Czy w ImageNet jest klasa osób? Czy są jakieś klasy związane z ludźmi?


14

Jeśli spojrzę na jedno z wielu źródeł klas Imagenet w Internecie, nie mogę znaleźć żadnej klasy związanej z ludźmi (i nie, żniwiarz nie jest kimś, kto zbiera, ale to, co znałem jako długie nogi tatusia, rodzaj pająk :-). Jak to możliwe? Chciałbym mieć co najmniej spodziewali się personlekcje, a nawet coś bardziej szczegółowe, takie jak man, woman, toddler, itd. Nic z tych rzeczy. Dlaczego? Czy Fei-Fei Li i jej zespół dokonali świadomego wyboru, aby nie wyświetlać zdjęć osób w bazie danych? Czy patrzę na niewłaściwy plik? Ze względu na pytanie możemy rozważyć ImageNetwersje od 2014 roku.

Odpowiedzi:


7

Możesz także zajrzeć tutaj, aby znaleźć etykiety w imagenet. Myślę, że masz rację, w zestawie danych nie ma etykiety dla człowieka, ale jest coś, co można zauważyć. W imagenet są etykiety, takie jak kowboj lub niektóre szczególne czapki i inne podobne rzeczy dla ludzi, takie jak koszula i t-shirt. Możesz zajrzeć tutaj i tutaj. W ostatnim linku Yosinski i wsp. Starali się wykazać, że popularny AlexNet nauczył się rozpoznawać ludzkie twarze, chociaż w zestawie danych imagenet nie ma etykiety ludzkiej twarzy. W swoim artykule zbadali, że sieci neuronowe zwojowe mogą próbować nauczyć się rzeczy, które są rozproszone między warstwami, a może nie, i mogą nie mieć specjalnej etykiety w danych szkoleniowych. Jako przykład można podać twarz kotów i ludzi. Co więcej, jak widać tutaj, być może celem było uczenie się atrybutów w dużych zbiorach danych , jak cytowano w ostatnim wierszu strony, jako odniesienie.


Podoba mi się odpowiedź, ale nie rozumiem twojego ostatniego zdania. Co rozumiesz przez uczenie się atrybutów, czym różni się (jeśli różni się) od klasyfikacji obrazów i jak to się wiąże z moim pytaniem (czy personw ImageNet są klasy)?
DeltaIV

@DeltaIV Miałem na myśli w ostatnim linku, który podałem, jest odniesienie, które w tej pracy omawiają ten problem. To, co powiedziałem, było jak uczenie się twarzy, które nie są etykietami, ale są potrzebne, by zrozumieć koszulki.
Media

Ok, NN uczą się funkcji, które wyglądają jak twarze, ponieważ pomagają rozpoznawać (lub rozróżniać) etykiety. Tak, spodziewałem się tego. Dzięki
DeltaIV

@DeltaIV Chyba właśnie to nazywamy nauką
Media

2
Myślę, że uczenie się dla sieci neuronowych ma bardzo niewiele wspólnego z procesem uczenia się człowieka. Zobacz te halucynacje . Z drugiej strony, ten sam pomysł, że te zoptymalizowane obrazy powinny pokazywać to, czego nauczyły się sieci neuronowe, jest głęboko wadliwy i opiera się na nieporozumieniu, czym jest wysokowymiarowy rozkład prawdopodobieństwa. Temat jest bardzo delikatny: moje pytanie było o wiele bardziej elementarne.
DeltaIV

6

Odkryłem, że klasa 7846 (name = "n00007846") jest przeznaczona dla osób. Aby uzyskać dostęp do opisu zajęć, przeczytaj http://image-net.org/download-API . Co więcej, następujące pliki tekstowe zawierają wszystko, czego potrzebujesz, aby zrozumieć klasy w zestawie danych ImageNet (class = WordNet ID):

n00007846 mapuje na osobę, osobę, kogoś, kogoś, śmiertelnika, duszę . Odpowiedni połysk to: człowiek; „jedna osoba mogła zrobić zbyt wiele” .


Czy możesz podać link do źródła? Byłoby to pomocne dla innych użytkowników.
Elias Strehle

Modele Imagenet wydają się nieskuteczne u ludzi z różnych środowisk. Z moich danych wynika, że ​​ludzie biegają w strojach i najczęściej są to piłki do rugby i siatkówki.
levesque

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.