Dlaczego mój ściemniacz miałby przyciemniać światła tylko w połowie?


2

Mam 3-drożny ściemniacz Lutron zainstalowany na końcu 4-drogowego obwodu w moim domu (są trzy przełączniki kontrolujące światła do naszych schodów na 1. piętrze, 1 na dole i 2 na górze). Nic nie wiem o obwodach ani przełącznikach; Po prostu podążam za wskazówkami. To powiedziawszy, jestem całkiem pewien, że jest poprawnie podłączony.

Czytałem online ( w rzeczywistości na to pytanie ), że dla obwodu 4-drogowego należy zainstalować 3-drożny ściemniacz na jednym z końców. Próbowałem na obu końcach (jedna z odpowiedzi na powyższe pytanie twierdzi, że ma to znaczenie, chociaż najwyżej oceniana odpowiedź twierdzi, że nie ma), ale tak czy inaczej przełącznik działa, ale przyciemnia światło do około 50%, gdy ściemniacz jest aż do samego końca. Wszystkie inne ściemniacze, które zainstalowałem w domu, płynnie gasną do prawie 0%, kiedy ściemniacz jest całkowicie wyłączony, więc nie sądzę, że działa tak, jak powinien.

Czy popełniam prosty błąd? Czy jest to podstawowe ograniczenie umieszczania 3-drożnego ściemniacza w obwodzie 4-drożnym? Czy ma to coś wspólnego z liczbą świateł w obwodzie lub odległością między przełącznikami (jak powiedziałem, są one powyżej i poniżej schodów). A może najprawdopodobniej mam wadliwy przełącznik ściemniacza?

W przypadku, gdy ma to znaczenie, jeszcze jedna potencjalnie istotna informacja: większość żarówek na przełączniku to ściemnialne diody LED, ale na środku znajduje się jedna żarówka (zastąpiona wpuszczaną puszką światło wisiorek). Nie jestem pewien, czy to może być odpowiedzialne za zepsucie wszystkiego.

Odpowiedzi:0

Ściemniacz może być zbudowany z jednym z kilku rodzajów obwodów: zboczem wiodącym, zboczem zboczowym i ściemnianiem fali sinusoidalnej. Zobacz tutaj .

Sprowadza się to do tego, że tańsze ściemniacze używają tańszych konstrukcji, a więc nie mają tak szerokiego zakresu, jak droższe ściemniacze. W szczególności najtańsze ściemniacze są połączone szeregowo z obciążeniem i nie mają neutralnego odniesienia, więc im więcej wymagane jest przyciemnienie, tym bardziej „wyłączone” są elektronika ściemniacza. Oznacza to, że przy minimalnej mocy ściemniacz ogranicza przepływ prądu tak bardzo, że sam ściemniacz nie ma wystarczającej ilości prądu do działania.

W ściemniaczu 3+ sposób prawdopodobnie nie ma tak wielu (łatwo dostępnych) wyborów elektronicznych. Prawdopodobnie łatwiej jest uzyskać akceptowalne wyniki poprzez dostosowanie mocy żarówek (poprzez ich wymianę), tak aby całkowite obciążenie było bliskie około 80% wartości znamionowej ściemniacza.

Oznacza to, że w przypadku ściemniacza o mocy 400 watów jest to idealne obciążenie 400 w x 0.8 = 320 w. Gdyby tylko 10 watów było na ściemniaczu (co jest teraz łatwo możliwe w przypadku lamp LED), ściemniacz nie będzie działał przy ustawieniach innych niż 0% i 100%. Przy 200 watów może działać od 40% do 100% itp.


Mamy ściemniacz sterujący czterema żarówkami LED o mocy 100 W, który przyciemnia jedynie do około 40% mocy wyjściowej. Nie zadałem sobie trudu, aby zepsuć to, aby obniżyć.
Jim Stewart
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.