody w piwnicy są poddawane obróbce ciśnieniowej; płyta gipsowo-kartonowa zaczyna się o cal od podłogi; do zewnętrznej płyty gipsowo-kartonowej jest odpływ podłogowy; a „listwa przypodłogowa” piwnicy jest naklejana na winyl.
Jasper

-1

Po obejrzeniu wielu programów dla majsterkowiczów i telewizji HGTV doszedłem do wniosku, że wiele problemów głowy i problemów w każdej dziedzinie remontu można po prostu uczynić przestarzałymi dzięki posiadaniu odpowiednich narzędzi do prowadzenia badań potrzebnych do projektu, a jeszcze lepiej dzięki znajomemu lub członek rodziny, który ma wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie.

Najważniejszym zadaniem będzie obramowanie ścian. Nie spiesz się i zawsze mierz dwa razy, raz wycinaj i zawsze sprawdzaj swój poziom. Poziom 6 'lub dłuższy jest zaletą przy tego rodzaju renowacji, ponieważ nierówna, kwadratowa ściana sprawi, że postawienie suchej ściany będzie koszmarem.

Niektóre zadania, takie jak prowadzenie drutu i podłączenie do panelu, powinny być pozostawione profesjonalistom i zawsze należy pamiętać o każdym poważnym remoncie, w którym wymagana jest instalacja hydrauliczna, elektryczna i budowlana, wymaga pozwolenia.

Prostą instalację wodno-kanalizacyjną może wykonać na przykład nowicjusz z małym internetowym kursem lub kursem dziennym w Home Depot. YouTube jest do tego niesamowity.

Zawsze przygotuj portfel na ukryte koszty, takie jak na przykład dodatkowe drewno, izolacja i płyta gipsowo-kartonowa, ponieważ wiele razy niewłaściwe cięcie może oznaczać wyrzucenie tego materiału.

Do izolacji ścian polecam markę Roxul; to zielone rzeczy. Jest to nie tylko zielony produkt, jest odporny na wilgoć, odporny na pleśń i pleśń, odporny na ogień, ma niesamowitą wartość R i jest przyjemniejszy w użyciu niż różowy materiał, ponieważ jest gęstszy. Ma również lepsze właściwości izolujące dźwięk, więc byłby świetny do pokoju kina domowego używanego wielokrotnie. Oczywiście gruba plastikowa paroizolacja i uszczelniacz akustyczny wokół dna są koniecznością i tonami taśmy klejącej do szwów.

Pamiętaj, że kiedy ktoś Cię zaskoczył, skorzystaj z sieci lub poproś znajomego, który pomoże ci przejść przez trudną część.

Na podłogę polecam stosowanie płytek Dri-fit: są one nieco drogie, ale stanowią również barierę dla wilgoci i podłoże w jednym. Nigdy nie układaj płytek ani nie kładź gotowej podłogi bezpośrednio na cemencie. Podłoże nie tylko pomaga w rozwoju pleśni i uszkadza podłogę, jak na przykład drewno liściaste, ale pozwala na oddychanie cementu, co jest również ważne w przypadku braku wzrostu pleśni i pleśni.

Najlepsze remonty to te, które zostały wykonane za pierwszym razem. Jeśli wydajesz dobre pieniądze, równie dobrze możesz stworzyć najlepiej wyglądający produkt końcowy. Pamiętaj, jedna rzecz może nie zobaczyć wszystkich rzeczy pod spodem, ale jeśli zrobisz to dobrze, będziesz miał satysfakcję i ulgę w stresie, że stworzyłeś coś, co ty i twoja rodzina możecie kochać przez bardzo długi czas.

Jeśli cokolwiek zlecisz, upewnij się, że wykonałeś wiele szacunków i masz referencje od każdego wykonawcy; posuwają się nawet do dzwonienia do innych klientów i pytania, czy podoba im się praca tej osoby. Wybór najniższej ceny nie zawsze jest najmądrzejszym wyborem: potrzebujesz doświadczenia i wiedzy i nigdy nie płacisz pełnej ceny, dopóki praca nie zostanie ukończona i nie będziesz zadowolony; tyle osób się pieprzy. Oglądaj postępy, jeśli możesz: wielu właścicieli domów otwiera swój dom dla kontrahentów, a następnie opuszcza powrót do domu do gotowego pokoju lub dodatku, a oni nie zrobili nic, ale położyli bzdury na starych rzeczach, a następnie poprosili o zapłatę, a następnie znajdziesz kilka miesiące później masz te same problemy, które wezwałeś, aby je naprawić. Coś jak nałożenie opaski na tryskającą ranę. Powodzenia i Boże błogosław.

W większości przypadków ściany zewnętrzne są pierwszą rzeczą, która może się wznieść. Uruchom okablowanie i hydraulikę, jeśli to konieczne, izolację, a następnie podpodłogi i płyty gipsowo-kartonowe są na końcu. Spróbuj użyć 2x6 na wszystkich ścianach zewnętrznych, aby zwiększyć swoją wartość izolacyjną R 2x4 dla ścian pomieszczeń i innych ścian barierowych jest w porządku. Pamiętaj, aby nie niszczyć żadnych belek konstrukcyjnych / legarów podłogowych i uważaj na rurociągi i instalacje HVAC.


Zdajesz nie chcą paroizolacji w ścianie piwnicy: buildingscience.com/documents/digests/... „Jeżeli systemy piwnicy ścienne są zaprojektowane i skonstruowane tak, aby wyschnąć do wnętrza - niezależnie od tego, gdzie znajdują się warstwy izolacyjne - Należy unikać paroizolacja wnętrz „
DA01,

-1

Skończyliśmy naszą piwnicę (w przeważającej części) i chciałbym tylko dodać do tego, co powiedzieli inni powyżej. Dla nas kroki były w zasadzie:

 • sprawdź betonowe ściany / podłogi pod kątem pęknięć itp. Następnie dłutuj je i załóż cementem hydraulicznym.
 • użyj drylok na ścianach i podłodze, aby uszczelnić wilgoć
 • użyj izolacji płyty takiej jak „Super TUFF-R na ścianach fundamentu, aby ochronić nas przed wilgocią i dać nam R7,5, a następnie przyklej wszystkie szwy taśmą Tyvek
 • wykonuj kadrowanie za pomocą dociskanej płyty progowej i zwykłych drewnianych kołków do końca. Musiały być o 1 "od ścian i TUFF-R (ponieważ to kod w MA), ale powinieneś sprawdzić, co mówi kod w twojej okolicy
 • poprowadził światła elektryczne i wpuszczone, ale elektryk podłączył je do panelu
 • spryskaj pianą wszelkie szczeliny wokół przedmiotów, a następnie zastosuj Roxul (ponieważ jest ognioodporny i nie wchłania wody) w ścianach
  • pokrył Roxul barierą przed wilgocią (to również kod)

Jest kilka rzeczy, które wynajęliśmy również komuś, na przykład w celu zmiany trasy HVAC lub rur, które mogłyby zakłócać umieszczenie ściany. Wynajęłem również instalatorowi płyt gipsowo-kartonowych komuś innemu. Nie chodzi o to, że nie możesz tego zrobić sam, ale uważam, że najlepiej zostawić to zawodowcowi, ponieważ są w tym naprawdę dobrzy i zaoszczędzi ci frustracji związanej z robieniem tego samemu. Reszta rzeczy, takich jak wkładanie drzwi, wykończenie, malowanie, jest dość prosta, więc możesz to zrobić.

Świetne miejsce na rozpoczęcie od uzyskania wymagań dotyczących kodu. Nawet wejście do biura pozwoleń ze schematem ścian, izolacji, instalacji elektrycznej itp. Jest dobre, ponieważ dadzą ci znać, zanim zatwierdzą pozwolenie, jeśli musisz wprowadzić zmiany lub użyć czegoś innego. W ten sposób wiesz, że masz odpowiednią strategię, zanim zaczniesz wszystko układać.


Poleciłbym tylko drylock dla taniego zastosowania bez izolacji. Poza tym, suchy zamek nie jest niezawodny i często prowadzi do fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Lepiej po prostu upewnić się, że piwnica jest sucha na początek. Nie użyłbym żadnej izolacji na bazie folii. To stworzy paroizolację - coś, czego nie chcesz w ścianie piwnicy. Tarcica poddana obróbce ciśnieniowej jest OK, ale sugerowałbym stalowe kołki. Łatwiejsze w obsłudze i bez nieprzyjemnych chemikaliów. I ponownie, NIE dodawaj bariery dla wilgoci. To złe wieści w piwnicy.
DA01,

Powiem, że kod czasami nalega na paroizolację, ale jest to bardzo przestarzała nauka. Być może będziesz musiał wykonać trochę pracy domowej na własną rękę i przekonać egzekwujących kod, że nowa droga jest lepsza. Proponuję przyjrzeć się całej pracy, jaką wykonuje Building Science Corp (z którą zgadza się amerykańska Dep of Energy).
DA01,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.