Jakie notatki z wykładu powinien przeczytać każdy?


113

Było kilka pytań o tym samym schemacie jak ten:

Nie chciałem publikować jeszcze jednego, ale notatki z wykładów na temat algorytmów Jeffa Ericksona zmieniły zdanie. Pomyślałem: o mój! Przez te wszystkie lata i nie widziałem tych doskonałych nut!

Pomyślałem więc, że mogą istnieć inne świetne notatki z wykładów, które naprawdę warto przeczytać. Tak więc, dla każdego podpola informatyki ( struktury danych, algorytmy, teoria obliczeń, złożoność obliczeniowa, kryptografia itp.), Polecam doskonałe wybrane notatki z wykładu i powiedz, dlaczego uważasz, że jest ono doskonałe.

Jedna prosta zasada, aby utrzymać porządek: Jedna odpowiedź na każde podpole. (To będzie wiki społeczności, więc możesz edytować istniejące odpowiedzi i dodać swoją rekomendację).


9
Dostajesz mój głos. Gdyby tylko taka lista istniała w czasach, gdy byłem studentem ...
Anthony Labarre

7
Dziękujemy za link do doskonałych notatek Jeffa Ericksona!
Standa Zivny,

2
Czy to pytanie powinno być także wiki społeczności?
Dave Clarke

@Dave: Tak, już oznaczyłem go jako CW. Wymaga modowej uwagi.
MS Dousti

Chciałbym móc to głosować więcej niż raz.
Vivek Bagaria

Odpowiedzi:


31

Teoria prawdopodobieństwa i algorytmy losowe


2
Ten link jest teraz martwy. Czy możesz to naprawić lub zostanie on usunięty?
Dave Clarke

5
@Dave, wygląda na to, że nie ma już linku ze strony Ryana do kursu. Ale nie sądzę, aby usunięcie wpisu było dobrym pomysłem, w pewnym momencie może przywrócić link. Twój komentarz, że link jest zepsuty, wystarczy IMO.
Kaveh

@DaveClarke Link jest naprawiony. Tak!
Jardine,

24

Obliczenia kwantowe i informacje

Kilka doskonałych notatek z tej dziedziny:

Kurs wprowadzający do obliczeń kwantowych. Wystarczająco dobry, aby zrobić z niego książkę. Znam kilku badaczy, którzy mają wydruk tych notatek na półce.

Zaawansowany kurs informacji kwantowej. Niektóre z najlepszych notatek z wykładów, jakie kiedykolwiek czytałem.

Zaawansowany kurs algorytmów kwantowych. Bardzo dobre źródło najnowszych algorytmów kwantowych. Jeśli oryginalny artykuł na temat jakiegoś algorytmu kwantowego jest trudny do zrozumienia, sprawdzę to w następnej kolejności.

Nie mogę streścić tego kursu w jednym wierszu. Przeczytaj opis na stronie kursu.

Obejmuje ogólne wprowadzenie do obliczeń kwantowych, a także tematy specyficzne dla kryptografii, takie jak dystrybucja klucza kwantowego, zobowiązania kwantowe, ograniczony model przechowywania kwantowego i kwantowa zerowa wiedza.


Bardzo interesujące, dzięki. Zawsze chciałem nauczyć się obliczeń kwantowych, ale nie miałem czasu na przeczytanie książki. Czy znasz jakiś kurs poświęcony kryptografii kwantowej ? Znalazłem tutaj , ale niestety notatki nie są dostępne online.
MS Dousti

@Sadeq: Przepraszam, nie mam pojęcia.
Robin Kothari

23

Złożoność obliczeniowa

Istnieje wiele doskonałych kursów na ten temat. Poniżej znajduje się zaledwie wierzchołek góry lodowej. Aby wybrać jeden, proponuję przyjrzeć się materiałowi omawianemu na każdym kursie, a także oferowanemu poziomowi:


22

A teoretyk za Toolkit przez Sanjeev Arora.

Uwielbiam te notatki, ponieważ daje raczej kompletny zestaw narzędzi do atakowania problemów w teorii złożoności. Na przykład wymiar VC jest szeroko stosowany do udowodnienia dolnych granic w modelu komunikacyjnym, a te uwagi wyjaśniają to tak dobrze i od podstaw.
17

Dyskretna matematyka

Discrete Mathematics for Computer Science autorstwa Lehmana, Leightona i Meyera ( starsza wersja )


Otrzymuję błąd 403 Zabroniony na twoim łączu.
Derrick Stolee,

@Derrick: Błąd zniknął lub link został poprawiony.
MS Dousti

Tak, oba linki działają teraz .....
Derrick Stolee 13.01.11

Stąd link do starszej wersji.
Jeffε

1
Obecnie bardziej aktualna wersja: Kursy.csail.mit.edu/6.042/spring15/mcs.pdf . Wygląda na to, że znalezienie odpowiedniego linku wśród wielu przestarzałych serwerów lustrzanych stało się problemem NP-zupełnym ...
darij grinberg


15

Kryptografia

Istnieje wiele doskonałych notatek z wykładów na ten temat, wszystkie autorstwa znanych osób w tej dziedzinie. Możesz wybrać jeden (lub dwa) z poniższych do nauki; wszystko zależy od środowiska, tła i wymagań:
11

SAT

Kilka lat temu odwiedziłem kurs SAT u profesora Welzla. Jego notatki z wykładów są zdecydowanie najlepsze, jakie widziałem przez całe moje studia.

Niestety tylko wersja 2005 jest dostępna online, w tym krótka lista aktualizacji .

(Najszybszy algorytm SAT oraz konstruktywny dowód lokalnej lematy Lovásza pochodzą od facetów z jego grupy.)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.