Kiedy używać widoków w MySQL?


54

Kiedy tworzysz tabele z wielu sprzężeń do użytku w analizie, kiedy preferowane jest używanie widoków zamiast tworzenia nowej tabeli?

Jednym z powodów, dla których wolałbym używać widoków, jest to, że schemat bazy danych został opracowany przez naszego administratora z Rubiego i nie znam go. Mogę zażądać utworzenia tabel, ale wymaga to dodatkowego kroku i chciałbym mieć większą elastyczność podczas opracowywania / testowania nowych połączeń.

Zacząłem korzystać z widoków po odpowiedzi na powiązane pytanie dotyczące SO ( kiedy używać R, kiedy używać SQL ). Najwyżej głosowana odpowiedź zaczyna się od „rób manipulacje danymi w SQL, dopóki dane nie znajdą się w jednej tabeli, a następnie wykonaj resztę w R.”

Zacząłem używać widoków, ale napotkałem kilka problemów z widokami:

  1. zapytania są znacznie wolniejsze
  2. Widoki nie są zrzucane z produkcyjnej do zapasowej bazy danych, której używam do analizy.

Czy widoki są odpowiednie do tego zastosowania? Jeśli tak, czy powinienem oczekiwać kary za wyniki? Czy istnieje sposób na przyspieszenie zapytań dotyczących wyświetleń?


Wygląda na to, że widoki są tutaj odpowiednie, ale nie jestem pewien, co może powodować spowolnienie podczas ich wysyłania zapytań.
FrustratedWithFormsDesigner

@FrustratedWithFormsDesigner czy istnieją jakieś narzędzia diagnostyczne, które pomogłyby (bez tworzenia odtwarzalnego przykładu)? To samo złożone zapytanie zajmuje <4 s, gdy jest wykonywane bezpośrednio na połączonych tabelach, i> 25 s, gdy jest wykonywane na widokach. Czy oczekuje się, że wyświetlenia nie będą miały negatywnego wpływu na wydajność?
David LeBauer,

Minęło dużo czasu, odkąd użyłem MySQL, więc nie mogę powiedzieć.
FrustratedWithFormsDesigner

Używam MySQL i powiem ci, że widoki są okropne, nieużywalne, gdy osiągniesz 100K i więcej, po prostu użyj prostych zapytań, w których masz kontrolę nad tym, które pola powrócić i do których łączy się użyć
Stephen Senkomago Musoke

Odpowiedzi:


43

Widoki w MySQL są obsługiwane przy użyciu jednego z dwóch różnych algorytmów: MERGElub TEMPTABLE. MERGEjest po prostu rozszerzeniem zapytania z odpowiednimi aliasami. TEMPTABLEtak to wygląda, widok umieszcza wyniki w tabeli tymczasowej przed uruchomieniem klauzuli WHERE i nie ma w niej żadnych indeksów.

Trzecią opcją jest UNDEFINED, która mówi MySQL, aby wybrał odpowiedni algorytm. MySQL spróbuje użyć, MERGEponieważ jest bardziej wydajny. Główne zastrzeżenie:

Jeśli nie można użyć algorytmu MERGE, należy użyć tabeli tymczasowej. MERGE nie może być użyte, jeśli widok zawiera jedną z następujących konstrukcji:

  • Funkcje agregujące (SUM (), MIN (), MAX (), COUNT () itd.)

  • ODRĘBNY

  • GRUPUJ WEDŁUG

  • MAJĄCY

  • LIMIT

  • UNION lub UNION ALL

  • Podzapytanie na liście wyboru

  • Odnosi się tylko do wartości literalnych (w tym przypadku nie ma podstawowej tabeli)

[src]

Zaryzykowałbym przypuszczenie, że WIDZENIA wymagają algorytmu TEMPTABLE, co powoduje problemy z wydajnością.

Oto naprawdę stary post na blogu dotyczący wydajności wyświetleń w MySQL i wydaje się, że nie poprawił się.

Na końcu tunelu może być jednak trochę światła na temat tymczasowych tabel niezawierających indeksów (powodujących pełne skanowanie tabel). W 5.6 :

W przypadkach, gdy dla podzapytania w klauzuli FROM wymagana jest materializacja, optymalizator może przyspieszyć dostęp do wyniku przez dodanie indeksu do zmaterializowanej tabeli. ... Po dodaniu indeksu optymalizator może traktować zmaterializowaną tabelę pochodną tak samo jak zwykłą tabelę z indeksem i podobnie korzysta z wygenerowanego indeksu. Narzut związany z tworzeniem indeksu jest znikomy w porównaniu z kosztem wykonania zapytania bez indeksu.

Jak wskazuje @ypercube, MariaDB 5.3 dodała tę samą optymalizację. Ten artykuł zawiera ciekawy przegląd tego procesu:

Optymalizacja jest stosowana, a następnie tabela pochodna nie może zostać scalona z jej rodzicielskim WYBOREM, co dzieje się, gdy tabela pochodna nie spełnia kryteriów scalania WIDOKU


Nie przeprowadziłem żadnych testów tych twierdzeń, ale MariaDB 5.3 (ostatnio wydany jako stabilny) ma kilka istotnych ulepszeń w optymalizatorze, w tym wyświetlenia :Fields of merge-able views and derived tables are involved now in all optimizations employing equalities
ypercubeᵀᴹ

@ypercube dzięki za ten link ... wygląda na to, że MySQL 5.6 ma przynajmniej optymalizację dodawania indeksu do tabel pochodnych.
Derek Downey,

14

Widoki to narzędzia bezpieczeństwa. Nie chcesz, aby określony użytkownik lub aplikacja wiedziała, gdzie znajduje się twoja tabela danych, udostępniasz widok tylko z potrzebnymi kolumnami.

Pamiętaj, że widoki zawsze obniżają wydajność, podobne zapytania powinny być procedurami i funkcjami przechowywanymi, a nie widokami.

Aby dokonać strojenia zapytania, zawsze postępuj zgodnie z najlepszymi praktykami, unikaj używania funkcji w klauzulach WHERE, twórz indeksy w celu przyspieszenia zaznaczeń, ale nie nadużywaj indeksów degradujących wstawiania, aktualizacji i usuwania.

Istnieje dobra dokumentacja, która może ci pomóc: http://www.toadworld.com/LinkClick.aspx?fileticket=3qbwCnzY/0A=&tabid=234


5
Nie zgadzam się, że widoki są (tylko) narzędziami bezpieczeństwa. Można ich używać w ten sposób, ale używamy ich do usuwania złożoności zapytań, z których korzystają nasi programiści raportów.
JHFB

2
@JHFB: Zgadzam się z tobą, ale może to tylko tak działa w MySQL, gdzie wygląda na to, że wyświetlanie wiąże się z poważnymi karami wydajnościowymi?
FrustratedWithFormsDesigner

@frustratedwithformsdesigner świetny punkt - minęło trochę czasu odkąd użyłem MySQL.
JHFB

1
Widoki @JHFB na MySQL są wielkim problemem! mysqlperformanceblog.com/2007/08/12/…
Rainier Morilla

2
@RainierMorilla Views obniża wydajność !! ??
Suhail Gupta,

-2

Myślę, że widoki są predefiniowaną strukturą (bez danych) do scalania tabel w jedną, aby pokonać zapytanie z wielu tabel, które można wykorzystać z rzeczywistych danych do szybkiego zapytania relacyjnego ...


2
Nie jest do końca jasne, co próbujesz zrobić i jak rozwiązuje to problemy przedstawione w oryginalnym poście. Być może zechcesz ponownie przeczytać pytanie, ale w każdym razie rozważ rozszerzenie odpowiedzi, aby wyjaśnić, w jaki sposób można ją zastosować do problemu PO.
Andriy M,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.