300 stóp Ethernet działa równolegle do obwodu 120 V.


2

Przez zalesione bagno przebiega promenada o długości około 250 stóp, bez linii widzenia między końcami. Wzdłuż jednej strony tej promenady znajduje się obwód elektryczny. Muszę ustanowić połączenie Ethernet między oboma końcami wspomnianej promenady, aby przesyłać sygnały wideo.

Gdybym miał poprowadzić kabel Ethernet po przeciwnej stronie promenady, czy mogłyby wystąpić znaczące zakłócenia z obwodu prądu przemiennego o napięciu 120v 60 Hz biegnącego równolegle dla tego 250 stóp z około 3 stopami odległości?

Czy Cat 5e kontra Cat 6 miałyby duże znaczenie?


Czy obwód działa przy użyciu UF, jakiegoś typu MC, czy w metalowym lub niemetalowym przewodzie?
ThreePhaseEel

Przewód elektryczny jest w metalowym przewodzie.
Cragmonkey

2
Po przeciwnej stronie nie byłoby zakłóceń. Widzę, że kat. 5 biegnie bardzo blisko obwodów 120–480 V w przewodach oddzielonych tylko cienką ścianką izolatora. Cat 6 zapewni większą przepustowość, ale kosztuje więcej. Tam, gdzie potrzebuję większej przepustowości lub dłuższych odległości, przełączam się na światłowód i dodaję karty interfejsu sieciowego dla nieco więcej niż cat 6.
Ed Beal

Jeśli korzystasz ze światłowodu, który jest nieprzewodzący i zgodny z prawem do zasilania w przewodzie prądu przemiennego, po prostu zrób to!
Harper

Odpowiedzi:


4

Do tej odległości polecam użycie ekranowanego kabla CAT-6A. Mamy podobny problem w naszym kościele i na wysokości zaledwie 150 stóp stwierdziliśmy, że standardowy kabel kat-6 stracił wystarczającą jakość, aby był zauważalny. Brak problemów z ekranowanym CAT-6A (który jest zaprojektowany dla prędkości 10 Gb / s do maksymalnie 328 stóp)

3 stopy separacji od 120 V wystarczą na każdą implementację; Zazwyczaj jestem zadowolony z 6 cali, o ile nie ma skrzyżowań kabli.


4

Ponieważ drut elektryczny jest w metalowym przewodzie, nie bałem się interferencji. Po prostu nie podłączaj ethernet do metalowego kanału, ponieważ nie możesz używać kabla elektrycznego jako wieszaka na cokolwiek.

Kolejny czynnik: większość tworzyw sztucznych nie lubi światła UV, które emituje słońce w dużej ilości. Może to być poważny problem z osłoną kabla Ethernet, w zależności od umiejscowienia. Kabel przystosowany do pracy na zewnątrz lub na promieniowanie UV będzie trwał dłużej, ale nadal zawiedzie w bezpośrednim świetle słonecznym.

(Myślę, że ze względu na obawy związane z zakłóceniami, nie pomyślałbyś o umieszczeniu Ethernetu w przewodzie zasilającym kable zasilające 120/240/480 V. Ale tylko dla odniesienia, nie jest to dozwolone, chyba że użyjesz transformatorów do obniżenia napięcia prądu przemiennego znacząco, co nie działałoby, gdyby twoje obciążenia nie były dość małe).


1
Moim zamiarem jest przymocowanie zewnętrznego kabla po przeciwnej stronie promenady, a cały chodnik jest w cieniu przez cały dzień, więc ekspozycja na promieniowanie UV będzie minimalna.
Cragmonkey

1
To powinno być w porządku, ale uważaj jednak na pogorszenie UV. To zaskakująco podstępne.
Harper

Doceń ostrzeżenie. Na pewno dostanę kabel z płaszczem odpornym na promieniowanie UV.
Cragmonkey
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.