Czy mogę zainstalować program SQL Server Management Studio lokalnie?


44

Czy mogę zainstalować program SQL Server Management Studio na pulpicie, aby uzyskać dostęp do bazy danych w instancji SQL Server 2012?

Jeśli tak, to gdzie mogę znaleźć instalatora? Wyszukiwania Google zwracają tylko wersje „ekspresowe”, podczas gdy szukam pełnego SQL Server Management Studio.


2
Możesz pobrać tylko wersję Express. Jeśli potrzebujesz pełnej wersji, zainstaluj ją z nośnika instalacyjnego programu SQL Server użytego do zainstalowania programu SQL Server na komputerze serwera.
Max Vernon,

5
Ponadto 2014 działa w celu zarządzania 2012 i niższymi wersjami.
Max Vernon,

3
SSMS z Express Edition od SQL Server 2012 z dodatkiem Service Pack 1 to pełna wersja, tak jak w przypadku multimediów w wersji płatnej.
Shawn Melton,

Odpowiedzi:


75

Jeśli chcesz mieć lśniące nowe miesięczne wersje Management Studio 2016, które zawierają przydatny mechanizm sprawdzania aktualizacji, neguje potrzebę pełnego programu instalacyjnego i pobierania (ponieważ pobiera tylko potrzebne komponenty), a także cykl wydań całkowicie niezależne od SQL Server, przejdź tutaj (możesz przeczytać o tym tutaj i tutaj ).

Jeśli korzystasz z tego nowego instalatora internetowego, wiele z poniższych nie ma już zastosowania. Jeśli chcesz korzystać z poprzednich wersji (obecnie 2012 z dodatkiem SP2 i 2014 z dodatkiem SP1), ułatwiły one wyszukiwanie i pobieranie ( zobacz tę stronę ), ale wiele z poniższych nadal będzie obowiązywać.


Cóż, jeśli masz legalną kopię SQL Server, powinieneś być w stanie zainstalować Management Studio z tego nośnika, gdziekolwiek chcesz zarządzać SQL Server.

To powiedziawszy, ekspresowa wersja Management Studio, od 2012 Service Pack 1, jest w pełni funkcjonalnym produktem bez żadnych różnic (z wyjątkiem tego, że możesz pobrać go za darmo zamiast znajdować licencjonowane media). Polecam pobranie wersji 2014, ponieważ po co korzystać ze starszej wersji, która wcześniej przestanie być obsługiwana? Moja filozofia jest taka, że ​​SSMS powinien zawsze być najwyższą wersją silnika, którą musisz zarządzać.

W każdym razie znalazłem link , wyszukując - wskazówką, aby nie przeskakiwać obręczy skonfigurowanych przez marketing Microsoft lub MSDN, jest poszukiwanie strony z downloadadresem URL:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

To prowadzi mnie tutaj , gdzie klikam Download:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie wybierz wersję 32-bitową lub 64-bitową, w zależności od platformy, i kliknij Next:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

I sukces. W razie potrzeby dostaję nawet przydatne wskazówki dotyczące instalacji.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli naprawdę, naprawdę, naprawdę chcesz używać wersji 2012 zamiast wersji 2014, najpierw chciałbym się dowiedzieć, dlaczego, ale ten sam proces będzie działał, wystarczy użyć tego linku . Pamiętaj, że wersja 2012 to 950 MB do pobrania w porównaniu z 684 MB w 2014.

Ponieważ wiele osób jest zdezorientowanych, jak zainstalować JUST SSMS za pomocą tego instalatora, oto kilka innych rzeczy, które należy wykonać po uruchomieniu .exe. Najpierw otworzy centrum instalacyjne. ChceszInstallation > New SQL Server stand-alone [blah blah]...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknięcie tego łącza spowoduje uruchomienie nowego kreatora i pozostawienie otwartego centrum instalacji. Pozostaw to otwarte (dlaczego na końcu tego postu). Na nowym ekranie mogą być oferowane aktualizacje produktu, a na pewno chcesz je wybrać, jeśli tak jest (obecnie powinno to nastąpić tylko w przypadku dodatku SP1 lub 2014 z 2012 r., Ponieważ Biuletyn MS14-044 dotyczący dodatku SP2 nie miał wpływu ).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie, w tym miejscu większość ludzi jest zdezorientowana, chcesz wybrać Perform a new installation- nawet jeśli nie próbujesz zainstalować rzeczywistej instancji silnika bazy danych SQL Server.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie chcesz wybrać obie opcje narzędzi zarządzania, podstawowe i kompletne. Odtąd powinieneś być w porządku sam.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jeśli chodzi o powyższe okno centrum instalacji, musisz pozostawić okno „Centrum instalacji programu SQL Server” otwarte podczas instalacji, w przeciwnym razie wystąpi błąd taki jak ten (rzeczywista nazwa folderu to przypadkowa rzecz oparta na GUID):

Instalator programu SQL Server napotkał następujący błąd: Nie można znaleźć pliku „c: \ 1d3c284ce0e72239e2f4e51c802d \ MediaInfo.xml”

Złożyłem o tym element Connect, ale jak dotąd pozostaje on aktywny .


1
Chociaż zgadzam się z twoją filozofią SSMS> = najwyższą wersją silnika, którą musisz zarządzać, stwierdziliśmy, że nie mogliśmy edytować pakietu zarządzania (nie nienawidź mnie za to) na SQL2012 w SSMS 2014. Spowodowało to uszkodzenie pliku i SQL 2012 nie mógł go uruchomić.
Greg

@Greg tak, wszystko, co korzysta z pakietów SSIS pod przykryciem, będzie wymagało zachowania ostrożności.
Aaron Bertrand

12

Możesz pobrać i zainstalować SQL Server Management Studio za pomocą linków podanych na stronie: Scott Hanselman

Istnieją łącza do różnych wersji SSMS (2012, 2014, dla x86, x64), a także łącza do różnych wersji SQL-Server Express.

Nawiasem mówiąc, możesz również używać najnowszego SSMS 2014 do zarządzania bazą danych 2012.


Link, który opublikowałeś, ma wszystkie pobrania ekspresowe SSMS
Shanky,

@Shanky I z czym jest problem? Istnieje sekcja „Oto tylko SQL Server 2014 Management Studio” z niezbędnymi linkami.
Marian,

@Marian: Nie ma problemu jako takiego, ale odpowiedź mówi Pobierz i zainstaluj SSMS z linku, ale link zawiera podlinki, które wskazują na ekspresową instalację SSMS (nie podstawowego SSMS), podczas gdy OP szuka podstawowego SSMS, a nie ekspresowego i patrząc na odpowiedź, wydaje się, że będzie wskazywać na podstawowy SSMS, ale w rzeczywistości będzie wskazywać na SSMS. Więc znowu to nie jest odpowiedź
Shanky

13
@Shanky Wydaje mi się, że naciągasz ... być może tytuł artykułu jest nieco mylący, ale każda edycja ma dwie sekcje - samą Express i SSMS. Jeśli zeskanujesz akapit, możesz łatwo przejść do wybranego miejsca. Nawet ja, który nie pochodzi z angielskiego, mógłbym znaleźć link w mgnieniu oka. A głównym celem artykułu Hanselmana jest zebranie w jednym miejscu tego, czego nie stwardnienie rozsiane. Jest to więc bardziej przydatne niż bezpośredni link do pobrania, ale to tylko moja opinia.
Marian

3

Możesz użyć tego linku, aby osobno pobrać najnowszy SSMS.

W chwili pisania tego tekstu jest to wersja zapoznawcza programu SQL Server Management Studio z lipca 2015 r .


-6

Bardzo trudno jest znaleźć studio zarządzania SQL Server, które nie jest wersją ekspresową, ponieważ Microsoft dostarcza tylko pełną wersję z instalowaną wersją Licencjonowaną. Jeśli masz konfigurację dowolnej wersji licencjonowanej programu SQL Server 2012/2014, możesz uruchomić instalację i zainstalować SSMS, wybierając narzędzia klienta. Nie ma uzależniającej licencji na SSMS.

Inną zaletą jest to, że możesz użyć programu SQL Server 2012 express Management studio z dodatkiem SP1 / SP2, aby uzyskać wszystkie funkcje SSMS dostarczanego z licencjonowaną wersją. Więc nie musisz się martwić o prosty SSMS, a ekspresowy SSMS2012 z SP1 / SP2 wykona za ciebie wszystkie zadania. Proponuję zainstalować studio zarządzania SQL Server 2012 SP2 przy użyciu tego łącza . Pobranie byłoby SQLManagementStudio_x64_ENU.exe przy założeniu, że masz maszynę 64-bitową. Możesz zarządzać poprzednimi wersjami (do 2005 r.), A także SQL Server 2014 za pomocą SSMS 2012 Express Management Studio


10
Dlaczego warto oferować 2012 Management Studio zamiast nowszej wersji 2014? I nie zgadzam się, że w ogóle trudno go znaleźć . Myślę też, że napotkasz trudności podczas próby zarządzania instancją 2014 z wersją SSMS z 2012 roku.
Aaron Bertrand

@Aron: ponieważ OP zadał problem dotyczący SQL Server 2012.
Shanky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.