Jak decydujesz, kiedy masz wystarczająco dużo wyników badań, aby napisać artykuł i do którego czasopisma wysyłasz artykuł


9

W niektórych obszarach badań w CS otrzymaliśmy bardzo interesujące wyniki. Teraz myślimy o ich opublikowaniu. W naszej grupie filozofią jest publikowanie w gazetach konferencyjnych natychmiast drobiazgów, co jest w porządku, ale nie najlepsze. Teraz myślę o zebraniu większej liczby tych „drobiazgów” i opublikowaniu ich w pracy JCR, o współczynniku wpływu większym niż 2. Moje pytanie tutaj brzmi, jak zdecydowałbyś, kiedy masz wystarczająco dużo materiału, aby przygotować przyzwoitą pracę w dzienniku JCR? Co więcej, kiedy pomyślisz, że to jest w porządku, w jaki sposób zdecydujesz, do którego czasopisma prześlesz artykuł?

PS: JCR odnosi się do Journal Citation Reports , obszernej listy, która gromadzi informacje o najbardziej reprezentatywnych i odpowiednich czasopismach ze wszystkich dziedzin naukowych wraz z ich czynnikami oddziaływania, więc zwykle są one recenzowane i nie ma tam dokumentów konferencyjnych


3
Z pewnością zależy to od twojego dokładnego obszaru badawczego, ale wydaje mi się, że w teoretycznej informatyce oczekuje się, że najpierw opublikujesz (części) wyniki na pierwszej konferencji, a dopiero później prześlesz do czasopisma. Może ci się wydawać, że nie jest to optymalne i może być trudne wyodrębnienie rozszerzonego streszczenia z pełnego artykułu, ale z drugiej strony pozwala też nieco dłużej zastanowić się nad wynikami i zebrać więcej zwrotów od recenzentów i uczestników konferencji. Powiedzenie, w jakim obszarze badawczym jesteś, prawdopodobnie zapewni ci lepsze odpowiedzi.
Sylvain

4
Co to jest „artykuł / czasopismo JCR”?
Jeffε

8
Nawiasem mówiąc, masz już bardzo dobrą odpowiedź w postaci pytania @ Jɛ ff E. W TCS ludzie nie znają JCR; na ogół nie zwracają uwagi na JCR ani czynniki wpływu.
Jukka Suomela

4
W informatyce ludzie bardziej dbają o reputację konferencji. Niektóre konferencje w każdym subpolu są znane z renomy (i oczywiście niektóre czasopisma); zazwyczaj (ale niekoniecznie) powiązane z ACM lub IEEE.

9
Publikowanie w czasopiśmie o wysokim współczynniku oddziaływania oznacza: „Opublikowałem w czasopiśmie, w którym dobrze cytowano niektóre inne artykuły”. Jaki jest tego sens? Jeśli chcesz powiedzieć, czy Twoje dokumenty mają wpływ, spójrz na ich własne cytaty.
David Eppstein

Odpowiedzi:


16

JCR jest częścią rodziny baz danych ISI Science Citation Index, która nie jest szczególnie wiarygodna w zakresie pomiaru wpływu na informatykę. Zobacz na przykład ten raport z Informatics Europe, który wyraźnie ostrzega przed wykorzystaniem baz danych ISI do mierzenia wpływu informatyków.

W każdym razie, jeśli chcesz, aby twoje artykuły zwróciły uwagę innych informatyków, publikacja na selektywnych konferencjach jest wciąż do zrobienia. Możemy spierać się, czy tak powinno być, ale tak właśnie jest. Niektóre konferencje (np. SIGGRAPH) liczą się bezpośrednio jako czasopismo (ich postępowania są publikowane jako specjalne wydanie czasopisma), inne (np. FOCS / STOC / SODA) oczekują, że ich autorzy zamieni później ten sam materiał w bardziej rozbudowany i dopracowany dziennik papier, ale konferencja ma w dużej mierze na celu zasygnalizowanie innym badaczom, że na waszą pracę warto zwrócić uwagę. Jeśli nie znasz konferencji w okolicy, dobrym wyborem jest wybranie jednej sponsorowanej przez ACM lub IEEE, która nie jest, tak jak wybranie takiej, która nazywa się „sympozjum”, a która nazywa się „sympozjum” "warsztat".

Nie oznacza to jednak, że musisz podzielić swoją pracę na najmniej publikowalne jednostki, gdy opisujesz to, co robią współpracownicy, a także nie oznacza to, że zapisanie wielu małych wyników w jednym papierze jest dobrym sposobem na robienie dokumentów. silniejszy. Z pewnością możliwe jest publikowanie takich artykułów, ale moim zdaniem lepsze są często te, które mają jeden silny wynik główny, być może z dodatkowymi wynikami po stronie, aby nie wzmocnić papieru, ale raczej zapewnić pełniejsze omówienie jego tematu.


13

Napisz artykuł, z którego jesteś dumny, a czytelnicy chętnie go przeczytają. (Wymaga to wiedzy o tym, o co dbają Twoi odbiorcy).

Istnieją w przybliżeniu trzy klasy czasopism:

  • Elitarne czasopisma. Są to rzadkie miejsca, w których ludzie wstają i zwracają uwagę. Jest mniej więcej jeden na każdej głównej dziedzinie, ale pamiętaj, że czasopismo, które jest elitarne dla jednej dziedziny, może być uważane przez innych za marginalne. Na przykład rzadkie prace informatyczne w Science and Nature są zwykle bzdurne (kaszel D-Wave). Jeśli taka kategoria istnieje nawet w informatyce, to zasadniczo oznacza JACM i nic więcej (oprócz grafiki, gdzie oznacza SIGGRAPH i nic więcej).

  • Dobre czasopisma. Zasadniczo są to czasopisma, w których publikują najlepsze osoby z docelowej grupy odbiorców, i które publikują artykuły, które recytują najlepsze osoby w Twojej dziedzinie. To, które czasopisma są „dobre”, zależy od dziedziny. Przypuszczam, że po to jest „JCR”.

  • Czasopisma tylko do zapisu. Tysiące stron, które kosztują tysiące dolarów, których prawie nikt nie czyta ani nie cytuje.

Dokładniejsze rozróżnienie między tymi kategoriami nie ma sensu. Inne wskaźniki, takie jak liczba wydań / artykułów rocznie, są całkowicie nieistotne. Długi czas na publikację jest frustrujący, ale ostatecznie nie ma znaczenia; to tylko kwestia opóźnienia, a nie przepustowości. Załóż, że zajmie to rok i odpowiednio zaplanuj. Tymczasem już opublikowałeś swoje wyniki na dobrej konferencji, prawda ? I umieściłeś pełną wersję swojego artykułu w Internecie, prawda ?

Ostatecznie, twoja praca nie będzie oceniana w miejscu, w którym zostanie opublikowana, ale raczej na podstawie wpływu, jaki wywiera ona na społeczność badawczą. W JACM są badziewne papiery, aw przełomowych czasopismach są przełomowe.

Gdzie więc powinieneś wycelować swoją pracę? Bądź pełen szacunku, ale brutalnie szczery wobec siebie. Jeśli naprawdę masz przełomowy wynik, wyślij go do elitarnego dziennika. Jeśli masz dobry artykuł, który będzie interesujący dla dużego segmentu jakiejś społeczności intelektualnej, wyślij go do dobrego czasopisma. Jeśli masz jakieś przyzwoite wyniki, które można by gdzieś opublikować, ale tylko garstka ludzi by się przejmowała, przypuszczam, że możesz wysłać to do czasopisma tylko do pisania, ale po co się tym przejmować?

Innymi słowy, przestań się martwić, jak grać w grę i po prostu rób dobrą naukę.


2
Oprócz JACM uważam, że istnieją inne „elitarne” czasopisma TCS. Weźmy na przykład JCSS (Journal of Computer and System Sciences) lub SICOMP (SIAM Journal on Computing).
MS Dousti

bardzo ciekawa i kompletna odpowiedź, wielkie dzięki
Otwórz drogę

@Sadeq: Po-tay-to, po-tah-to.
Jeffε

1

Oto kilka wskazówek, których przestrzegam.

Wybierz interesujący problem. Jeśli zostało już rozwiązane, znajdź najnowocześniejsze rozwiązanie i spróbuj je ulepszyć. Jeśli jesteś w stanie go ulepszyć, możesz go opublikować, chyba że poprawa jest naprawdę trywialna. Jeśli problem jest otwarty, spróbuj znaleźć rozwiązanie, a jeśli wpadniesz na sprytne, możesz je opublikować.

Nie jest to pytanie związane z ilością posiadanego materiału; jest to ściśle związane z jego jakością.

Aby znaleźć odpowiedni czasopismo, musisz znać odpowiednią społeczność naukową. Ludzie o tych samych zainteresowaniach naukowych zwykle (z pewnymi wyjątkami) publikują swoje wyniki w tym samym zestawie czasopism. W przeciwnym razie poszukaj zestawu artykułów dotyczących tematu zbliżonego do badanego i dowiedz się, gdzie zostały opublikowane.

Oczywiście, gdy poznasz potencjalnych kandydatów do czasopisma, decydujesz na podstawie dodatkowych czynników. Obejmują one współczynnik wpływu, liczbę wydań rocznie i całkowitą liczbę artykułów publikowanych rocznie itp. Zawsze staram się równoważyć współczynnik wpływu z przyzwoitą liczbą artykułów publikowanych rocznie. Innym czynnikiem, który biorę pod uwagę, jest średni czas od pierwszego zgłoszenia do faktycznego opublikowania artykułu. Niestety, nie ma oficjalnych danych na ten temat i będziesz musiał to oszacować samodzielnie, pobierając dokumenty i uśredniając te dane.


dzięki. twój komentarz jest naprawdę przydatny. Myślałem już o tych wszystkich punktach widzenia, ale o średnim czasie składania / publikacji
otwórz drogę

powinno być do tego źródło informacji, być może ISI Web of Science?
Otwórz drogę

Jeśli dotyczy CS, prawdopodobnie nie ISI. Jednak naprawdę myślę, że jeśli publikujesz w czasopiśmie, to „robisz to źle” ...
Christopher Monsanto

1
co masz na myśli mówiąc „robić to źle?”
Otwórz drogę

0

Jak zdecydować, kiedy masz wystarczająco dużo wyników badań, aby napisać artykuł w czasopiśmie:

Jak tylko dopasujesz górną i dolną granicę.


1
i jak określasz swoje granice?
Otwórz drogę

0

Jak zatem określasz niewystarczające wyniki badań do publikacji? Radzę porozmawiać z przełożonym (jeśli taki masz) lub po prostu napisać dokumenty (poczujesz, który obszar jest słaby, a który nie). Co najważniejsze, możesz następnie zgłosić się na konferencje / czasopisma, aby zobaczyć, jakie komentarze są dla ciebie, aby ulepszyć swój eksperyment / algorytm.

Kto inny mógłby powiedzieć, że ma wystarczającą liczbę wyników badań, dopóki nie zobaczy słowa „zaakceptowane”?

Duża część badań naukowych dotyczy robienia, próbowania, niepowodzenia i akceptacji.


Zgadzam się z twoim komentarzem. Niemniej jednak jest to miejsce, w którym można uzyskać dodatkowe opinie przed przesłaniem
otwórz drogę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.