Jaka jest najlepsza strategia ograniczenia wilgoci w tym garażu?


9

Po pierwsze wiem, że ten garaż nigdy nie będzie suchy . To samodzielny garaż z jednym samochodem wbudowany w zbocze wzgórza, na którym siedzi mój dom. Przylega do dziedzińca sąsiada, a oni mają krajobraz i kwiaty, które często podlewają. Mój sąsiad nawet mówi, że garaż dostaje więcej wody, kiedy dużo podlewa. Garaż http://plk.webimages.s3.amazonaws.com/garage1.JPG

Garaż ma gumowy dach z dwoma rynnami, które nie odprowadzają skutecznie wody. Aluminiowa krawędź nie jest uszczelniona na gumie, więc domyślam się, że większość wody spływa prosto w dół zamiast do rynny. Po wszystkich 3 stronach garażu znajduje się osłona szczotkowa. Zbliżenie rynny http://plk.webimages.s3.amazonaws.com/garage4.JPG

Wewnątrz jest betonowa podłoga z pęknięciami. Ściany są niezamkniętym blokiem żużlowym. Mimo że było sucho, widać, ile tu wilgoci. Czy powinienem spróbować uszczelnić ściany za pomocą DRYLOK? Wewnątrz garażu http://plk.webimages.s3.amazonaws.com/garage2.JPG

Moim ostatecznym celem w osuszeniu tego jest zbudowanie małej ściany wspinaczkowej w garażu. Będzie to rama 2x4 ze sklejką. Nie mam nic przeciwko, jeśli jest wilgotny, ale wolałbym, żeby nie pachniał silnie pleśnią. Nie chcę, aby drewno gniło od wilgoci.

Plan ataku i pytania otwarte:

  • Rozważałem wykopanie rowu na obwodzie i zainstalowanie prostego systemu płytek ściekowych. Czy to się opłaca? Jak głęboko powinienem zejść?
  • DRYLOK na ścianach?
  • Oczywiście napraw system rynnowy i dach.

Coś jeszcze powinienem zrobić?

Odpowiedzi:


4

Myślę, że będziesz miał wiele problemów, próbując zapobiec wodzie / wilgoci w tym garażu.

Jak mówisz, poprawa rynien to dobry pierwszy krok. Jest prawdopodobne, że wokół fundamentu tego garażu nie ma systemu odwadniającego, więc spowoduje to pewne problemy. Możesz być w stanie złagodzić część wód gruntowych, umieszczając francuski odpływ na zewnątrz i odprowadzając go na bok, gdzieś poza garażem. Nie musi być zbyt głęboka (prawdopodobnie wystarcza 6 "), ale powinno być wystarczająco szerokie złoże żwiru, aby woda z drenażu wokół ścian została skierowana (pamiętaj, że woda będzie podążać ścieżką najmniejszego oporu ).

Ostatecznie pomimo drenażu będziesz miał problemy z kondensacją. Gdy ciepłe, wilgotne powietrze styka się z chłodnym fundamentem, na ścianach powstaje kondensacja. Jest to nieuniknione, ponieważ jest to garaż i ma gigantyczne otwarcie na zewnątrz. Jeśli zbudujesz ramę wokół wewnątrz w taki sposób, że nadal będzie przepływ powietrza do suszenia, możesz być w stanie zmniejszyć efekt, a przynajmniej w pewnym stopniu zapobiec zapachowi. Do tego wszystkiego zdecydowanie używaj drewna poddanego obróbce ciśnieniowej.


1
Brzmi jak dobry plan. Czy uważasz, że DRYLOK to dobra lub zła rzecz na ścianach?
Peter,

1
Naprawdę trudno powiedzieć. Z pewnością wydaje się, że może to nieco pomóc przy napływającej wodzie - ale ostatecznie maskuje problem, wciąż jest tam woda, chociaż nie jestem pewien, czy to naprawdę problem, czy nie. Myślę, że problem polega na tym, że nie pomoże to w kondensacji, którą dostaniesz, gdy będziesz w wilgotnym klimacie. Możesz spróbować uszczelnić (za pomocą taśmy) kawałek folii aluminiowej do betonu: wilgoć na zewnątrz to kondensacja, wilgotność od wewnątrz to wilgoć w betonie. Pozwoli to przynajmniej powiedzieć, ile skroplin dostaniesz (choć będzie to zależało od sezonu).
gregmac,

Czy używanie drewna poddanego obróbce ciśnieniowej jest również odpowiednie do użytku wewnętrznego? Rama ściany z głazami będzie w garażu, więc będę z nią w zamkniętej przestrzeni przez wiele godzin w tygodniu. Zwykle jest używany tylko na zewnątrz, prawda?
Peter,

1
Skończyłem całkowicie przerabiać dach garażu. Dowiedziałem się, że wokół fundamentu jest żwir i spływa do kanalizacji burzowej. Zrobiłem drylok ścian. Jak dotąd, tak dobrze, ale tutaj było całkiem sucho.
Peter

7

Prawidłowym sposobem naprawy jest wykopanie - aż do 6 "poniżej dna fundamentu - a następnie montaż płytki drenażowej i żwiru. Pokryj ścianę smołą, a następnie zainstaluj plastikowe osłony ochronne, aby nie zostać uszkodzone przez zasypkę. Kondensacja może nadal stanowić problem - być może instalowanie pianki o zamkniętych komórkach na zewnątrz (powiedzmy, 2-4 "grubości) izoluje ściany wystarczająco, aby tego uniknąć?

Nie powinieneś używać DRYLOK; i tak nie rozwiąże problemu. Woda po prostu wypełni bloki żużlu, aż znajdzie otwór.

Dach jest również zdecydowanie problemem. Zerwałbym tę gumę, zdjąłem obróbkę blacharską i rynny, ponownie wykonałem wszystkie okapy (ponieważ woda musi spływać tuż pod obróbką blacharską i nasiąknąć drewnianą ramę), a następnie ponownie zainstalować obróbkę blacharską i rynny oraz gontem dachu (ponieważ nie wiem, jak prawidłowo zainstalować gumowy dach).


Tak, wiem, że to najlepsze rozwiązanie, ale byłoby również bardzo drogie. Nie jest to dla mnie warte.
Peter

2
Nie sądzę, ale powiedziałeś „najlepiej”. ;-)
nstenz

2

Myślę, że powinieneś najpierw naprawić rynnę, oto co powinieneś zrobić: znajdź dobre miejsce, do którego rynna powinna iść jak ulica lub połącz długie rury z rynną pod błotem i poprowadź długie rury na ulicę z trochę wody. Nie jestem pewien co do tej sugestii, ale może ci trochę pomóc, ponieważ twój garaż jest zbudowany pod błotem. Myślę, że jest wiele do zrobienia. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Bardzo drogie jest ponowne kopanie i ponowne zbudowanie ...:)

Dla mnie najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest odbudowanie go i zrobienie tego we właściwy sposób. Jeśli to w porządku dla twojego budżetu. (PRZEPRASZAMY!)


Zrobiłbym to samo co na początku (naprawiłem rynny), ale wziąłem wodę z dachu garażu i, jeśli to możliwe, zesłałem ją w dół do pola drenażowego. (jeśli nie jest to możliwe, nie chcesz wysyłać wody bezpośrednio do kanalizacji burzowej, zarówno ze względu na jakość wody, jak i problemy z pojemnością, jeśli zostanie ona uzdatniona) Następnie możesz sprawdzić, czy nadal masz problemy z wodą, i podjąć dodatkowe działania. (Następnie po prostu położyłem francuski garaż wokół garażu, niekoniecznie przez całą drogę do fundamentu).
Joe

2

Po ponownym przeczytaniu pytania i zauważeniu komentarza, że ​​twoi sąsiedzi dużo podlewają -

Jeśli mają one nadmierne podlewanie, co powoduje spływ powierzchniowy, to francuski system płytek drenażowych / odpływowych na powierzchni może być najlepszym rozwiązaniem (co @gregmac) powiedział.

Jeśli rozpylają się na twoim dachu lub naturalnie dostajesz dużo deszczu, najpierw postaram się naprawić rynny (ale nadal i tak chcę naprawić rynny).

Jeśli podlewają, ale jest to długie, powolne moczenie, tak że nasyca ziemię na znaczną głębokość, być może będziesz musiał iść drogą kopania do fundamentu i uszczelniania ściany; możesz również być w stanie odprowadzić wilgoć, przecinając od wewnątrz i instalując pompę ściekową poniżej poziomu fundamentu, ale to również będzie drogie.


-2

pozwać sąsiada, zmuszając go do zainstalowania drenażu, aby nie wpłynęło to na twoją własność. przepuszczanie wody przez sąsiada jest nielegalne.


Nie tylko jest to całkowicie legalne, ale całkiem normalne jest, że spływ przechodzi na własność sąsiada.
Chenmunka,

Zgodzono się, że to nie odpowiada na pytanie, ale dla przypomnienia, w wielu obszarach nielegalne jest „spuszczanie wody do sąsiednich nieruchomości”. - teraz zadaj sobie pytanie, gdzie go osuszasz, jeśli nie może dostać się do kanalizacji? Oczywiście wokół ciebie są sąsiednie nieruchomości. Prawdziwym zamiarem prawa jest niedopuszczenie, by ktoś dosłownie wylał wodę na twoje kolana. Gdy dojdzie do erozji, czasami trzeba przenieść dreny, aby uniknąć „nowych kanałów”. Nie warto pozywać. Gdyby nawet zastosował się do tej sytuacji, z pewnością przewyższyłby swoją wartość niszcząc „dobrych sąsiadów” na dłuższą metę
noybman
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.