Charakterystyka stałej głębokości


40

To pytanie dotyczy złożoności obwodu. (Definicje znajdują się na dole).

Yao Beigel-Tarui wykazała, że każdy C C 0 rodziny obwód wielkość y jest równoważny rodziny obwodu o rozmiarze s s O l r ( log s ) głębokości dwóch , w którym brama wyjściowa jest funkcją symetryczną, a drugi etap składa od N D bramy p ö l r ( log s )ACC0sspoly(logs)ANDpoly(logs)wachlarz. Jest to dość niezwykłe „załamanie głębokości” rodziny obwodów: z obwodu głębokości 100 można zmniejszyć głębokość do 2, z jedynie quasi-wielomianowym powiększeniem (i jedną fantazyjną, ale wciąż ograniczoną bramą u góry).

Moje pytanie: czy istnieje znany sposób wyrażenia rodziny obwodów , podobnie? Co bardziej ambitne, co z rodziną obwodów N C 1 ? Potencjalne odpowiedzi miałyby postać: „Każdy obwód T C 0 o rozmiarze s może zostać rozpoznany przez rodzinę wielkości f ( s ) o głębokości drugiej , gdzie bramka wyjściowa jest funkcją typu X, a drugi poziom bram ma typ Y .TC0NC1TC0sf(s)XY

Nie musi to być druga głębokość, każdy wynik o stałej głębokości byłby interesujący. Bardzo interesujące byłoby udowodnienie, że każdy obwód może być reprezentowany na głębokości 3 przez obwód składający się tylko z bramek funkcji symetrycznych.TC0

Kilka drobnych spostrzeżeń:

  1. Jeśli odpowiedź jest trywialne dla każdej logicznej funkcji (możemy wyrazić dowolny funkcję jak O R w 2 n N D s). Dla konkretności wymagamy f ( n ) = 2 n o ( 1 ) .f(n)=2nOR2n ANDf(n)=2no(1)

  2. Odpowiedź jest trywialna, jeśli lub Y mogą być dowolną funkcją obliczalną w T C 0 ... :) Oczywiście interesują mnie funkcje „prostsze”, cokolwiek to znaczy. Definiowanie tego jest trochę śliskie, ponieważ istnieją rodziny funkcji symetrycznych, których nie można obliczyć. (Są jedne języki, których nie da się obliczyć.) Jeśli chcesz, możesz po prostu zastąpić X i Y funkcjami symetrycznymi w instrukcji, jednak byłbym zainteresowany innymi porządnymi wyborami bramek.XYTC0XY

(Teraz krótkie przypomnienie notacji:

ACC0ANDORMODmm>1MODm1m

TC0MAJORITY

NC1ANDORNOT

ACC0TC0NC1


kk+1TC0

TC0NC1

Ryan, nie widzę, jakiej odpowiedzi tutaj szukasz. Jeśli tak naprawdę mówisz o bramkach symetrycznych, to (ponieważ można je symulować większością na głębokości drugiej), twoje pytanie jest równoważne zapadnięciu się TC0 do stałej głębokości (być może z pewnym niewielkim super-wielomianowym wzrostem wielkości) - dobrze znanym otwarty problem. Jeśli chcesz „rozluźnić” symetrię, to wynik Barringtona wydaje się tak dobry, jak możesz oczekiwać?
Noam

3
@Noam: Chciałbym sprawdzić, czy są jakieś inne interesujące odpowiedzi; jeśli nie, oddam 300 Lance'owi. Istnieją również pośrednie możliwości, np. Obwody głębokości trzy z funkcją symetryczną na wyjściu, ale niekoniecznie symetryczną na pozostałych dwóch warstwach. W każdym razie, nakłonienie cię do zastanowienia się przez 5 minut jest już warte 300 nagród.
Ryan Williams

5
A teraz (po 8 listopada) znamy pochodzenie tego pytania ...
slimton,

Odpowiedzi:


16

TC0AC0TC0ATC0fAC0k

xAf(x)=2|x|k

AC0Zxi1xi

Biorąc pod uwagę, że, jak zauważa Boaz w swojej odpowiedzi, istnieje niebanalna redukcja głębokości dla obwodów arytmetycznych, może to być coś do rozważenia.


18

NC1


Zgadzam się, że twierdzenie Barringtona sugeruje tutaj coś interesującego. Ale ta bramka wyjściowa jest bardzo „niesymetryczną” funkcją :)
Ryan Williams,

3
Właściwie wydaje się, że masz obwód głębokości 1 ... Reprezentując permutację jako (powiedzmy) macierz boolowską 5x5, jest to tylko rzut na bramę mnożenia permutacji.
Noam

11

f:0,1n0,1nO(logn)O(n)gNC0[nϵ]f2no(n)fgNC1


2
TC0

1
O(n/(εloglogn))εlogngf

Kristoffer, czy możesz dodać link jako osobną odpowiedź? Dzięki!
Ryan Williams

o(n)nϵ2no(n)
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.