Jak usunąć śruby z pozbawionymi głowic?


80

Mam wkręty do drewna, których główki są pozbawione prób usuwania ich za pomocą wiertła. Wiertło (lub śrubokręty) nie może już chwytać głów. Czego mogę użyć, aby łatwo usunąć te śruby?


Phillips, płaska głowa, czy inne?
Tester101

Głowa typu Phillips.
LordHits

Różni się to nieco tym, jak zakleszcza się śruba. Czy to śruba maszynowa z nakrętką? Albo wkręt do drewna? Itd.
Jay Bazuzi


1
Czy zastanawiałeś się nad imadłami?
Brian

Odpowiedzi:


58

Uszkodzone śruby są wyciągane poprzez wiercenie w śrubie wiertłem, a następnie za pomocą specjalnego wiertła do odkręcania śrub, które jest stożkowe i ma gwinty, które obracają się przeciwnie do śrub.

Proces ekstrakcji powinien być przeprowadzany powoli i ostrożnie, ponieważ proces ekstrakcji jest bardziej delikatny niż normalne włożenie śruby.

Uważam, że to dobry opis ze zdjęciami .


Tak, widziałem to na silniku zaburtowym, gdzie trzpienie śrub pękały, gdy mój przyjaciel próbował zdjąć głowę z powodu wydmuchanej uszczelki. Nie śruba, ale ta sama koncepcja.
Matt

49

Możesz wyciąć nacięcie w łbie śruby za pomocą piły (lub podobnego narzędzia tnącego), a następnie użyć wkrętaka płaskiego, aby go usunąć.

wprowadź tutaj opis obrazu


22
Dremel świetnie się do tego nadaje.
chris

31

Istnieje również zestaw o nazwie Pro-Grabbit, który jest wykonany ze zdartych lub połamanych śrub. Użyłem go już wcześniej, używając przenośnego wiertła z jedną końcówką do wywiercenia go i zaciśnięcia końcówki, a także wyciągnie śrubę. Pracowałem dla mnie kilka razy, kiedy tego potrzebowałem, i zasugerowałem do pracy, gdy zajdzie taka potrzeba.

To jest Pro Grabbit.

pro-grabbit

Oto instrukcje dla sprzedawanej marki. Możesz je zdobyć w dowolnym sprzęcie lub sklepie z artykułami do majsterkowania.

Instrukcje Grabbit

Cieszyć się


2
+1 dla Grabita. Billy Mays (RIP) poparł go i, podobnie jak inne jego aprobaty, działa jak uczta.
sarumont

2
Te działają, ale łatwo się psują.
DRZEWO

1
Myślę, że raz dostałem zestaw takich urządzeń w ACE Hardware. Działają bardzo dobrze. Wiercisz jeden sposób, aby utworzyć otwór, a następnie drugi, aby go chwycić i wyjąć. Słyszałem też o innych sposobach, jak na przykład zakładanie gumki.
Matt

1
Użyłem Grabita, aby usunąć niektóre duże śruby wspornika mikrofalowego. Pracował cudownie.
Dutchie432

1
Kupiłem ten dokładny zestaw w ten weekend, kiedy musiałem wymienić zaokrągloną śrubę maszynową w mojej ukośnicy. To nie mogło być łatwiejsze! Warte 15 dolarów.
Doresoom

20

Zanim włożysz dużo pracy w usunięcie śruby, powinieneś spróbować umieścić elastyczną taśmę między śrubokrętem a śrubą. Często, gdy śruba nie jest całkowicie rozebrana, ta metoda działa dość dobrze.


10

Jeśli nie masz nic przeciwko pozostawieniu części śruby w pracy (wału, a nie w głowicy), masz możliwość wywiercenia śruby bez uciekania się do żadnych specjalnych bitów. Wystarczy wziąć wiertło o wysokiej zawartości węgla (lub twardsze), jeden rozmiar mniejszy niż wał śruby, i nałożyć na środek łba śruby przy maksymalnym ustawieniu momentu obrotowego wiertła. Jeśli masz trudności z utrzymaniem centralnego początku z mniejszym bitem, wywierć głębokość do 2 razy większą niż długość głowy i powtórz z coraz większymi bitami. Prędzej czy później zniszczysz głowę, uwalniając wał z górnej części pracy. W tym momencie możesz zwolnić górną część pracy, obracając ją ręcznie, jeśli nitka jest z nią związana. Jeśli gwint nie jest zaczepiony, podnieś górną część pracy z wału śruby i odkręć wał za pomocą szczypiec.


10

Umieść odrobinę proszku Ajax na końcówce śrubokręta zmieszanej z rożnem. Napełnia się i dodaje tarcia. Możesz także użyć drobnego brudu jako zamiennika ajax. Od wielu lat stosuję tę metodę z wielkim powodzeniem.


9

Jeśli śruba nie jest zakopana do końca, znalazłem parę szczypców do imadła (może nawet regularnych), które działają świetnie, wystarczy zacisnąć wokół głowy (zrobię równolegle do powierzchni głowy, więc ty może użyć długości szczypiec do dźwigni lub innymi słowy pod odpowiednim kątem do długości śruby) i zacząć obracać, jeśli nie jest wystarczająco wysoka, użyłem metody odkręcania śrub w pracy i wydaje się, że działa dobrze dość. Powodzenia.


5
Ta technika działa na mnie za każdym razem. Wystarczy uświadomić sobie, że prawdopodobnie uszkodzi powierzchnię drewna wokół śruby, ponieważ szczęki uchwytu imadła drapią powierzchnię.
Chris Vesper

5

Jeśli śruba jest zbyt ciasna i wystarczająco duża, możesz spawać nakrętkę lub coś w tym stylu. To zadziałało dla mnie ze zużytymi śrubami.


5

Jeśli w ogóle wystaje, po prostu wyjmij bit i dokręć uchwyt na odsłoniętej śrubie.1

wprowadź tutaj opis obrazu

Używam swoich uchwytów imadła Irwin cały czas, aby usunąć śruby w ten sposób. Po prostu chwyć za głowę i obróć się!


TIL, który Irwin nazywa blokadą kanałów = wice uchwyty ...
Mazura

1

Jeśli mały kawałek śruby znajduje się nadal nad powierzchnią, w której się znajduje, zawsze chwytam za śrubokrętem elektrycznym i odkręcam go. To znaczy, zamontuj elektryczny śrubokręt na śrubie w taki sam sposób, w jaki montowałbyś go na zwykłej wiertarce - a następnie po prostu odwróć, aby usunąć śrubę.

Znacznie prostsze niż użycie imadeł, szczypiec i innych przedmiotów do chwytania - i znacznie szybsze usuwanie śruby później!


Przepraszam za to. Nie jestem native speakerem języka angielskiego, więc nie zrozumiałem jego rozwiązania za pomocą jego słów.
DuneCat

Cóż, to tylko słowo „chuck”, którego nie znałem - reszta jego odpowiedzi jest wystarczająco jasna.
DuneCat

1
Być może mógłbyś dodać do niego krzyk i zanotować „część, którą on nazywa uchwytem” lub jakieś takie sformułowanie, i moglibyśmy oczyścić te komentarze i rzuciłbym ci głos; p
Mazura

0

Kilka minut temu starałem się usunąć prawie spłaszczoną płaską głowę. Mając tylko kombinerki, dobry śrubokręt i młotek, wyciągnąłem go powoli; oto, co zadziałało dla mnie:

  1. Wkręt przykręcono plastikowymi zatyczkami Raul, wkręcanymi w płytki łazienkowe. Zacząłem więc od uderzenia w boki, próbując je nieco rozluźnić.
  2. Próbowałem użyć szczypiec kombinowanych jako dźwigni do śrubokrętu, a następnie wykułem go, żeby go wyrwać. To nie miało większego skutku.
  3. W końcu spróbowałem umieścić śrubokręt w rogu płaskiej główki, a następnie uderzyłem nim, aż zaczął się obracać w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Potem spróbowałem użyć kombinerki takiej jak ta poniżej i odkręciłem ją! :RE

Szczypce uniwersalne

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.