Jaka jest „najmniejsza” klasa złożoności, dla której znane jest obwody superliniowe?


25

Przepraszamy za zadawanie pytań, które z pewnością muszą znaleźć się w wielu standardowych źródłach. Ciekawi mnie dokładnie pytanie zawarte w tytule, w szczególności myślę o obwodach boolowskich, bez ograniczeń głębokości. W cudzysłowie wstawiam „najmniejszy”, aby umożliwić istnienie wielu różnych klas, o których nie wiadomo, że zawierają się w sobie, dla których znana jest granica superliniowa.

Odpowiedzi:


25

Uważam, że najmniejszymi znanymi tego rodzaju klasami są S2P (Cai, 2001), PP (Vinodchandran, 2005) i (MAcoMA)/1 (Santhanam, 2007). Wszystkie z nich rzeczywiście nie są w SIZE(nk) dla każdej stałej k .


1
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Akceptuję Ryana, ponieważ ma największą różnorodność wyników, ale dziękuję Robin i Kavehowi za szczegółowe wyjaśnienia.
mat hastings,

20

Najsilniejszy wynik, jaki jestem świadomy, to to, że dla wszystkich k występuje problem w S2P który wymaga obwodów o wielkości Ω(nk) .

jest klasą zawartą w Z P P N P , która sama jest zawarta w Σ P 2Π P 2 . (Zoo złożonościma więcej informacji o tej klasie).S2PZPPNPΣ2PΠ2P

Wynik wynika z najsilniejszej wersji twierdzenia Karp-Lipton spowodowanej przez Cai .

Szybki dowód na to, jak wynika to z twierdzenia KL: Po pierwsze, jeśli SAT wymaga super-wielomianowych obwodów wielkości, jesteśmy skończeni, ponieważ wykazaliśmy w problem, który wymaga super-wielomianowych obwodów. Jeśli SAT ma wielomianowe obwody wielkości, to według najsilniejszej wersji twierdzenia Karp-Lipton PH upada do S P 2 . Wiemy, że PH zawiera problemy takie problemy (na podstawie wyniku Kannana), a zatem S P 2 zawiera taki problem.S2PS2PS2P


3
Ładna i lepsza odpowiedź jak zawsze. :)
Kaveh

13

W przypadku obwodów ogólnych wiemy, że w występują problemy wymagające obwodów o wielkości Ω ( n k ) , wynika to z Ravi Kannana (1981) i opiera się na jego wyniku, że P H zawiera takie problemy .Σ2pΠ2pΩ(nk)PH

Myślę, że najlepsze dolne granice dla wciąż wynoszą około 5 n .NP5n

Zobacz książkę Arory i Baraka, strona 297. Richard J. Lipton miał post na swoim blogu o tych wynikach, zobacz także ten .


1

S2Pk1c
O~(nk)
O2PO~(nk2)O(nk(logn)c)

Jeśli zamiast problemu wyszukiwania 3-SAT użyliśmy problemu decyzyjnego, wystarczy czas ˜ O ( n k 2 + k ) , a jeśli zastosowaliśmy problem decyzyjny dla bitu i w leksykograficznie minimalnym przypisaniu dla 3-SAT , ˜ O ( n min ( k 2 + k , k 3 ) ) wystarcza.O2PO~(nk2+k)iO~(nmin(k2+k,k3))

Jednym z problemów decyzyjnych, których nie można obliczyć w obwodach io- jest najmniejsza liczba N (sprawdzana za pomocą cyfr binarnych), która nie jest tabelą prawdy w obwodzie o n k( log n ) c + 1 bramy. Jeśli NP jest w P / poli, problem ma niepodważalne, nieświadome świadectwo składające się z: (1) N (2) obwodu, który dał N < N , pokazuje, że N ma wystarczająco mały obwód.O(nk(logn)c)Nnk(logn)c+1
N
N<NN
(3) (używany tylko dla granicy ) weryfikator, który pozwala nam uruchomić obwód przeciwnika tylko ( 2 ) razy O ( 1 ) razy (otrzymując 1 bit na bieg).O~(nk3)O(1)

kO(nk)O2P n k + 1 n k + 2 nnΣ2Pnk+1nk+2, korzystając z porad, aby wykryć wystarczającą liczbę przykładów takiego , i dla tych , rozwiązując problem wyściełany, każąc Merlinowi wytworzyć taki obwód.nn

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.