Czy doktorat z TCS jest najlepszym sposobem na osiągnięcie kariery w badaniach przemysłowych?


17

Mój pomysł na wymarzoną karierę to kariera w badaniach przemysłowych, w której można zmierzyć się z problemami, które są trudne, a także mieć praktyczne zastosowanie. W związku z tym, czy doktorat z TCS (interesują mnie takie tematy jak algorytmy rozproszone / równoległe, algorytmy online) to zły pomysł? Mam pojęcie, że od większości, jeśli nie wszystkich, doktorantów TCS oczekuje się kariery w środowisku akademickim - czy to ważna zasada?

Zauważyłem wybitnych naukowców, którzy są regularnymi użytkownikami tej witryny - szczególnie szukam wskazówek od takich osób, ponieważ nie chcę ubiegać się o program doktorancki z niewłaściwymi celami. Aby krótko opisać mój profil, ukończyłem MTech w CS (z dość renomowanego instytutu w moim kraju) około 2 lata temu i od tego czasu pracuję w MNC nad sterownikami urządzeń na poziomie jądra.

To pytanie może nie być najbardziej idealnym pytaniem dla tej witryny, ale nie mogłem znaleźć lepszego miejsca, aby je zadać. Prośba moderatorów, aby nie zamykali tego wprost, ponieważ naprawdę potrzebuję tutaj porady.


15
Zdobycie stopnia doktora w TCS jest z pewnością jedną ścieżką wejścia do Twojej idealnej kariery, choć nie jedyną. I z pewnością nie jest prawdą, że od wszystkich doktorów w TCS oczekuje się pracy akademickiej ... wiele z nich trafia do przemysłu, i nie sądzę, aby gdzieś w pobliżu było wystarczająco dużo akademickich miejsc pracy, aby pomieścić ich wszystkich.
Peter Shor,

1
Dzięki za odpowiedź ! Odnosząc się do twojego odniesienia do doktoratu, który nie jest jedyną ścieżką, zgodziłbym się częściowo - większość, jeśli nie wszystkie, opisy stanowisk, na które natknąłem (pociągające za sobą badania), stwierdzają, że wolą kogoś z doktoratem ... niektórzy nawet nalegać na to. Niestety, dla mnie chyba też jest to ważne - tego rodzaju przejście przez badania naukowe, które powinien zapewnić doktorat, nie może być dopasowane do stopnia magistra.
TCSGrad

10
Myślę, że to zależy od tego, co masz na myśli przez badania przemysłowe. Jeśli chcesz mieć tytuł „Researcher” w dużej firmie technologicznej, takiej jak Google / Yahoo / Microsoft, prawdopodobnie powinieneś mieć doktorat, a zainteresowanie TCS będzie pożądane (chociaż być może nie tyle, co skupienie się na maszynie na przykład nauka). Z drugiej strony, jeśli chcesz uzyskać tytuł „Inżyniera oprogramowania” (który w dużych firmach technologicznych nadal wiąże się z dużym stopniem niezależnych „badań”), nie potrzebujesz doktoratu i powinieneś otrzymać tylko jeden radość z tego doświadczenia, a nie jako środek do celu.
Aaron Roth,

@Aaron - Ciekawe wyróżnienie, które wprowadziłeś, chociaż nie jestem pewien, czy normalna SE byłaby narażona na wiele badań (sama jestem inżynierem System SW) w firmie, która jest znana na całym świecie, ale ja nawet nie widzę nikogo na moim poziomie, nawet zdalnie związanego z czymkolwiek, co można nazwać „badaniem” - cały jego rozwój !!). Nie uważam też doktoratu za „zło konieczne / środek do osiągnięcia celu” dla takiej pracy, ale mimo to chciałbym, aby zbliżyło mnie to, do czego dążę ...
TCSGrad

Odpowiedzi:


14

Wszystkie komentarze są dość trafne (i może powinny to być odpowiedzi). Aby dodać do nich:

W badaniach przemysłowych odmiany Google / Yahoo! / AT & T / MSR / IBM istnieją zdecydowanie specyficzne zainteresowania obszarowe, ale są także osoby o szerokich zainteresowaniach i silnych podstawach. Doktorat w TCS może zapewnić tak szeroki zakres zainteresowań i solidne podstawy, jeśli wybierzesz odpowiednie tematy.

Na przykład możesz zrobić doktorat z geometrii obliczeniowej, koncentrując się na problemach kombinatorycznych w geometrii padania, lub możesz skupić się na algorytmach przybliżonych o wysokich wymiarach. Możliwe, że drugi temat może pozwolić ci „sprzedać” się bardziej efektywnie jako analityk danych, szczególnie jeśli możesz wskazać na pewną świadomość zastosowań swojej pracy (niektóre dokumenty itp.).

Więc nawet jeśli masz doktorat z TCS jako ścieżkę do badań przemysłowych, powodzenie tego planu naprawdę zależy od rodzaju wybranych tematów. W dłuższej perspektywie myślę, że dzięki temu będziesz bardzo elastyczny i będziesz w stanie pracować nad różnymi rzeczami, ale będziesz musiał szukać tego zakresu podczas edukacji.


Tylko moja myśl. Słyszałem rozmowy od niektórych osób pracujących w badaniach IBM. Chociaż są naprawdę mądrzy (ich dokumenty są znakomite itp.), Naprawdę wątpię, czy ich tematy w jakikolwiek sposób przyniosą korzyści firmie. Interesuje mnie TCS i złożyłem doktorat. W tym roku. Naprawdę nie znam związku między ich papierami a korzyściami firmy. Czasami nawet myślę, że powodem, dla którego zatrudniają tylu bystrych facetów, jest uniemożliwienie ich rywalom w zatrudnieniu.
Peng Zhang

5
@Peng Zhang: Kiedy byłem w Bell Labs, jedną z funkcji doktorów prowadzących nieukierunkowane badania było służenie jako konsultanci, którzy pomagali ludziom w firmie, którzy robili bardziej praktyczne rzeczy, gdyby napotkali naprawdę poważne problemy. Jeśli IBM korzysta z tego modelu, badacze mogą mieć ogromną wartość, nawet jeśli ich tematy badawcze nie przynoszą bezpośredniej korzyści firmie.
Peter Shor

14

Należy pamiętać, że jeśli chcesz pracy, w której faktycznie prowadzisz badania, potrzebujesz doktoratu. W dzisiejszych czasach duże firmy zatrudniają ludzi bez doktoratu. jako naukowcy. Jeśli zdecydujesz się na doktorat istnieje wiele obszarów, na których możesz się skupić, a TCS to tylko jedna możliwość. Możesz także przeprowadzić badania teoretyczne i stosowane lub wiele innych opcji. To, czy dostaniesz pracę w branży, będzie bardziej zależeć od ich zainteresowania twoją pracą (teoretyczną czy nie), od tego, czy możesz sprzedać siebie, rynek itp.

Wielu doktorantów z TCS pracuje nad badaniami przemysłowymi, dużo pracuje w środowisku akademickim i wiele z nich kończy badania. Nie ma prawie wystarczającej liczby miejsc akademickich dla wszystkich doktorantów TCS, aby przejść na środowisko akademickie, więc oczekiwanie, że to zrobisz, byłoby nierealistyczne i ogólnie nie ma go (chociaż prace związane z badaniami przemysłowymi są również konkurencyjne). Być może twój doradca może „oczekiwać”, że wybierzesz jedną ścieżkę kariery zamiast drugiej, ale to jest twoje życie i ostatecznie decydujesz, co z tym zrobić.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.