Czy powinienem używać wielu sygnałów wejściowych w Logstash?


10

Po kilku badaniach dotyczących beatswtyczki wejściowej, a zwłaszcza przepisania , zastanawiam się, czy powinienem użyć tylko jednego wejścia bitowego lub wielokrotności do obsługi wielu typów wpisów.

Będę miał wydarzenia z około 500 maszyn, z dystrybucją 20/80 okien / systemu Linux. Planuję używać wielu bitów: shipper, filebeat, metricbeat i może packetbeat.

Czy istnieje zainteresowanie użyciem jednego wejścia na parę typu / os, czy wystarczy tylko jedno wejście i „if type = ...” w potoku filtrów?

Odpowiedzi:


6

Wciąż nie jest to dużo testowane, ale po szybkiej kontroli kodu i poczytaniu o netty i logstash w wersji 5, dane wejściowe nie stanowią problemu.

Zespół Logstash włożył sporo pracy w sposób, w jaki filtry i wyjścia są uruchamiane równolegle, wtyczka wejściowa beatów czeka na szereg zdarzeń, a problem z wydajnością rzeczywiście został rozwiązany w wersji 3.1.0 przez przepisane przeze mnie cytowanie w pytaniu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.