Czy SSRS wkrótce wyginą, a PowerBI nowy model?


9

Przeczytałem, że SQL Server 2017 będzie teraz zawierał PowerBI Server. Przeniesiono również SSRS do innego instalatora, więc nie będzie dostarczany w oryginalnej instalacji SQL Server. Czy to oznacza, że ​​Microsoft w końcu spróbuje wycofać SSRS? Czy nasz zespół powinien starać się tworzyć nowe raporty w PowerBI i przenosić poprzednie raporty SSRS?

Odpowiedzi:


7

O osobnym instalatorze dla SSRS, oto dobry powód: https://blogs.msdn.microsoft.com/sqlrsteamblog/2017/05/17/a-closer-look-at-power-bi-report-server/ Podsumowując , SSRS i serwer raportów PowerBI ma podobne funkcje, dlatego może być korzystne z perspektywy dewelopera odpowiednio je pogrupować (tylko przeczucie, że nie jestem pracownikiem Microsoft, więc nie mam w tym widoczności).

Czy to oznacza, że ​​Microsoft w końcu spróbuje wycofać SSRS? Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość, więc nie wiemy, czy Microsoft przestanie używać SSRS w dającej się przewidzieć przyszłości. Moim zdaniem, SSRS to paginowane rozwiązanie do raportowania w porównaniu do PowerBI, które jest raczej narzędziem Dashboard / Analytics; Obaj nadal obsługują różne typy użytkowników. Więc nie, w tym momencie nie widzę, żeby Microsoft wycofywał SSRS.

Czy nasz zespół powinien starać się tworzyć nowe raporty w PowerBI i przenosić poprzednie raporty SSRS? Sprawdź przypadek użycia PowerBI. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​jeśli użytkownik wielokrotnie generuje raporty z różnymi parametrami, możesz zamiast tego rozważyć raport PowerBI z kilkoma fragmentatorami. Możesz to również rozważyć, jeśli raport SSRS porównuje wartości historyczne. Ale prawdziwą transakcją z PowerBI (Excel 2016 lub PowerQUery w Excel 2013) jest jego charakter samoobsługowy. Umożliwia użytkownikowi połączenie ze wspólnymi źródłami danych i wykonywanie różnych transformacji przy minimalnym kodowaniu, a raport wyjściowy może być wielokrotnie wykonywany za każdym razem, gdy nastąpi aktualizacja źródeł danych.

Edycja: minął rok, a teraz funkcja stronicowanych raportów jest zawarta w PowerBI (zarówno serwer usług, jak i serwer raportów). Z punktu widzenia technologii pliki RDL nie będą przestarzałe. Ale z punktu widzenia rozwiązań jedyną rzeczą, która uniemożliwia Microsoftowi wycofanie SSRS, jest licencjonowanie. Usługi SSRS są dostępne bezpłatnie w programie SQL Server Express, natomiast funkcja raportów paginowanych w PowerBI jest dostępna w wersji SQL Server Enterprise Edition z pakietem Software Assurance (poprzez serwer raportów PowerBI) i PowerBI Premium (P1 i nowsze wersje).


11

Czy to oznacza, że ​​Microsoft w końcu spróbuje wycofać SSRS?

Ref: https://blogs.msdn.microsoft.com/sqlrsteamblog/2017/07/19/sql-server-2017-reporting-services-release-candidate-now-available/

Nie.

Przeniesiliśmy instalację usług Reporting Services z instalatora programu SQL Server do osobnego instalatora. To zmiana opakowania, a nie zmiana produktu; dostęp do SQL Server Reporting Services jest nadal objęty licencją SQL Server. Nowy proces instalacji utrzymuje nasze pakiety w niskiej jakości i umożliwia klientom wdrażanie i aktualizowanie usług Reporting Services przy zerowym wpływie na wdrożenia i bazy danych SQL Server.

Czy nasz zespół powinien starać się tworzyć nowe raporty w PowerBI i przenosić poprzednie raporty SSRS?

Jeśli potrzebujesz PowerBI, powinieneś zacząć go używać, ale nie myśląc, że SSRS jest przestarzałe.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.