Czym dokładnie jest termin „wąż ognia” w chmurze?


10

Znalazłem definicję Firehose z Przeglądu dokumentacji Loggregator System Cloud Foundry.

Firehose to punkt końcowy WebSocket, który przesyła strumieniowo wszystkie dane zdarzeń pochodzące z wdrożenia Cloud Foundry. Strumień danych obejmuje dzienniki, zdarzenia HTTP i metryki kontenerów ze wszystkich aplikacji oraz metryki ze wszystkich komponentów systemu Cloud Foundry. Dzienniki z komponentów systemu, takich jak Cloud Controller, nie są zawarte w węży ogniowej i zwykle są dostępne poprzez konfigurację rsyslog.

Ponieważ dane pochodzące z Firehose mogą zawierać poufne informacje, takie jak informacje o klientach w logach aplikacji, tylko użytkownicy z prawidłowymi uprawnieniami mogą uzyskać dostęp do Firehose.

Gdzie ten termin ma swoje korzenie i dlaczego tak się nazywa? Czy koncepcja jest taka sama w przypadku innych ofert i platform chmurowych?

To zabawne, kiedy tłumaczę ten termin na mój język ojczysty.

Odpowiedzi:


11

Wąż strażacki jest nawiązaniem do starego filmu Weird Al Yankovick, UHF (1989) . W tym filmie George Newman (wcielony przez Yankovicka) zakłada lokalny kanał telewizyjny w paśmie UHF i jest odpowiedzialny za programowanie na tym kanale. Po zaprzyjaźnieniu się z woźnym stacji, Stanleyem Spadowskim (w tej roli Michael Richards) George daje woźnemu miejsce na poprowadzenie własnego projektu. Spektakl zatytułowany „Dom klubowy Stanleya Spadowskiego” staje się z dnia na dzień sensacją ze względu na szalone wybryki Spadowskiego.

Podczas odcinka pokazu gier (wideo) Spadowski ogłasza, że ​​mały chłopiec, Joel Miller „wygrał” konkurs, znajdując marmur w brodzącej kałuży owsianki i „pije z węża pożarowego!” - i wydaje się, że jest to prawdopodobne pochodzenie tego terminu.

Stanley Spadowski's Clubhouse z UHF (1989)

Często powtarzanym sentymentem w branży IT jest próba zrozumienia dużej ilości materiału w krótkim czasie (na przykład przy rozpoczynaniu nowej pracy, odbyciu szkolenia lub seminarium na temat technologii lub zdobyciu wiedzy na temat nowego produkt lub urządzenie) jest jak „próba picia z węża pożarowego” - prawie niemożliwe jest zebranie całości tak dużej ilości informacji, które są skierowane do ciebie z tak szybkim przepływem - bezpośrednie odniesienie do powyższej sceny.

Wygląda na to, że próbując humoru Cloudfoundry postanowił nazwać swój Websocket „Firehose”, ponieważ websockets są używane do „ przesyłania strumieniowego wszystkich danych zdarzeń aplikacji ” (które najwyraźniej uważają za obszerne) najprawdopodobniej w odniesieniu do tego sentymentu / powiedzenia i scena.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.