Skuteczne usuwanie dużych ilości (4 milionów wierszy) danych MySQL w bardzo regularny sposób


10

Mamy tabelę mysql, która w danym momencie ma około 12 milionów wierszy. Musimy usunąć stare dane, aby wielkość tabeli była w pewnym stopniu zarządzalna.

Obecnie uruchamiamy to zapytanie codziennie o północy, używając zadania cron:

DELETE FROM table WHERE endTime < '1393632001'

Podczas ostatniego uruchomienia zapytania zbadano 4,602,400, zajęło to ponad 3 minuty, a procesor przeszedł przez dach.

Skokowanie procesora o północy

Co możemy zrobić, aby procesor, synchroniczne połączenia db, głębokość pamięci dyskowej itp. Nie powodowały nadmiernego skakania przy jednoczesnym usuwaniu starych danych?

PS: Zauważysz, że zapytanie faktycznie dzieje się w dość nieodpowiednim czasie w naszym cyklu użytkowania. Załóżmy, że zmieniliśmy już czas zapytania, tak aby pojawiał się w najniższym punkcie użycia każdego dnia. Poza tym nie ma indeksu na „endTime” i wolałbym go tak utrzymywać, jeśli to możliwe, ponieważ bardzo często wstawianych jest mnóstwo danych i niewiele wyszukiwania.

php  mysql 

może Użyj zadań crona, aby usunąć co 10 minut i 100 000 na rundę lub co 5 minut 50 000 na rundę

mniejsze kawałki w bardziej regularny sposób?

ok, ale wygląda na to, że może to po prostu utrudnić korzystanie z naszych usług przez dłuższy czas :) cokolwiek możemy zrobić, jeśli chodzi o zapytania / projektowanie?

1
186 tys. Użytkowników, brak dedykowanego faceta db?

1
Uzyskasz lepsze odpowiedzi na temat „Administratorów baz danych”
James Anderson

Odpowiedzi:


13

Rozwiązaniem Twojego problemu jest funkcja MySQL zwana „partycjonowaniem”. Dokumentacja jest tutaj .

Partycjonowanie polega na przechowywaniu pojedynczej tabeli w osobnych „partycjach”. Są one zdefiniowane przez określone wyrażenie, zwykle wartość kolumny lub zakres. W twoim przypadku prawdopodobnie byłoby to oparte na endTime- zakładając, że wiadomo, kiedy rekord jest tworzony i nie ulega zmianie.

W endTimekażdej partycji można zapisać wartość jednego dnia . Następnie krok usuwania oznaczałby obcięcie partycji, a nie usunięcie szeregu wierszy w dużej tabeli. Obcinanie partycji byłoby znacznie szybszą metodą.


wow, to było niezwykle pomocne i wydaje się idealnym rozwiązaniem. Czas przeczytać na partycjonowanie! Dzięki!

Chociaż partycjonowanie może być dobrym rozwiązaniem, strzeż się narzutów - może to znacznie spowolnić twoje zapytania. Poza tym tabela obcinana też nie jest natychmiastowa. Rozważyłbym pt-archiwizator. Możesz rozwiązać swoje problemy z kolcami i utrzymać swój stół tak prosty, jak jest teraz
akuzminsky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.