Jak użyć drabiny przedłużającej, aby dostać się na dach?


16

Mam dwupiętrowy dom i muszę się przedostać na dach, aby przed zimą nałożyć farbę termiczną na rurę wydechową pieca.

Wygląda na około 20-22 'od ziemi do krawędzi moich okapów, więc dla bezpieczeństwa uważam, że potrzebuję drabiny przedłużającej 28'.

Ziemia wokół mojego domu jest równa i jest dużo miejsca.

Jak prawidłowo ustawić drabinę? Czy muszę jakoś przymocować go do dachu, żeby się nie przewrócił (ze mną)?


Często zastanawiałem się nad tym samym. Mój stary dom miał wewnętrzny narożnik, który pozwolił mi wspiąć się po drabinie, a następnie stanąć bokiem na dach. Mój nowy dom nie ma tak wygodnego sposobu na dach.
Josh Bush,

Odpowiedzi:


16

Osobiście nienawidzę drabin z pasją. :) Wysokości najlepiej pozostawić ptakom, wiewiórkom itp. Powiedziawszy, że ...

Stabilizator drabiny często może pomóc. To wspornik, który przyczepia się do drabiny. Dzięki temu drabina jest znacznie bardziej stabilna, gdy opiera się o dom. Zaletą stabilizatora drabiny jest to, że pozwala on oprzeć drabinę o ścianę domu, a NIE o krawędź rynny, co może spowodować uszkodzenie rynien.

Stabilizator drabinkowo-maksymalny

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie upewnij się, że ziemia jest płaska i twarda pod stopami drabiny. Jeśli ziemia nie jest taka, zrobiłem drewniany klin, aby umieścić pod jedną ze stóp mojej drabiny, aby upewnić się, że drabina będzie szczęśliwie umieszczona. Na spodzie tego klina wystają z niego kolce, więc nie poślizgnie się na trawie. Możesz również kupić drabiny przedłużające z jedną nogą, niż można regulować ich długość, aby uwzględnić nierówne podłoże.

Aby wspiąć się na dach, chcesz poprowadzić szczyt drabiny obok dachu, aby rozciągał się wystarczająco daleko, abyś mógł go utrzymać, wchodząc i schodząc. Sugeruję, że powinna ona znajdować się co najmniej 3 stopy za krawędzią rynny, a 4 stopy są lepsze. Mam też pomocnika trzymającego się dna drabiny, aby go ustabilizować. Pomocnik i tak jest ogólnie dobrym pomysłem. Jedną rzeczą, której nie chcesz, to upaść drabina, gdy stoisz na dachu, nie pozostawiając cię bez możliwości zejścia na dół, i nikt nie może ustawić drabiny z powrotem na swoim miejscu (lub, jak mogłaby dodać moja żona, zadzwonić 911 w razie potrzeby.) Obraz jest wart tysiąca słów:

zdjęcie strażaka

Powrót na drabinę z dachu to tylko odwrócenie kroków, gdy ręce trzymasz za górny koniec drabiny.

Przestrzegaj tej zasady: trzymaj podstawę drabiny co najmniej 1 stopę od domu na każde 3 stopy wysokości. (Tak, wielu twierdzi, że używa proporcji 1/4, ale często wybieram 1/3.) Więc jeśli szczyt drabiny dotyka domu na wysokości 15 stóp, podstawa chce mieć od 4 do 5 stóp na zewnątrz. Sztuczka polega na tym, aby nie robić tego na zbyt stromym boisku, ponieważ wtedy zbyt łatwo przechyliłby się z domu - zła rzecz, szczególnie jeśli na nim jesteś. Chodzi o to, że stojąc na drabinie zawsze chcesz, aby środek ciężkości (ciebie i drabiny) znajdował się między stopą drabiny a domem.

Jeśli na moim pokładzie stoi drabina przedłużająca, często wykręcam blok 2x4 na zewnątrz stóp. Zapobiega to przesuwaniu / zsuwaniu się stóp, gdy jestem na drabinie. Na podłożu z trawy lub ziemi stopy drabiny przedłużającej mogą się obracać w efektywne kolce, które można mocno osadzić w ziemi. Zapobiegają one wydostaniu się podstawy drabiny spod ciebie.

Inne zasady - nie wspinaj się po drabinie, jeśli możesz jej uniknąć, gdy jest wietrznie lub jeśli jesteś nawet trochę zmęczony lub nie do końca skupiony na omawianej sprawie. Jeśli czujesz się niekomfortowo ze wspinaniem się po drabinach, pieniądze rozwiązują tutaj wszystkie problemy, ponieważ zawsze możesz wynająć nawet małe prace.

Oto kilka przydatnych linków:

Jak bezpiecznie wspinać się po drabinie

Właściwy sposób na konfigurację i wspinanie się po drabinie


7
Dobrym sposobem na uzyskanie bezpiecznego kąta jest stanięcie palcami u podstawy drabiny, a następnie wyciąganie rąk przed siebie. Jeśli twoje palce po prostu dotkną szczebla, drabina jest pod odpowiednim kątem.
Tester101

4
Kolejną rzeczą, o której zawsze należy wspomnieć z bezpieczeństwem drabiny, nie przesadzaj. Podczas pracy na drabinie tułów powinien zawsze znajdować się między szynami. Jeśli nie możesz wygodnie dotrzeć do czegoś po prawej lub lewej stronie drabiny; nie sięgaj po nią, zejdź na dół i zmień pozycję drabiny.
Tester101

Jeśli stopy drabiny znajdują się na nierównym podłożu, rozważ wykopanie brudu spod najniższej nogi, aby ją wypoziomować. Jest to często bezpieczniejsza alternatywa dla umieszczenia przedmiotu pod najwyższą nogą.
nieumyślnie pozostawiono puste

10

Od kogoś, kto robił to wiele razy, czasami dla pieniędzy

Uzyskaj pomoc . Możesz to ustawić tak, aby wyglądało na solidne, ale bez względu na to, jak bezpiecznie myślisz, gdy wspinasz się na jeden zły ruch i uczysz się latać w milisekundach. Posiadanie zaufanego przyjaciela lub członka rodziny przez cały czas trzymając drabinę jest jedynym sposobem, aby uczynić to tak bezpiecznym, jak to możliwe.

I odwrotnie, mając tego rodzaju pomoc, będziesz mógł używać nawet najbardziej zawrotnych drabin z względną pewnością.

Tak, różne rozwiązania technologiczne sprawią, że podjazdy solo będą mniej ssące, ale nic nie jest tak skuteczne jak 2 ręce i mózg.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.