Jak opublikować artykuł?


28

Będąc inżynierem oprogramowania przez większą część mojego życia, nie mam absolutnie pojęcia, jak zacząć od opublikowania „akademickiego” rodzaju pracy. Podczas moich ostatnich badań znalazłem interesujący algorytm dla zadania, które rozwiązałem (związane z niektórymi obliczeniami na rynkach finansowych). Nie jest to świetny wynik, ale myślę, że może być interesujący dla osób wykonujących podobne zadania i chciałbym go opublikować.

Jestem oczywiście zaznajomiony ze stylem prac naukowych, ponieważ używam ich w szerokim zakresie w mojej pracy (dzięki Google Scholar i wszystkim dobrym ludziom) i mogę znaleźć w Google darmowe podręczniki dotyczące stylu pisania akademickiego i tego, jak używam LaTeXa, a mam wielu przyjaciół matematyków, którzy sprawdzą mój artykuł i pomogą, aby wyglądał dobrze.

Ale nie mam absolutnie pojęcia, co robić dalej! Nie należę do żadnej instytucji akademickiej ani rozpoznawalnej jednostki badawczej, pracuję w małej lokalnej firmie, która z przyjemnością opublikuje swoją nazwę na jakimś papierze, ale ta nazwa nikomu nie powie nic. Nie znam nikogo, kto prowadzi badania w tej dziedzinie, to znaczy nigdy nie komunikowałem się z nikim.

Jak znaleźć właściwe miejsce do wysłania papieru? Czy potrzebuję rekomendacji lub recenzji oraz jak i gdzie mogę je zdobyć? Jakie są moje kroki? .. Zdaję sobie sprawę, że wszystkie te rzeczy są dla ciebie absolutnie oczywiste, jeśli jesteś profesjonalnym sceintistą, ale nie mam pojęcia, od czego zacząć :)Możesz najpierw spróbować przesłać go do arXiv.
Kaveh

@Kaveh: Jaka jest prawdziwa korzyść z przesłania go do arXiv? Wiem, że skanuję go od czasu do czasu, ale nie przekazuję autorom żadnych uwag.
Dave Clarke

1
@Dave, byłoby miło, gdyby arXiv miał funkcję przesyłania opinii, ale nawet przesłanie jej do arXiv udostępni ją innym osobom, które mogą być nią zainteresowane, które mogą skontaktować się bezpośrednio z autorem, jeśli uznają to za interesujące.
Kaveh

@Dave Clarke: kolejną korzyścią arXiv jest szybkie rozpowszechnianie twojej pracy - w przeciwieństwie do czasu, jaki upłynął między przesłaniem do czasopisma a przyjęciem, nie mówiąc już o ostatecznej publikacji.
Anthony Labarre,

Odpowiedzi:


19

Coś do rozważenia: spróbuj dowiedzieć się, czy chcesz zaprezentować swoją pracę na konferencji naukowej , czy wolisz opublikować ją w czasopiśmie naukowym .

Zalety konferencji:

  • Rozmowa konferencyjna zazwyczaj zyskuje większą widoczność niż artykuł w czasopiśmie, przynajmniej w krótkim okresie. Wydaje mi się, że dość niewielu badaczy regularnie czyta czasopisma, ale wielu z nich bierze udział w głównych konferencjach w tej dziedzinie prawie co roku. Na konferencji można również łatwiej omawiać swoją pracę z innymi badaczami.

Plusy czasopism:

  • Recenzje czasopism są zwykle znacznie dokładniejsze niż recenzje konferencji. Jeśli prześlesz do dziennika, otrzymasz przydatne informacje zwrotne na temat swojej pracy, niezależnie od tego, czy zostanie ona zaakceptowana do publikacji. Jeśli zgłosisz się na konferencję, niekoniecznie tak jest.

  • Rozmowa konferencyjna będzie również oznaczać niebagatelną kwotę wydatków : loty, hotele, opłaty rejestracyjne za konferencję, diety dzienne itp. Mogą z łatwością znajdować się w polu gry o wartości 1000-2000 EUR, a dobrym pomysłem może być najpierw sprawdzenie, czy Twój firma chętnie cię wesprze. Przesyłanie do dziennika jest znacznie łatwiejsze z tej perspektywy: zazwyczaj jest w 100% darmowe.


6
Z drugiej strony, czasopisma często mają absurdalnie długi czas oczekiwania na recenzje i publikację.
Dave Clarke

24

Po pierwsze, powinieneś zapisać swój wynik, aby był zrozumiały, ponieważ możesz to zrobić, i wysłać go do dziennika. Jeśli Twój artykuł wygląda na to, że jest to prawdziwy artykuł badawczy, należy go wysłać do recenzji i ewentualnej publikacji. Jak wybrać czasopismo? Poszukaj innych artykułów, które dotyczą mniej więcej tej samej tematyki i mają taką samą jakość jak twoja, i zobacz, gdzie zostały opublikowane.

Nie publikuj w czasopiśmie czwartego poziomu; jeśli to zrobisz, nigdy nie zostanie przeczytany; wydaje się, że istnieją one jedynie w celu zwiększenia liczby publikacji naukowców i nie są subskrybowane przez wiele bibliotek akademickich. Aby upewnić się, że nie wybierasz żadnej z nich, sprawdź bazy danych online kilku dobrych bibliotek akademickich i upewnij się, że większość z nich subskrybuje wybrany przez ciebie dziennik.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.