Gruntowanie szpachli w przygotowaniu do odmalowania pokoju


0

Malujemy pokój, który był wcześniej pomalowany, ale są tam ok. 2 obszary. 5 "x2", które wymagały ponownego stuknięcia i spakowania, aby naprawić pęknięcia w płytach kartonowo-gipsowych.

Jak już rozumiem, pomalowane już nie utrwalone obszary nie wymagają nałożenia podkładu, jednak doszedłem do wniosku, że wszystkie nowo utrwalone obszary wymagają nałożenia podkładu. Czy zagruntowanie jednego obszaru, ale nie zagruntowanie całego pomieszczenia (ponieważ 98% pomieszczenia go nie wymaga) wpłynie na ostateczne malowanie?

Obecna farba: żółtawo-pomarańczowy podkład: biały (oczywiście) nowy kolor farby: beż

Odpowiedzi:


1

Gruntowanie tych małych obszarów może być czynnikiem, ale nie jest jedynym lub głównym czynnikiem sprawczym niepożądanego problemu z końcowym wyglądem obróbki powierzchni. Różnica w fakturze powierzchni w miejscach naprawy będzie twoim nemezis.

Sposób, w jaki światło odbija się od powierzchni ( współczynnik zatrzymania spojrzenia ) zmieni sposób, w jaki wyglądają obszary naprawy w porównaniu do obszarów uprzednio pomalowanych. W krytycznych zastosowaniach profesjonalni dekoratorzy musieli pokryć całą ścianę tynkiem, aby uniknąć tego problemu. Jednakże, nie wszystko stracone. Farby płaskie i o niskim połysku są o wiele bardziej wybaczające niż farby błyszczące. Ściany, w których światło uderza raczej prostopadle niż pod kątem, utrudniają dostrzeżenie niedoskonałości. Zastosowanie wałka z odrobiną drzemki naprawdę pomoże ukryć niedoskonałości powierzchni.

I zawsze jest tekstura. Możesz użyć materiału teksturowego na bazie gipsu, aby całkowicie ukryć naprawę, lub użyć teksturowanego dodatku do farby.

Ostatecznie, jeśli jest to normalny dom, na który patrzą normalni ludzie (w przeciwieństwie do muzeum, salonu wystawowego, apartamentu dla kadry kierowniczej itp.), Prawdopodobnie będziesz jedynym, który go zobaczy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.