Studia podyplomowe z teorii CS a matematyki stosowanej


16

Biorąc pod uwagę, że większość amerykańskich uniwersytetów przyjmuje wnioski tylko w jednej dziedzinie, staram się dowiedzieć, jakie są zalety / wady stosowania programu teorii CS w porównaniu z programem matematyki stosowanej, biorąc pod uwagę, że interesuje go gdzieś w obu wydziałach.

Mówiąc ściślej, obszarami zainteresowań malejącego porządku są: 1. Kombinatoryka (zarówno algebraiczna, jak i ekstremalna), 2. Optymalizacja (zarówno wypukła, jak i kombinatoryczna), 3. Teoria prawdopodobieństwa, algorytm losowy i teoria informacji.

Nie wiem dokładnie nad tym, z kim lub z kim chcę pracować, co sprawia, że ​​ubieganie się o przyjęcie na studia jest ogromnym problemem. Jak dotąd rozumiem stosowane programy matematyczne są bardziej elastyczne, biorąc pod uwagę, że grupy teorii CS są zwykle bardzo małe i skoncentrowane. Z drugiej strony, uważam, że dyplom CS radziłby sobie lepiej w branży, gdyby zdarzyło się zaryzykować taką ścieżkę.

Powtórzę więc moje pytanie, dla kogoś, kto nie wie dokładnie, co chce robić, ale ogólnie interesuje się wyżej wymienionymi tematami, co jest lepsze? Teoria CS lub matematyka stosowana


8
Oczywiście stosuje się do obu. Po co ograniczać swoje opcje, zanim je masz?
Jeffε

2
Podczas aplikowania upewnij się, że lokalny dział matematyki interpretuje „matematykę stosowaną” szerzej niż „równania różniczkowe”. Jest to mniej powszechne niż kiedyś, ale nadal warto na nie uważać.
Neel Krishnaswami,

1
@ Jɛ ff E Większość szkół ogranicza aplikacje do jednego działu (Berkeley, Cornell, Princeton, ...) Ponadto słyszałem (z wydziałów TCS), że przyjęcie do programów teoretycznych jest znacznie bardziej konkurencyjne niż matematyka stosowana ze względu na ich wielkość i wejście bez publikacji jest prawie niemożliwe. Zastanawiam się więc, czy w większości tych szkół jest jeden zastrzyk, czy jest jakaś korzyść, która uzasadnia ryzyko zastosowania do programów teoretycznych zamiast matematyki stosowanej.
user972432

2
Nigdy nie słyszałem o takim ograniczeniu! Może to być narzucone przez uniwersytet poszczególnym wydziałom zwykłe dokumenty na poziomie kampusu. Radzę napisać działy, którymi jesteś zainteresowany, i zapytać, jak złożyć wniosek o więcej niż jeden program. Jeśli cię wysadzą, i tak nie chciałbyś tam iść. (Z drugiej strony ograniczone wydziały mogły zdecydować, że chcą tylko studentów, którzy są pewni, czego chcą. Idioci.)
Jeffε

Odpowiedzi:


14

Moje dwa centy to to, że na moim uniwersytecie mieliśmy zarówno doktorantów matematyki pracujących nad zagadnieniami informatyki (i wydział matematyki z zainteresowaniami informatyki), jak i niektórych studentów informatyki zajmujących się głównie problemami wyłącznie kombinatorycznymi.

Być może masz rację, że czasami łatwiej jest pracować z pytaniami z CS jako student matematyki, niż z czystymi pytaniami z matematyki jako student CS. Należy pamiętać, że przynajmniej w ciągu pierwszych dwóch lat te dwa rodzaje programów mogą różnić się pod względem treści. Jako student matematyki od studentów oczekuje się podstawowych kursów matematycznych jako analizy rzeczywistej, analizy złożonej, topologii, algebry itp. Kombinatoryka zwykle nie jest częścią tego rdzenia. W przypadku programu CS będzie istnieć podstawowy wymóg CS, który zwykle obejmuje połączenie różnych kursów teoretycznych i bardziej stosowanych. Podczas gdy rdzeń w programie matematycznym jest dość standardowy i ściśle egzekwowany, rdzeń w programie CS zwykle zależy od programu, a wymagania mogą być bardziej elastyczne.

Jednak to wszystko nie ma tak naprawdę podstawowego znaczenia (choć będzie to mnóstwo pracy) i skończy się w ciągu pierwszych dwóch lat. Rozumiem, że ciężko jest wiedzieć, nad czym chcesz pracować przed ukończeniem szkoły, a wielu uczniów zmienia swoje kierunki. Niemniej jednak zachęcam do zapoznania się ze stronami wydziałowymi rozważanych szkół, aby zobaczyć, nad czym pracują profesorowie, i napisać kilka e-maili do wykładowców i studentów. Studia doktoranckie dotyczą dużo bardziej relacji osobistych i popędu osobistego niż programu jako całości. Dobre programy na poziomie doktoranckim moim zdaniem wyróżniają się silnym wydziałem i energiczną kulturą badawczą, a nie programem nauczania. Powinieneś zapytać wykładowców i obecnych studentów o pytania takie jak poziom współpracy między działami matematyki i CS. I naprawdę powinieneś spróbować znaleźć wydział, który ma mieszankę zainteresowań, która ci się podoba. Warto do nich napisać, aby wyrazić swoje zainteresowanie.

Jeśli chodzi o prace w branży, nie jestem pewien, czy istnieje ogromna różnica między dyplomem z teorii CS a stosowanym dyplomem z matematyki. Ale nie mam zbyt dużej wiedzy na ten temat.


9
Jeśli chodzi o prace akademickie, na pewno niektóre szkoły CS (niekoniecznie najlepsze) będą się zastanawiać nad twoją zdolnością do nauczania klas CS, jeśli przeszedłeś przez cały kurs matematyki. Zależy to od pracy w branży, ale w przypadku takich miejsc jak Google / Yahoo / M $ pomaga zrozumieć oprogramowanie / hakowanie na pewnym poziomie i może to wykazać (nawet jeśli masz dyplom z matematyki stosowanej). Nie sądzę, by stopień cię ograniczał sam w sobie, ale może wymagać od ciebie kreatywności w demonstrowaniu swoich umiejętności
Suresh Venkat

11

Po pierwsze, nie sądzę, że to prawda, że ​​na większości uniwersytetów można aplikować tylko do jednego lub drugiego wydziału. Znam wiele osób, które zgłosiły się na wydział matematyki i CS, szczególnie na MIT, gdzie na wydziale matematyki odbywa się wiele teoretycznych informatyki.

Istnieje również kilka wspólnych programów z matematyki i wydziałów CS, które wydają się dobrze dopasowane do twoich zainteresowań. Niektóre, które przychodzą na myśl, to programy ACO na CMU ( tutaj ) i GAtech ( tutaj ). W MIT dość łatwo jest wziąć doradcę z dowolnego działu, więc nie ma znaczenia, czy jesteś w EECS, czy stosujesz matematykę.


Jak wspomniałeś o konkretnych programach, myślę, że miejsca takie jak MIT lub Berkeley są idealne dla kogoś, kto nie specjalizował się w konkretnej dziedzinie, ponieważ mają ogromne programy i zawsze można znaleźć osobę, która odpowiada jej zainteresowaniom bez względu na to, co to jest. Ale jak na ironię, prawie niemożliwe jest wejście do tych miejsc bez publikacji, które wymagają specjalizacji w pierwszej kolejności!
user972432

10

Jestem doktorantem z matematyki stosowanej, który dokładnie zmierzył się z tym problemem w zeszłym roku. Na mojej uczelni zastosowana ścieżka matematyczna oferowała znacznie większą elastyczność pod względem wymagań dotyczących kursu. Ścieżka CS wymagała różnych kursów teoretycznych, które chciałem wziąć, ale także kursów z zakresu sieci, systemów operacyjnych i innych rzeczy, które mnie nie interesowały. Zastosowana ścieżka matematyczna w zasadzie pozwoliła mi mieszać i dopasowywać kursy z obu działów z niemal nieograniczoną swobodą. W rzeczywistości biorę więcej zajęć z teorii CS, niż byłoby to dozwolone jako student CS.


Ale oczywiście i tak bierzesz udział w zajęciach związanych z obsługą sieci i systemem operacyjnym. Dobrze? Dobrze?
Jeffε
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.