Dlaczego mój elektryk umieścił metalowe płytki wszędzie tam, gdzie wiercony jest kołek?


77

Mój elektryk umieścił metalowe płytki pokazane poniżej, gdziekolwiek wiercił przez kołek. Domyślam się, że to wzmacnia kołek, ponieważ został osłabiony przez otwory, które wywiercił.

Dodano kołki z metalowymi płytkami: szpilki z metalową płytką

  • Co to są te metalowe płytki?
  • Dlaczego są używane?
  • Czy to dobra praktyka?
  • Jakie są alternatywy?

1
Tak, a także nakładają osłony gwoździ wokół każdej rury prowadzącej przez kołki.
Evan Carslake,

11
Dobrym pomysłem może być zrobienie zdjęcia całej ściany, gdy jest ona otwarta, lub zmierzenie, gdzie jest kabel. Jeśli chcesz w przyszłości przymocować coś do tej ściany, będziesz wiedział, gdzie jest kabel, zamiast szukać go ponownie.
taśma klejąca

Musi być zależny od regionu ... Spodziewam się, że kabel będzie prowadzony pionowo z góry lub z dołu, a nie poziomo przez ścianę w ten sposób.
Criggie

2
Pomaga również, gdy przejdziesz przez ścianę za pomocą wykrywacza drutu. zobaczą, że interferencja powoduje, że metalowe płytki powodują, że brzeg wydaje sygnał dźwiękowy, że tam nie jest bezpiecznie.
Tschallacka

Odpowiedzi:


142

To doskonała praktyka. Płyty te chronią przed przypadkowym przewróceniem się drutu podczas montażu rzeczy na ścianie.


37
+1 Ogólna zasada jest taka, że należy ich używać, gdy otwory znajdują się mniej niż 1 1/4 cala od krawędzi kołka. NEC 300.4 (A) (1). Umieszczenie ich wszędzie jest w porządku. Nie zapewniają siły, a jedynie ochronę.
śliniak

23
Wiertło może z łatwością zewrzeć drut wewnątrz ściany, a jeśli zdarzyło ci się przewiercić kołek, będziesz tworzyć iskry na drobnych trocinach. Jeśli do tej pory nie jest to oczywiste, możesz łatwo rozpalać ogień w ten sposób, w swojej ścianie.
Nelson

1
Jest to również dobra praktyka w zakresie hydrauliki. Płyta 0,50 $ może później zaoszczędzić setki kosztów naprawy
Machavity

1
@Machavity bardziej jak tysiące. I to wtedy, gdy penetracja zostanie wykryta (i zgłoszona - nie wszyscy kontrahenci mają skrupulatną integralność). Niewykryty wyciek elektryczności lub wody może kosztować dziesiątki, a może nawet setki tysięcy.
stannius 17.10.16

Ta odpowiedź byłaby lepsza, gdyby wyjaśniła, dlaczego te poszczególne kołki mają płyty, a kilka innych kołków w domu, które również zawierają druty, ma. Oczywiście powodem jest to, że elektryk nie był w stanie wykonać wiercenia przez kołki dalej z powodu ich bliskiej odległości od sąsiednich kołków.
isherwood

25

Nie ma to nic wspólnego z siłą szpilki. Wszystko, co ma związek z ochroną drutu.

Niezbędne zabezpieczenie w tym przypadku, ponieważ druty zbliżają się zbyt blisko krawędzi kołka - wrażliwe na wiertła, śruby i gwoździe.

Zwykle nie jest to wymagane, jeśli drut znajduje się w środku zwykłego 2x4 (nigdy nie powinien wbijać gwoździa ani śruby tak głęboko).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.