Jak zrobić słowa kluczowe wielkimi literami SSMS


23

Niedawno zacząłem używać Management Studio 2012. Korzystając z MySQL Workbench, przydatną funkcją było to, że mogłem pozostać małymi literami, a każde zarezerwowane słowo (jak SELECT, INSERT) automatycznie zamieniało się na wielkie litery. Jak zreplikować to zachowanie w SSMS?


3
Czy ktokolwiek uważa to za naprawdę niewykonalne? Musisz ponownie nacisnąć CAPS dla słów zastrzeżonych, aby wpisać nazwy zmiennych itp.? To naprawdę spowalnia moje pisanie.
David Folksman

Oczywiście zawsze istnieje opcja, aby słowa kluczowe nie były pisane dużymi literami. Nie tak łatwe do odczytania, ale nie musisz naciskać klawisza Shift. :)
Kenneth Fisher

wow, po prostu wróć do tego. Jak dodać reklamy do tego postu haha!
David Folksman

Odpowiedzi:


28

Nie, Management Studio nie ma tej natywnej funkcjonalności w żadnej wersji od 2005 -> 2016 CTP 3.2. Możesz wypróbować dodatki innych firm, takie jak pakiet narzędzi SSMS Mladena Prajdicia lub monit SQL Red-Gate , z których oba mogą formatować blok kodu, w tym automatycznie słowa kluczowe z dużymi literami . Jednak nie znam żadnego narzędzia, które zrobi to automatycznie podczas pisania.

Dla mnie robię to tak długo, że po prostu przychodzi naturalnie, a nie naciskanie w Shiftrzeczywistości mnie spowolniłoby. Kiedy dostaję kod innej osoby, w którym słowa kluczowe są małe, zaznaczam cały blok lub sekcje, które go naruszają, i naciskam Ctrl+ Shift+ U. Jeśli muszę podświetlić całą sekcję, przechodzę do nazw obiektów / kolumn i używam IntelliSense, aby poprawnie je rozróżnić (mam poważne wątpliwości, czy wszystkie słowa kluczowe są wielkie, a wszystkie nazwy jednostek dokładnie pasują do metadanych , ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy kod zostanie wdrożony w sortowaniu uwzględniającym wielkość liter).


Niewiarygodne, że SSMS nie ma wbudowanej tej funkcji natywnie!
nanonerd

15

Oprócz wspomnianych już rozwiązań sugeruję użycie ApexSQL Refactor - darmowego dodatku SSMS i Visual Studio.

Refaktor ApexSQL może pomóc w tworzeniu własnych standardów formatowania SQL. Można go wykorzystać do dystrybucji i egzekwowania reguł formatowania SQL wśród członków zespołu. Aby przeprowadzić formatowanie wielkich liter, wystarczy:

 1. Pobierz Refaktor ApexSQL
 2. Uruchom SQL Server Management Studio lub Visual Studio's i kliknij ApexSQL Refactor w menu głównym
 3. W menu Refaktora ApexSQL kliknij opcję Formatuj kod T-SQL
 4. Wybierz opcje formatowania Ustaw konkretną opcję (wielkie litery)
 5. Wyświetl podgląd opcji dla bieżącego zapytania lub wbudowanego przykładu

Formatowanie wielkich liter Uwaga: Przed skonfigurowaniem standardów wielkich liter upewnij się, że baza danych nie ma sortowania z rozróżnianiem wielkości liter. Może to powodować duże problemy podczas gry z użyciem wielkich liter.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sugeruję przeczytanie tych 2 artykułów, aby zobaczyć, jak obsługiwane jest pisanie dużymi literami za pomocą programu ApexSQL Refactor:5

Drukarka SQL Pretty robi to dla mnie całkiem dobrze. To mała i łatwa w instalacji wtyczka do SSMS. Skonfigurujesz swoje preferencje, a następnie za każdym razem, gdy chcesz sformatować kod, po prostu kliknij ikonę na pasku narzędzi.


3
FYI: Darmowy okres próbny lub 50 USD na zakup.
kmote

4

Znalazłem ukryty klejnot do automatycznego formatowania wielkich / małych liter i wcięć w SSMS, którego będę używać na zawsze. Nigdy więcej „nowej kwerendy”.

 • Rt-Click nazwa tabeli w Object Explorer
  • Edytuj 200 najlepszych wierszy
   • Opcja menu QueryDesigner
    • Szkło
     • SQL. Napisz lub upuść jakiś brzydki, niesformatowany SQL. QueryDesigner
      • Sprawdź, czy składnia SQL UC zarezerwuje słowa i wcięcia dla Ciebie.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.