R: uczenie maszynowe na GPU


15

Czy są jakieś pakiety uczenia maszynowego dla R, które mogą korzystać z GPU w celu poprawy prędkości treningu (coś takiego jak theano ze świata python)?

Widzę, że istnieje pakiet o nazwie gputools, który umożliwia wykonywanie kodu na GPU, ale szukam pełniejszej biblioteki do uczenia maszynowego.

Odpowiedzi:


15

Jeśli chodzi o pełny pakiet uczenia maszynowego na GPU, taki pakiet nie istnieje. Jednak w rzeczywistości istnieje kilka pakietów R, które mogą korzystać z procesorów graficznych. Możesz zobaczyć te pakiety na stronie CRAN High Performance Computing . Należy pamiętać, że większość tych pakietów wymaga posiadania karty NVIDIA. Z dostępnych pakietów są trzy pakiety, z których najprawdopodobniej skorzystałbyś, chyba że masz specjalny przypadek.

  1. gputools - jeśli są zainteresowane obliczeniami odległości (tylko NVIDIA).
  2. gmatrix - ogólne obliczenia numeryczne (tylko NVIDIA).
  3. gpuR - ogólne obliczenia numeryczne (dowolny GPU przez OpenCL). *

* UWAGA - Na ryzyko autopromocji jestem autorem pakietu gpuR.

Prawdopodobnie możesz użyć tych dwóch ostatnich pakietów do odtworzenia istniejących algorytmów uczenia maszynowego. Właściwie używam mojego pakietu gpuR do stworzenia pakietu neuralnet z akceleracją GPU, ale proces ten jest w toku.

Podsumowując, jeśli jesteś zdeterminowany, podstawowe zasoby są dostępne w R. Ale jeśli potrzebujesz czegoś w najbliższej przyszłości, będziesz musiał zbadać inne zasoby / podejścia, jak wskazał @YCR.


jakiś postęp w zakresie możliwości sieci neuronowej gpuR? NEWSOgniwo może być pomocne, jeśli nie :)
MichaelChirico

WIADOMOŚCI gpuR to tutaj . Możliwości sieci neuronowej są nadal w toku. Jest w to zaangażowanych wiele pakietów, ponieważ każdy może być używany niezależnie (lazytensor, gpuRNN i prometheus). Jeśli jesteś ciekawy, możesz śledzić mojego githuba. Jestem tylko jednym programistą pracującym w wolnych chwilach i muszę nadal rozwijać i utrzymywać moje inne pakiety.
cdeterman,1

Dobrą biblioteką do uczenia maszynowego za pomocą GPU jest mxnet . Pakiet obejmuje jednak głównie głębokie uczenie się, więc jeśli szukasz określonych algorytmów uczenia maszynowego, możesz ich nie znaleźć. Mają jednak dobry zestaw algorytmów głębokiego uczenia.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.