Czy Management Studio zostało usunięte z nośnika instalacyjnego programu SQL Server 2016?


25

Właśnie próbowałem zainstalować SQL Server 2016 Enterprise, ale zauważyłem, że Management Studio nie zostało zainstalowane domyślnie. Zauważyłem również, że w przewodniku instalacji jest osobny link do SSMS, który wskazuje na https://msdn.microsoft.com/en-us/library/mt238290.aspx

Jaki był powód tej decyzji?

W powyższym adresie URL zapisano następujące informacje:

Ta ogólnie dostępna wersja SSMS jest bezpłatna i nie wymaga licencji SQL Server do zainstalowania i używania.

Być może to jest to?

Odpowiedzi:


22

Mając nadzieję, że znajdzie sposób, aby sprawić, że comiesięczne aktualizacje gładszą bitową niż innym pliku 800MB do pobrania (zdecydowanie lubić nowy proces ogólny choć)
Matthew wieże

4

Zespół odpowiedzialny za SMSS został rozdzielony i pracuje we własnym cyklu rozwojowym. Oznacza to, że SMSS jest częściej aktualizowany / wydawany i jest niezależny od wydań SQL Server.

Licencjonowanie, o którym wspomniałeś, jest prawdopodobnie kolejnym powodem (i rozsądnym, jeśli o tym pomyślisz), ale najważniejsze jest to, że SMSS w końcu zyskał bardzo potrzebną uwagę.


0

SSMS jest teraz samodzielnym produktem. Podobnie jak większość samodzielnych produktów, będzie regularnie otrzymywać aktualizacje. Powinno to zapewnić stabilność i dać możliwości ewolucji produktu w miarę upływu czasu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.