Skąd mam wiedzieć, które źródła danych są używane w SSRS?


11

Mamy kilka raportów SSRS (2008) wdrożonych na naszym portalu internetowym. Zredagowaliśmy niektóre raporty, aby korzystać ze wspólnego źródła danych innego niż to, z którym zostało pierwotnie wdrożone.

Szukam sposobu zapytania do bazy danych ReportServer, aby pokazać mi, które raporty wykorzystują które z tych współdzielonych źródeł danych. Odkryłem, że możesz użyć danych XML przechowywanych w Catalog.Content, aby pokazać, które źródło danych jest używane, ale wydaje się to źródłu danych, z którym raport został pierwotnie wdrożony.


Nie mogę zrobić pełnej odpowiedzi, ale powinieneś być w stanie znaleźć ją w ReportServerDB: istnieje tabela Item (?), Która zawiera wszystkie byty. I pewne powiązanie między raportem a elementem źródła danych. Dobre polowanie!
gbn

Dzięki, gbn, ale tego właśnie nie mogę znaleźć: link między katalogiem a tabelami
źródeł

Po dokładnym zbadaniu nawet nie sądzę, aby udostępnione źródła danych znajdowały się w tabeli źródeł danych. Fabuła gęstnieje.
JHFB 17.10.11

Odpowiedzi:


16

OK, rozumiem Znaleziono ten link, który pomógł: http://social.msdn.microsoft.com/Forums/en-US/sqlreportingservices/thread/581c7068-0abe-49f9-a1a5-93e94f472641/

Przekazałem te informacje do tego zapytania:

select
  Catalog.name,
  cat1.Name datasource
from
  Catalog
  join DataSource
    on Catalog.ItemID = DataSource.ItemID
  join Catalog cat1
    on DataSource.Link = cat1.ItemID
where
  Catalog.Type = 2

Mam nadzieję, że to pomoże komuś innemu w przyszłości!


2
DOSKONAŁY. dzięki za kolejne zapytanie „destylowane”. Dokładnie to, czego potrzebowałem.

Ty prawdziwy MVP
BilliD
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.