Dlaczego badacz TCS potrzebuje finansowania?


25

Czytałem to . To mówi

... Nie będziesz głodować funduszy takich jak Pure Mathematics. (Nadal zawsze będziesz głodował po fundusze.) ...

Dlaczego czystej matematycy potrzebują finansowania? (Ooops, pytanie o przepływ matematyki)

Dlaczego ktoś prowadzący badania teoretyczne potrzebuje finansowania?

Myślę, że narzędziami handlu są papiery, ołówki, laptop z dobrym połączeniem internetowym i drukarka (?).

Proszę, oświeć mnie! :-)

Odpowiedzi:


65

Jest to całkowicie zorientowane na USA: inne kraje mają różne modele finansowania. Jest to również z perspektywy naukowca z doktoratem, a nie doktoranta

Jak podkreślają Jamie i Peter, głównym celem finansowania jest wsparcie doktorantów. Drugim celem jest utrzymanie się w lecie. Nie jest to powszechnie znane, ale większość naukowców z USA nie otrzymuje wynagrodzenia za 3 miesiące lata i wykorzystuje pieniądze z dotacji jako wynagrodzenie za te miesiące (nie będę omawiać ograniczeń między NSF a DARPA itp.).

Więc mówisz: „Nie potrzebuję studentów, po prostu będę pracować z kolegami”. Świetny ! ale potem potrzebujesz pieniędzy, aby je odwiedzić. Bez pieniędzy z dotacji musisz czekać na swoją kolej na wszelkie skromne fundusze departamentalne, które mogą być dostępne na podróże (zwykle minimalne).

Więc mówisz: „Dobrze! Użyję skype'a i e-maila do współpracy”. Świetny ! ale musisz udać się na konferencję, aby wygłosić wykład. Jak to finansujesz?

Więc mówisz: „Dobrze! Po prostu opublikuję w czasopismach i na ARXIV, a blask moich badań zabłyśnie”. O tak....

Jeśli jesteś młodszym nauczycielem akademickim, brak funduszy może również wpłynąć na twoją zdolność do utrzymania pracy. Finansowanie jest głównym źródłem dochodów dla większości amerykańskich uniwersytetów.

Nic z tego nie jest idealne. Ale w ten sposób system jest obecnie skonstruowany, począwszy od Vannevara Busha, powstania NSF i mutacji uniwersytetu w przedsiębiorstwo prowadzące badania.


Aha! Rozumiem! W pełnej (prawie pełnej) głębokości i szerokości :-)
Pratik Deoghare

6
„Więc mówisz„ nie potrzebuję studentów ”. Przykro mi, ale jeśli pracujesz na uniwersytecie badawczym i chcesz mieć staż, potrzebujesz studentów. Nawet jeśli możesz argumentować, że twoje badania same w sobie nie wymagają finansowania, to brak (lub bardzo niewielu) studentów budzi poważne czerwone flagi w komisjach ds. Kadencji. Ale kiedy już masz uczniów, musisz ich nakarmić.
Jeffε 12.01.11

zbyt prawdziwe. Napisałem to częściowo z (wyobrażonej) perspektywy profesora, ale masz całkowitą rację, że brak studentów to poważna czerwona flaga.
Suresh Venkat

17

Do wynajęcia doktorantów! Oprócz płacenia za własne wynagrodzenie, podróże, goście, którzy chcieliby odwiedzić uniwersytet i tak dalej.


15

[Dodanie do odpowiedzi Jukki ] Musisz w jakiś sposób wesprzeć swoje życie. Jeśli Twoja rodzina nie pokrywa kosztów (tak jest w przypadku wszystkich studentów w naszym laboratorium badawczym), musisz jakoś zarobić na utrzymanie. Albo musisz pracować (co zwykle nie pozwala skoncentrować się na badaniach), albo korzystasz z funduszy.

Mój przyjaciel został kiedyś poproszony, aby obiecał, że nie będzie pracować podczas studiów podyplomowych. „Nie mogę jeść papierów, kiedy jestem głodny”, odpowiedział! ;)


10
„Nie mogę jeść papierów, kiedy jestem głodny”. to będzie mój cytat z koszulki! +1
Pratik Deoghare

8

Mam scholaship, ale to pokrywa jedynie czesne i koszty utrzymania. Mój uniwersytet nie daje mi pieniędzy na udział w konferencjach (rejestracja, hotel, bilety lotnicze), płacenie za dostęp do dziennika, kupowanie książek itp. Te rzeczy wymagają dużo pieniędzy, a dotacje na badania dają ci to. Zwykle koszty drukarki, papieru, ołówków itp. Pokrywa uniwersytet.


(Myślę, że miałeś na myśli „cholera dużo”, a nie „dużo cholera” :))
Joshua Grochow

7

Płacić własne wynagrodzenie (i koszty podróży niektórych podróży konferencyjnych).


14
I studenci.
Peter Shor,

2
Płać własną pensję? co?
Pratik Deoghare,

4
@TheMachineCharmer: O wiele łatwiej jest znaleźć pracę (lub utrzymać pracę) na uniwersytecie, jeśli masz stypendium na pokrycie kosztów! Kiedy zdobędziesz stałe stanowisko profesora, możesz przestać się o to martwić (ale, jak zauważył Peter Shor, będziesz musiał się martwić o znalezienie finansowania dla swoich absolwentów ...).
Jukka Suomela

... nawet jeśli jest wytrwały, grupa jako całość może zyskać zyski; może się to zdarzyć (szczególnie, gdy finanse są napięte).
Eamon Nerbonne

7

Profesorowi finansowo bezpiecznemu możliwe jest, aby rozumieć, że „pieniądze nie mają znaczenia”, a nawet powyżej pewnego poziomu utrzymania, nie ma to znaczenia. Skomentuję, że większość z nas, początkujących naukowców, wolałaby pracę badawczą od pracy bez badań, płacąc dwa razy więcej - ponad minimalne koszty utrzymania i dziwne luksusy.

Zwrócę uwagę, że znany zwycięzca Topologa i Medalu Fieldsa, Stephen Smale, powiedział kiedyś, że zrobił swoje najlepsze badania na „plażach Rio”. Wynikająca z tego kontrowersja sprawiła, że ​​tymczasowo stracił fundusze NSA, ale uważam, że jego argument jest słuszny. Bezpieczeństwo, podróże i pewien poziom komfortu / rozrywki są korzystne dla najlepszych umysłów. 99% z nas nie byłoby oczywiście porównywalne ze Stephenem Smale'em, nawet z milionem dolarów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.