Dodawanie przewodu uziemiającego z usługi do ulepszonego pod-panelu


1

Modernizacja instalacji elektrycznej z nowym panelem serwisowym 200 A (główne odłączenie), a następnie pod ziemią 110 stóp do domu i nowym panelem podrzędnym 200 A. Teraz jest 3-żyłowy podajnik 4/0 Au w 2-calowym przewodzie z PCV (z dwoma zwojami o 45 stopni), który obsługuje teraz dom. Aby zapewnić 4-drutowy podajnik i kod, muszę uruchomić 4-ty drut jako konduktor (4 ga Cu) między serwisem a podpanelem, aby spotkać się z kodem w hrabstwie El Dorado w Kalifornii Niestety nie udało mi się dostać taśmy rybackiej przez kanał, po pierwszym zakręcie. a hrabstwo wymaga podawania drutu 4. Pytanie brzmi: czy mogę poprowadzić przewód uziemiający w oddzielnym kanale równoległym w tym samym wykopie (tak, wykopię go) między główną usługą a pod-panelem? Dzięki.


1
Nie atrakcyjne, ale możesz użyć istniejącego kabla jako taśmy ciągnącej. Przymocuj przewód do jednego końca, wyciągnij go do drugiego, podłącz nowy kabel do przewodu i pociągnij go z powrotem. Zrobiłem to więcej niż jeden raz, choć na mniejszą skalę. Tylko upewnij się, że twoje załączniki są martwe.
mickeyf,

Dzięki mickeyf za twoją odpowiedź. Tak, mógłbym spróbować. Martwię się o siłę i siłę, by wyciągnąć ten drut 4/0.
Msteve,

Czy te istniejące przewodniki są miedziane, czy (nowoczesne, tj. Kompaktowe skrętki AA-8xxx) aluminium?
ThreePhaseEel

Miałem trochę szczęścia, używając sznurka i przecinając kilkanaście kawałków sznurka o długości 4-6 cali i wiążąc żyłkę na środku krótkich, a następnie używając sprężonego powietrza, aby przedmuchać go przez rurę, utrzymując niewielkie napięcie na żyłka, żeby się nie zawiązała. Po tym, jak żyłka przepłynie przez cięższą żyłkę, można ją wciągnąć i użyć jej do sznurka ciągnącego. Jeśli linia utknie podczas próby jej przepchnięcia, pociągnij ją do tyłu o stopę lub 2 i kontynuuj próbę. Próbowałem pianki. Używamy piankowych zatyczek do „przedmuchania myszy” i odkurzania lub sprężonego powietrza, ale z drutem w rurze, który zawodzi.
Ed Beal,

@ThreePhaseEel Model 4/0 jest nowoczesny i kilka lat temu został wprowadzony do sieci kablowej i naziemnej, ale nie dotarł na ziemię.
Msteve,

Odpowiedzi:


2

Zgadzam się, ciągnięcie trzech przewodów 4/0 Al to praca, którą DIYer utknął i musiał wezwać elektryka po ciężarówkę pełną narzędzi do ciągnięcia.

Ile lat ma ta praca? Jeśli w tym czasie legalne było drutowanie bez uziemienia, może być legalne, aby zmodernizować grunt przy użyciu dozwolonych reguł NEC. W przypadku modernizacji reguły są zliberalizowane i masz znacznie szerszy zestaw opcji, jak to zrobić. Przedstaw ten argument AHJ i zobacz, co mówią.

Ponadto, po co kopać wykop wewnętrzny? Wystarczy wykopać stary rów do 45, który, jak zakładam, znajduje się zaledwie kilka stóp od domu i szopy. Następnie możesz odłączyć przewody, przeciąć rurę (ostrożnie) i uzyskać dostęp do przejścia przez przewód uziemiający. Gdyby połączenia nie były cementowane, byłoby jeszcze łatwiej. Naprawdę utrzymanie podziemnego przewodu wodoszczelne jest przegrana, to będzie napełnić wodą, dlatego drut ma rating THWN. Nie ma więc sensu cementowanie. Dokładnie tak bym zrobił w tych okolicznościach.

Ponadto, jeśli twój drut jest przestarzałym typem AA-1350, po prostu zachowaj ostrożność przy swoich zakończeniach, upewnij się, że końcówki są wykonane z aluminium (większość jest), użyj anty-ox i dokręć je dokładnie zgodnie ze specyfikacją. Nie widzę powodu, aby wydawać fortunę na nowy drut AA-8000, oba przewodzą dobrze prąd, problem zawsze był na końcach, a nawet to było głównie problemem dla małych drutów (10-12 AWG) na zakończeniach Cu . Z drugiej strony, jeśli stary drut nie ma oceny zewnętrznej, to inny kocioł z rybą.


Dzięki Harper za odpowiedź. Tak, przecięcie fajki przeszło mi przez myśl i mógłbym spróbować, modląc się o pewną rękę przez cały czas. Jak zasugerowałeś, sprawdzę, czy któreś ze stawów nie zostały cementowane.
Msteve,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.