Czy można ustawić alarm CloudWatch dla kombinacji wskaźników?


19

Na przykład chcę uruchomić alarm CloudWatch dla następujących elementów:

Number of messages sent- Number of messages deleted> = 6

Powyższe dotyczy wskaźników AWS SQS. I chcę, aby ta metryka wyzwalała AWS Lambda, jeśli ten alarm jest włączony.

Czy jest jakiś sposób, żeby to zrobić? Jeśli nie, to czy istnieje jakieś obejście [Cel paradygmatu bezserwerowego]

[Chcę to zrobić, ponieważ nie ma metryki, która mówi mi o liczbie wiadomości aktualnie (dostępnych) w kolejce]. Więc jeśli istnieje metryka, która może mi to dać, byłaby bardzo pomocna


To dobre pytanie, ale w większości przypadków czyste metryki nie wystarczą do ustawienia alarmów, a ilości pośrednie muszą zostać zbudowane i wyeksportowane do CloudWatch. np. maksimum zestawu metryk, współczynnik zmienności metryki, delta do wartości celu.
Michael Le Barbier Grünewald

Odpowiedzi:


8

Dla ostatniego ogólnego celu chciałbym ApproximateNumberOfMessagesVisiblewłączyć alarm z dokumentacji Cloudwatch na SQS :

Liczba wiadomości dostępnych do pobrania z kolejki.

Jednostki: hrabia

Prawidłowe statystyki: średnia, minimalna, maksymalna, suma, próbki danych (wyświetlane jako liczba próbek w konsoli Amazon SQS)


Jeśli chodzi o bardziej ogólne obliczone pytanie dotyczące metryki, wybrałbym lambda biegnącą okresowo, zbierając dane z obserwatora chmur, wykonując matematykę i odsuwając się od obserwatora chmur.

Oto przykład lambda zbierającej dane z Cloudwatch, aby przejść do elasticsearch. Dzięki przykładom w dokumentacji powinieneś być w stanie wypchnąć metryki z powrotem z lambda.

Pamiętaj, że dzwonienie do API Cloudwatch w celu gromadzenia i przekazywania danych ma koszt, gdy otrzymujesz ponad 1 milion żądań miesięcznie, są też inne ograniczenia, aby uniknąć zerwania budżetu / przepływu pracy.


Dziękuję (+1). Zrozumiałem to kilka minut później: D. Nie byłam jednak pewna co do tego terminu Approximate. Po co przybliżać, skoro może podać dokładną liczbę dostępnych wiadomości?
Dawny33

Ponieważ metryki są pobierane okresowo, więc nie mogą zagwarantować, że między czasem zbierania a czasem prezentacji nie nastąpiła zmiana w kolejce.
Tensibai,

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.