Czasopisma z szybką recenzją


36

Tło: Motywacja tego pytania jest dwojaka. Po pierwsze, chciałbym uzyskać pewne twarde fakty, aby lepiej zrozumieć toczące się konferencje vs. debata w czasopismach . Po drugie, jeśli informacje te byłyby gdzieś dostępne, mógłbym podjąć bardziej świadomą decyzję, przesyłając dokumenty do przeglądu; Z przyjemnością faworyzuję czasopisma, których redaktorzy wykonują dobrą robotę, wybierając i prowadząc sędziów.


Pytanie: Czy są jakieś czasopisma TCS, które konsekwentnie szybko recenzują?

Zasady:

  • Nie szukam żadnych anegdotycznych dowodów; Chciałbym zobaczyć twarde fakty , takie jak „według naszych statystyk w ciągu ostatnich 3 lat 98% naszych zgłoszeń zostało poddanych przeglądowi w ciągu maksymalnie 4 miesięcy”.

  • Liczy się tylko czas od pierwszego przedłożenia do pierwszej decyzji. Nie obchodzi mnie, ile czasu zajmuje wydrukowanie fizycznego dziennika; i tak jest poza naszą kontrolą.

  • Czasopismo, które jest tylko serią obrad konferencji, się nie liczy. Wszyscy wiemy, że recenzowanie konferencji jest szybkie.

  • Czasopisma online o otwartym dostępie są w porządku.

(A jeśli dziennik jest tak wątpliwy, że byłbyś zawstydzony, gdyby twoje imię było z nim w jakiś sposób powiązane, pomińmy go całkowicie).


Recenzuję do PNAS, Proceedings of the National Academy of Sciences . Publikują artykuły z zakresu informatyki, często o charakterze inżynieryjnym. W każdym razie redaktorzy rutynowo dołączają to zdanie do swojej prośby: „Musimy otrzymać twoją krytykę w ciągu następnych 10 dni”! Inny świat ...
Joseph O'Rourke

6
@ JosephO'Rourke: Rzeczywiście inny świat. Ale przynajmniej w dziedzinie informatyki żądania redaktorów i recenzentów to także dwa różne światy. Na przykład, kiedy sprawdziłem IPL, zostałem poproszony o zwrócenie mojego raportu w ciągu 4 tygodni, ale kiedy zgłosiłem się do IPL, uzyskanie informacji zwrotnej zajęło 10 miesięcy. To jeden z powodów, dla których chciałbym zobaczyć statystyki ...
Jukka Suomela

Odpowiedzi:


28

Glencora Borradaile ma interaktywny wykres z czasem obrotu (między innymi informacjami) dla kilku czasopism z różnych źródeł.

Nie uwzględniono jednak pierwszego czasopisma, o którym myślę z szybkim czasem realizacji: Information Processing Letters (IPL) . Nie mogłem znaleźć żadnych statystyk, ale ich pierwszym celem jest szybkie rozpowszechnianie. Sędziując podobny dziennik Elsevier z tym samym celem szybkiego rozpowszechniania, ale o nieco innym zakresie, poprosili o mój raport w ciągu około 5 tygodni.


4
Dzięki, wykres Borradaile jest naprawdę fajny! Jeśli chodzi o IPL, nie sądzę, aby czasy sprawdzania były tak szybkie w praktyce, ale naprawdę chciałbym zobaczyć statystyki. Aby uzyskać ogólny pomysł, wziąłem ostatnie 64 artykuły i obliczyłem czas między znacznikami czasu „otrzymano” a „otrzymałem w zmienionej formie”. Mniej niż 6 miesięcy: 28/64 ≈ 44% papierów, mniej niż 9 miesięcy: 45/64 ≈ 70% papierów. Jeśli założymy, że autorzy szybko reagują na komentarze sędziów (są to krótkie artykuły), nie możemy naprawdę powiedzieć, że recenzowanie jest konsekwentnie szybkie. Z pewnością znacznie dłużej niż 5 tygodni. :)
Jukka Suomela

10

Edycja : minęły ponad 2 lata, więc aktualizuję odpowiedź.

Każdego roku Ogłoszenia AMS publikują listę czasopism matematycznych i ich zaległości, czasy realizacji itp. Oto niektóre z poprzednich artykułów: listopad 2009 , listopad 2010 , listopad 2011 , listopad 2012 , listopad 2013 .

Na podstawie artykułu z listopada 2013 r. Oto kilka Czasopism CS i ich mediana poddania się ostatecznym terminom odbioru:

  • Algorytmika (Springer): 7 miesięcy
  • Teoria systemów obliczeniowych (Springer): 7 miesięcy
  • Teoria informatyki: 12 miesięcy
  • Informatyka teoretyczna (Elsevier): 13 miesięcy
  • SIAM Journal on Computing: 15,4 miesiąca

2

W IEICE Transakcje z Japonii ma bardzo szybki proces weryfikacji. Pierwsza runda przeglądu trwa najwyżej 3 miesiące, a druga - 2-3 miesiące. Tak więc w ciągu 5-6 miesięcy otrzymasz ostateczną odpowiedź. Nie znam liczb, ale kilku profesorów powiedziało mi, że tak jest i potwierdziłem to na podstawie własnego doświadczenia. Czasopisma te są bardzo popularne w Japonii, a wiele artykułów publikowanych jest co miesiąc.1

Jestem absolwentem Journal of Biopharmaceutical Statistics i Statistics in Biopharmaceutical research. Oba czasopisma zamierzają przejrzeć artykuły w ciągu 3 miesięcy. Dostarczają nam również listy sędziów ze specjalnościami i wcześniejszymi wynikami w czasopiśmie. Linki: http://www.tandf.co.uk/journals/lbps i http://www.amstat.org/publications/sbr.cfm. Myślę, że staje się to powszechne, aw przypadku SBR publikowane jest wyłącznie elektronicznie. Artykuły publikowane są więc szybciej niż w przypadku prasy. W przypadku konferencji interfejs między spotkaniami z zakresu informatyki i statystyki może być dobrym miejscem dla członków tej witryny do prezentacji referatów. Ich postępowanie jest czytane dość obszernie. Czasopismo Communications in Statistics Simulation and Computation może również mieć szybki cykl recenzji. Link: http://www.math.mcmaster.ca/bala/comstat/cis_sc_2.html .


-1

Słyszałem, że teoria obliczeń ma na celu szybkie recenzje. Nie jestem jednak pewien statystyk, nie sprawdziłem ich.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.