Korzystanie z TensorFlow z procesorem graficznym Intel


20

Jestem nowicjuszem w głębokim uczeniu się.

Czy jest teraz jakiś sposób na użycie TensorFlow z procesorami graficznymi Intel? Jeśli tak, proszę wskazać mi właściwy kierunek.

Jeśli nie, proszę dać mi znać, jakiej ramy (Keras, Theano itp.) Mogę użyć dla mojego zintegrowanego kontrolera graficznego Intel Core Xeon E3-1200 v3 / 4-tej generacji.

Odpowiedzi:


13

W tej chwili odpowiedź brzmi „ nie” . Tensorflow wykorzystuje CUDA, co oznacza, że ​​obsługiwane są tylko procesory graficzne NVIDIA.

Aby uzyskać wsparcie OpenCL, możesz śledzić postęp tutaj .

BTW, procesory Intel / AMD są obsługiwane.


1
... i dodając do tego ( „Obsługiwane są procesory Intel / AMD” ), zauważ, że kiedy tensorflow, wypisuje na konsolę niektóre komunikaty informujące, że kompilacja mogła nie zostać skompilowana ze wsparciem dla dodatkowych optymalizacji zapewnianych przez Twój procesor, a jeśli zbudujesz go na hoście, prawdopodobnie zauważysz poprawę wydajności, nawet na procesorze.
Michael

10

Możesz sprawdzić https://github.com/benoitsteiner/tensorflow-opencl/, który jest rozwidleniem Tensorflow z obsługą OpenCL. Jeśli Twój system operacyjny jest obsługiwany przez rozwidlenie i jesteś w stanie poprawnie zainstalować go w systemie, możesz uruchomić Keras na nim.

Należy jednak pamiętać, że zintegrowane procesory graficzne na ogół nie oferują dużej mocy obliczeniowej, w przybliżeniu twój procesor graficzny będzie miał około 125 GFLOPS ( https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_graphics_processing_units#Notes ), co oznacza, że ​​Twój procesor najprawdopodobniej więcej potężny. Na przykład, porównując twój GPU z Radeon RX 480 lub GeForce GTX 1080 Ti, są one odpowiednio prawie 50 i 100 razy mocniejsze.


1
Witamy w SE Science Data! Dziękujemy za pomoc użytkownikowi. Czy możesz rozszerzyć swoją odpowiedź na pytanie, w jaki sposób odpowiada na pytanie PO? Samo opublikowanie linku nie jest zbyt przydatne.
Stereo

2

Keras to warstwa abstrakcji dla tensorflow / theano. Potrzebujesz karty nvidia, ale zarówno tensorflow, jak i theano mogą być używane tylko z obsługą procesora. Instrukcje można znaleźć na ich stronach internetowych.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.