Co powinienem wziąć pod uwagę, wybierając sprężarkę powietrza do garażu?


10

Myślałem o zakupie sprężarki powietrza i umieszczeniu jej w garażu. Nienawidzę szukać zmian, kiedy jestem na stacji benzynowej i zwykle kończę więcej niż zwykle, ponieważ jakiś idiota zaparkował samochód tuż przed pompą powietrza. Nie mam pojęcia, czy jest to wykonalne, czy nie. Jakiej marki lub cech powinienem szukać.

Czy ktoś może rzucić na to trochę światła? Jakiego rodzaju sprężarki powietrza powinienem szukać?

Będzie również świetnie, jeśli sprężarka będzie działać na prąd elektryczny.


2
Czy zamierzasz używać kompresora do czegokolwiek innego (pistolet do paznokci, klucz udarowy, pistolet do malowania)? Szukasz tanich opcji, czy pieniądze nie mają znaczenia?
Tester101.12.12


Chcę go tylko użyć do napompowania opon samochodowych. Pieniądze nie mają większego znaczenia, ale chciałbym mieć coś niezbyt drogiego, ale łatwego w użyciu i konfiguracji. Natknąłem się na to, ale nie wiem, czy dobrze wykona to zadanie. amazon.com/gp/product/B0012WHBSO/…
Asdfg

2
Jeśli wszystko, czego szukasz, to napompować małe rzeczy, zamiast tego poleciłbym powerpack ze sprężarką - może on szybko uruchomić samochód, zasilać prądem przemiennym i stałym itp. Itp. O wiele bardziej przydatny. wagan.com/… ma nawet port USB.
Aaron,

Odpowiedzi:


12

Tak naprawdę nie potrzebujesz „sprężarki powietrza” w tym sensie, że nie potrzebujesz czegoś, co ma zbiornik i jest przeznaczone do użycia z narzędziami. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, nazywane jest czasami „pompą do opon”, oczywiście jest to rzeczywiście kompresor powietrza, ale różni się bardzo od tych wymienionych w odpowiedzi Jeffa.

Widziałem dwa podstawowe typy.

Istnieją wersje 12 V, które można podłączyć do gniazda zapalniczki w samochodzie. Jest to miłe, ponieważ można uzupełniać opony w dowolnym miejscu. Kiedy miałem powolny wyciek z opony, włożyłem to do bagażnika i pojechałem do pracy, a następnie przed odejściem z pracy ponownie zasypałem oponę. Działało dobrze przez dzień lub dwa, aż mogłem dostać się do sklepu po nową oponę. Zazwyczaj są one dość tanie.

Druga wersja jest przeznaczona do podłączenia do gniazdka domowego. Te wydają się być nieco droższe niż wersje 12V.

Czasami można znaleźć tego rodzaju inflatory z dołączonymi niezależnymi zworkami akumulatora, dzięki czemu można go również użyć do skakania samochodem. Pominę tę funkcję, chyba że uważasz, że z niej skorzystasz.


Właśnie napełniłem własne opony modelem zapalniczki (warto dodać kilka psi, aby przeciwdziałać skurczowi zimowemu). W środku mam małą sprężarkę powietrza do gwoździarki, ale nie trzeba jej ustawiać tak prostego zadania.
BMitch

10

Odpowiedź jest na wpół bezużyteczna „To zależy”. Rozmiar zbiornika, olej w porównaniu z bezolejowym, CFM itp. Większość sprężarek będzie dostarczana z małym zestawem (zwykle sprzedawanym za około 20 USD), który ma długość węża, uchwyt pneumatyczny i niektóre złączki do narzędzi pneumatycznych.

Ocena CFM

Myślę, że najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest CFM. To pokazuje, ile całkowitego przepływu może zapewnić sprężarka na stałe, a także jak szybko napełni zbiornik. Moc jest często luźno związana z CFM. Pamiętaj, że 1HP = 746 watów, a zatem nie możesz uruchomić więcej niż 2 HP na obwodzie 15 A (1800 watów - utrata linii).

Rozmiar zbiornika

Większe zbiorniki pozwalają na większą rezerwę i czasami pracują narzędzia, które pobierają większy przepływ przez krótki czas, niż może zapewnić sprężarka. Dzięki mniejszym narzędziom pozwalają one sprężarce spędzać mniej czasu na pracy. Większość sprężarek konsumenckich ma ograniczony cykl pracy (50% jest powszechne) i nie są przeznaczone do ciągłej pracy. Nie spodziewaj się pełnych cykli roboczych, dopóki nie otrzymasz czegoś o wartości większej niż 5 CFM. Rozmiar zbiornika zwykle nieco odpowiada mocy sprężarki.

Olej lub bez oleju

Bezolejowe jest zwykle uważane za głośniejsze. Sprężarki z napędem pasowym pracują przy niższych prędkościach silnika i zwykle są cichsze niż napęd bezpośredni. Nie martw się, chyba że malujesz lub używasz innej specjalistycznej aplikacji.


Prosty inflator

Kto zna PSI / CFM? Trzymam jeden z moim motocyklem do radzenia sobie z niskim ciśnieniem w oponach. Te rzeczy zajmują trochę czasu, ale działają. Uważam, że używanie prawdziwej sprężarki powietrza jest tego warte, jeśli robię coś więcej niż tylko uzupełnianie opon raz w miesiącu. Głośno i powoli, ale przenośnie i tanio. ~ 20 USD

12 v inflator doohickey


.4 CFM

NIE KUP TEGO

Straszna strata pieniędzy

Ma 3 galonowy zbiornik, podobnie jak następna sprężarka powietrza, kosztuje mniej więcej tyle samo i ma 1/5 przepływu. Oznacza to, że potrzeba pięć razy dłużej, aby dojść do presji i 5 razy dłużej, aby zrobić coś pożytecznego. Ponadto ciśnienie odcięcia jest bardzo zbliżone do ciśnienia roboczego. 75 USD - 130 USD.


2.4 CFM

Najmniejsze, które kupiłbym to:

3 galonowa sprężarka 2.4CFM @ 90 psi

Świetnie nadaje się do pompowania opon i jest wystarczająco dobry, aby użyć go podczas osadzania stopki na oponach motocyklowych (zmieniam własną z obręczy). Jest cholernie prawie bezużyteczny dla narzędzi. Wszystko, co działa dłużej niż chwilę, sprawi, że będziesz chciał czegoś większego. Zapadki pneumatyczne i szlifierki po prostu nie będą działać na tej maszynie. Ciśnienie w butli wynosi tylko 125 psi.

Około 80 USD w sprzedaży, zwykle 140 USD.


3,8 CFM

26 galonów kompresora 3.8CFM @ 90 psi

Może być akceptowalny dla 50% cyklu pracy dla wielu narzędzi pneumatycznych. Ciśnienie w butli wynosi 150 psi i jest to duża rezerwa. Przydatny w przypadku mniejszych narzędzi i prawdopodobnie głębokiego końca „taniego” spektrum. 250 USD - 300 USD.


5,8 CFM

Kompresor 27 galonów 5.8CFM @ 90 psi

Zaczyna się naprawdę przydać. Uruchomi większość rzeczy, a może nawet pozwoli na malowanie za pomocą rozpylacza powietrza. To najwięcej, co możesz umieścić na obwodzie o napięciu 120 V i natężeniu 15 A. Obwód ten powinien być przeznaczony tylko do uruchamiania sprężarki. Jest to napęd pasowy zamiast napędu bezpośredniego. 420 USD - 530 USD


Do nieskończoności i poza nią

Następnie zaczniesz patrzeć na dedykowane zainstalowane urządzenia o napięciu 220 woltów lub napędzane silnikiem, ponad 500 USD (szybko kilka tysięcy) cen i wiele rzeczy, które tylko najbardziej zaangażowani garażowcy rozważą zainstalowanie. Przydatne, jeśli zamierzasz użyć pistoletu pneumatycznego lub prowadzisz sklep.


1
Po prostu nie jest tak samo bez bobra.
BMitch

3

nie potrzebujesz sprężarki, aby napompować opony samochodowe, zadziała prosta pompa rowerowa, która pasuje do rowerów górskich (używają tych samych zaworów), weź jedną z długim skokiem i / lub dużą średnicą tłoka i manometrem, a zostaniesz ustawiony

opona samochodowa zwykle potrzebuje około 30 PSI (sprawdź oznaczenia / instrukcję), podczas gdy rower miejski potrzebuje około 50-75 (więc nie martw się, czy da sobie radę)

tam jest więcej powietrza, aby przejść do opony z samochodu, zanim pojawi się na ciśnienie (stąd propozycja dla większej tłoka), ale kiedy polewa tylko powinny być wystarczające, jeśli trochę męczące na Ręce / Nogi ( w zależności od tego, czy masz pompę nożną czy ręczną)


2

W mojej pracy mamy jedno z podstawowych zadań związanych z przedmuchiwaniem / odkurzaniem / pompowaniem: DeWalt 1-Gallon 135PSI Trim Compressor

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Nie jest duży ani fantazyjny i nie ma dużej rezerwy, ale będzie działał dobrze, aby napompować opony, i powinien nadawać się do obsługi gwoździarki / zszywacza o średniej obciążalności.

Mój teść ma to: Campbell-Hausfield .33HP 2-Gallon 100PSI Compressor

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Użyliśmy go wraz z dołączonym gwoździarką do przybicia gwoździ w mojej kuchni. Działa dobrze, napędzając 2-pinowe piny. Sprężarka była trochę głośna w przestrzeni wewnętrznej i zajęło trochę czasu, aby dojść do ciśnienia.

Żadne z powyższych dwóch nie będzie prowadzić klucza udarowego, więc jeśli planujesz zrobić coś poważniejszego w garażu lub miejscu pracy niż pompowanie opon i wydmuchiwanie pyłu ze szczelin, będziesz potrzebować czegoś bardziej znaczącego, a ty Prawdopodobnie będę musiał to zaplanować w układzie elektrycznym garażu (jak dodanie dedykowanego wyłącznika 220 V 20 A dla „powietrza w sklepie”).

Jest to prawdopodobnie najmniej pożądany zestaw przenośny dla poważnych narzędzi pneumatycznych: DeWalt 1.8HP 4.5-galon 200PSI Compressor . Bez problemu napompuje twoje opony i będzie prowadził prawie każdy gwoździarkę, której chcesz użyć. Ma minimalny przepływ powietrza dla przeciętnego klucza udarowego i MAYBE swoje mniejsze młoty pneumatyczne / dłuta, jak do podnoszenia płytki podłogowej. Nie próbowałbym zerwać mojego chodnika lub płyty fundamentowej przy takim ustawieniu.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Ten byłby typowy dla zainstalowanej sprężarki garażowej z jednym lub dwoma facetami czerpiącymi z niej klucze pneumatyczne i jest prawie na pewno więcej niż potrzebujesz: Kobalt 3.7HP 60-Gal 155PSI Sprężarka / zbiornik powietrza

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Mam coś równoważnego do 2-galonowego kompresora CH tylko do zabawy, głównie do wbijania szpilek, które utrzymują rzeczy w miejscu, gdy klej wysycha. Spodziewam się, że w końcu zaktualizuję. Podobnie jak w przypadku odsysania pyłu, węże przedłużające mogą być dobrym sposobem na zarządzanie hałasem, ale i tak warto rozważyć zatyczki do uszu.
keshlam

1

Jak zauważyli inni, sprężarki są dostępne z szerokim zakresem możliwości, od podstawowego narzędzia do pompowania opon (spodziewaj się, że naprawdę małe / tanie będą powolne) do znacznie więcej.

Spróbuję wskazać, że kompresor ma wiele innych zastosowań, w rzeczywistości założę się, że moje jest jednym z najbardziej użytecznych narzędzi w moim sklepie, z pewnością pierwszą rzeczą, którą włączam w sklepie po włączeniu świateł. Może napędzać klucz udarowy, pompować opony, wysadzać przewody wodne, aby zimować hydraulikę. Gwoździarki pneumatyczne są świetnymi narzędziami, dzięki czemu niektóre powtarzające się czynności przybijania przebiegają niezwykle szybko.

Używam go do zdmuchiwania trocin z moich włosów / ubrań po długim czasie w sklepie. Utykamy liście w trudno dostępnej szczelinie między pokładem a naszym domem. Jeśli ich tam zostawicie, gniją i zapraszają mrówki, więc muszę je wydmuchać kilka razy w roku. Dmuchawa do liści po prostu nie chce jej przeciąć, ale strumień powietrza z mojego węża powietrznego działa dobrze. Kiedy muszę wykonać lekkie frezowanie na moim mini-młynie, ciągły strumień powietrza przez bit zarówno utrzymuje go w chłodzie, jak i usuwa wióry. Tej jesieni użyłem młota pneumatycznego do rozbicia dużej ilości cementu na wystarczająco małe kawałki, aby się poruszyć.

Wszystkie te i wiele innych rzeczy można wykonać za pomocą kompresora. Instalowałem garaż w poszukiwaniu powietrza, mój sklep, nawet poprowadziłem linię do piwnicy, zawory kulowe odcinały odcinek linii, gdy nie był potrzebny. Kiedy 200 stóp węża nie osiągnie, odłączam tymczasowy zbiornik, który zaczepiłem w linii za pomocą szybkozłącza, i mam 10 galonów powietrza do użycia w dowolnym miejscu, w którym chcę nosić zbiornik.

Chodzi mi o to, że kiedy się rozejrzysz, możesz znaleźć inne zastosowania kompresora. Niektóre narzędzia mogą nie działać na małych sprężarkach, więc sprawdź wymagania dotyczące powietrza dla każdego narzędzia. Na przykład niektóre narzędzia są marginalne w mojej sprężarce, z wyjątkiem krótkich impulsów, których moc znamionowa wynosi jedynie 5,8 CFM. Inne narzędzia w ogóle nie działałyby.

(Dla każdego, kto zdecyduje się dodać instalację wodno-powietrzną, przewody miedziane są bardzo dobrym wyborem. Twarde plastikowe przewody są niebezpieczne, ponieważ mogą się roztrzaskiwać. Elastyczne przewody powietrzne są wystarczająco tanie i łatwe do uruchomienia).


+1 za ostatni punkt. PVC i sprężone powietrze nie są dobrym połączeniem. (PCV jako kanały odpylające to inne pytanie.)
keshlam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.