Jak znaleźć pracę


59

Jestem nowy na stronie. Na mathoverflow byłoby to wiki społeczności, ale nie widzę, jak to tutaj ustawić. Nie pytanie badawcze, ale miejmy nadzieję, że zainteresuje profesjonalnych teoretycznych informatyków.

Teoretycznie jestem studentem drugiego roku i zastanawiałem się, jaką radę ma społeczność w kwestii tego, co powinienem teraz robić, aby osiągnąć karierę w środowisku akademickim. Wiem, że powinienem „robić wielkie badania” - tak, próbuję. :-) Szukam mniej oczywistych porad. Jak ważne są aspekty społeczne? Wybierasz się na konferencje, znasz wspaniałych ludzi? Czy jestem w bardzo niekorzystnej sytuacji, jeśli mój doradca / szkoła nie jest sławny? Czy blog pomaga / szkodzi moim szansom?

Dzięki!


1
@Vipul: 1) Jako kolega z drugiego roku teoretycznie popieram to pytanie !, 2) tutaj jest odpowiednia informacja FAQ na wiki społeczności . Komentarz Tsuyoshi z wczoraj będzie szczególnie pomocny (tj. Polityka SE CW ostatnio się zmieniła!)
Daniel Apon 15.10

1
najlepszą praktyką jest oflagowanie tego dla uwagi mod. Tak, wiem, że jestem modem :), ale chcę zaszczepić najlepsze praktyki.
Suresh Venkat

2
Myślę, że odpowiedź zależy od kraju.
Sylvain Peyronnet,

Odpowiedzi:


56

Ok, gryzę się z własnymi opiniami:

Jak ważne są aspekty społeczne?

Powiedziałbym, że są bardzo ważne. Pomimo popularnego mitu badania naukowe są naprawdę działalnością społeczną - Twoje badania muszą zainteresować innych ludzi w okolicy.

Chodzić na konferencje,

Bardzo ważne - z poprzedniego powodu

znając wspaniałych ludzi?

Praktycznie może to trochę pomóc, jeśli znają cię, ponieważ ich listy polecające mogą mieć większą wagę - ale nawet to jest naprawdę drugie zamówienie.

Czy jestem w bardzo niekorzystnej sytuacji, jeśli mój doradca / szkoła nie jest sławny?

Prawda jest taka, że ​​często trudniej jest znaleźć „właściwe problemy”, nad którymi można pracować, gdy nie ma się w centralnym oddziale w Twojej okolicy. Ludzka natura jest tym, czym jest, może być nieco trudniej wprowadzić swoje dokumenty na konferencje i czasopisma, jeśli nie pochodzisz ze „słynnej” szkoły - ale wierzę, że nie za bardzo i że jest to dość niewielkie w TCS.

Czy blog pomaga / szkodzi moim szansom?

Cóż, to zależy od tego, co tam piszesz .... Domyślam się, że to plus netto.


43

Noam i Dana już udzielili fantastycznych porad. Pozwól mi powtórzyć Dana: poznaj siebie, pracuj z dobrymi ludźmi i bądź aktywny!

Ale po latach na wydziałowych komitetach rekrutacyjnych muszę się nie zgodzić z odpowiedzią Noama na temat „poznawania wspaniałych ludzi”. Noam ma absolutną rację, że ważniejsze jest, aby wspaniali ludzie cię znali , ale nie zgadzam się z tym, że jest to coś mniej niż sprawa pierwszego rzędu. Świetny produkt nie wystarczy; musisz także przekonać ludzi, aby go sprzedali.n

Nierzadko rekrutuje się komitety w silnych szkołach, które przyjmują ponad 200 wniosków na jedno lub dwa stanowiska wydziałowe. Nie mają czasu, aby przeczytać każdy folder lub przeprowadzić wywiad z każdym silnym kandydatem; z pewnością nie mają czasu na czytanie twoich dokumentów. Aby mieć jakąkolwiek szansę na rozmowę kwalifikacyjną, potrzebujesz bohatera w komitecie rekrutacyjnym, a twój mistrz potrzebuje amunicji, aby popchnąć twoją sprawę. Oprócz silnych wyników badań potrzebne są:

  • Rozpoznawanie nazw Najlepiej, jeśli ktoś w komitecie (lub mający powiązania z nim) rozpoznaje twoje imię. (Jednym z zadań z doradcą jest bug do swoich przyjaciół do czytania wniosku; mam nadzieję, zrobiłeś to część ich pracy łatwe.) O poczytnych bloga lub badania lub inne społeczności zasób może zdecydowanie pomóc tutaj. Jeśli nie twoje imię, komitet powinien przynajmniej rozpoznać nazwiska twojego doradcy i inne twoje referencje. Jeśli ten krok nie powiedzie się, Twoje zgłoszenie może zostać odrzucone, nawet nie czytane; z drugiej strony bycie znanym ze swoich błędów może zabić twoje szanse, nawet jeśli twoja praca jest fantastyczna.

  • Mocne listy od osób, których opinie mają znaczenie dla komitetu. Jest to zdecydowanie najważniejsza część pakietu aplikacji! List od twojego doradcy ma kluczowe znaczenie, ale jego opinia na temat jakości twojej pracy prawdopodobnie zostanie przyjęta z odrobiną soli, ponieważ są oni osobiście zainteresowani twoim sukcesem. (Doradcy wydają się kończyć swój „najlepszy student od dziesięciu lat!” Co dwa lub trzy lata.) Najlepsze listy rekomendacyjne pochodzą od znanych, dobrze połączonych, aktywnych badaczy z najlepszych szkół, którzy szczegółowo znają Twoją pracę i może mówić o tym wspaniałe rzeczy, ale którzy nigdy z tobą nie pracowali. Oczywiście, aby otrzymać takie listy, potrzebujesz pracy, o której wspaniali ludzie mogą powiedzieć wspaniałe rzeczy.

  • Szczęście. Obowiązuje tu obserwacja Barucha Awerbucha na temat konferencji: Zatrudnianie na wydziale jest procesem losowym, którego średnią określają kandydaci, a standardowe odchylenie określa komisja rekrutacyjna. Nie ma absolutnie nic nie można zrobić, aby zagwarantować sukces; możesz jedynie wpłynąć na swoje prawdopodobieństwo sukcesu. Życie nie jest sprawiedliwe. Odpuść sobie.


3
To ważna rada dla pytającego za trzy lata :) Jest to doskonała rada dla każdego, kto aplikuje teraz.
Dana Moshkovitz

35

Zdecydowanie najważniejsze jest przeprowadzenie świetnych badań. Następnie ludzie informują cię, że prowadzisz świetne badania. Oto, co myślę (kolejność ma znaczenie):

Znać siebie. Co lubisz? W czym jesteś dobry? Co jest dla ciebie ważne

Rozwiązujesz trudne, dobrze zdefiniowane problemy, czy pracujesz nad projektem otwartym? Wykonujesz wysoce teoretyczną pracę lub rozwiązujesz problemy z konkretnymi rzeczywistymi aplikacjami? Pracujesz nad małymi projektami, czy bierzesz udział w maratonach badawczych? Jak uczysz się najlepiej? Jak pracujesz najlepiej?

Istnieje wiele sposobów na wykonanie świetnej pracy, a świat korzysta z nich wszystkich. Znajdź swój własny styl i dostosuj go, aby działał.

Ponadto - zadawaj sobie te pytania okresowo, odpowiedz uczciwie i odpowiednio zaplanuj: gdzie stoisz? Gdzie chcesz iść? Jak możesz poprawić swoją wiedzę, umiejętności, podejście?

Pracuj z dobrymi ludźmi nad godnymi projektami. Współpracuj z ludźmi, którzy w przeszłości przeprowadzili udane badania i których cenisz, ludźmi inteligentnymi, zręcznymi, doświadczonymi, zmotywowanymi i, co bardzo ważne, miłymi i godnymi zaufania. Współpracuj z nimi nad projektem w dziedzinie wiedzy specjalistycznej, który jest ekscytujący zarówno dla nich, jak i dla Ciebie. To najlepszy sposób na naukę.

Być aktywnym. Po zdobyciu doświadczenia w badaniach i prezentacji swojej pracy rozmawiaj z większą liczbą badaczy, chodź na konferencje, zapraszaj dobrych ludzi do odwiedzania i prowadzenia rozmów, staży, odwiedzania dobrych miejsc. Napisz dobrą ankietę na temat swojej specjalizacji. Napisz bloga lub esej. Nauczaj lub nauczaj kursu lub mini-kursu. Wszystko zależy od tego, w czym jesteś dobry i co lubisz robić.


18

Spróbuj odbyć staż w laboratorium badawczym lub firmie produkującej oprogramowanie. Staż może znacznie zwiększyć szanse na znalezienie pracy. Co ważniejsze, spędzając lato pracując z doświadczonymi ludźmi

Jest kilka staży, które pozwolą ci zrobić 100% teorii (jak w tym, tutaj jest biurko, ołówek i stos papieru, idź udowodnić twierdzenia), w celu napisania pracy naukowej na końcu.

Jest wiele innych, w których twierdzenia dowodowe nie znajdują się w opisie stanowiska. Uważam, że przeciętny student teorii CS czerpie ogromne korzyści z kilku miesięcy spędzonych w przemyśle. Nawet jeśli spędzasz całe lato na polerowaniu klamek i pisaniu testów jednostkowych, warto.

Jeśli jesteś zainteresowany, znajdź odpowiednich ludzi (np. Autorów artykułów, które lubisz na http://research.google.com , podobne ćwiczenie dla msft, yhoo, ibm, at & t itp.). Wyślij im uprzejmy e-mail z pytaniem o staż. Jeśli chcą z tobą współpracować przy badaniach, świetnie. Ale nawet jeśli nie chcą (nie chcą stażysty, nie mają personelu, chcą współpracować z kimś innym), szukaj staży w inżynierii oprogramowania.


Jestem emerytem ze znanej firmy. Z ich punktu widzenia pomocny może być grad student TCS. Ty i firma możecie się od siebie uczyć. Nie zapomnij jednak, że są dla zysku i nie ma bezpłatnego lunchu. Musisz więc pomyśleć, co możesz im dać przed i po pracy. Czasami wystarczy przypis w tekście.
scaaahu,

1
Mówiąc z własnego doświadczenia, nie jest tak łatwo uzyskać staż aplikacyjny, jeśli twoje kwalifikacje i badania są teoretykiem.
Amir

13

Mam kolejną radę. Może to zabrzmieć dziwnie, ale: Jeśli chcesz kontynuować karierę naukową, lepiej opuścić teorię i przejść do czegoś bardziej stosowanego, np. Ekonomii, bezpieczeństwa, bioinfo, ai. Coś, w czym nie wszyscy chcą być w środowisku akademickim, gdzie jest wiele stanowisk branżowych i lepiej opłacanych niż stanowiska akademickie.

Poświęć dzień, zbadaj liczby. Zrób to z przyjacielem z innego obszaru i porównaj wyniki. Wejdź na stronę CRA i wyszukaj oferty wydziałów specjalnie dla teoretyków. Postaraj się znaleźć teoretyków zatrudnionych na ogólnych stanowiskach (nie konkretnie wymieniając teorię). Oszacuj liczbę studentów teorii wykładanych przez najlepsze szkoły każdego roku. Oszacuj swoją rangę. Czy to pole rośnie? Kurczący się? Poszukaj pieniędzy, dotacji, finansowania. Porozmawiaj z ludźmi o tym, jak wpływają te pozycje. Kiedy wchodzisz w interakcje z ludźmi, bądź świadomy programów, nawet na tej stronie.

Jeśli pozostajesz w teorii i szukasz stanowiska akademickiego, pracuj z ludźmi doświadczonymi, aktywnymi i dobrze połączonymi. Nie wybieraj młodych, entuzjastycznych, inteligentnych, interesujących, pozytywnych z blogiem, przynajmniej nie tylko.


1
Jednak nie wszyscy zgodzą się z twoim ostatnim akapitem, ale rozumiem, co masz na myśli. Myślę, że chodzi o to, aby iść z kimś dojrzałym i poważnym w przekazywaniu swojej wiedzy, a nie z kimś, kogo jedynym celem jest pochwalenie się swoją wiedzą w stosunku do swoich juniorów.
Dai Le

2
Mam nadzieję, że odpowiednikiem kogoś „młodego, entuzjastycznego, inteligentnego, interesującego, pozytywnego z blogiem” nie jest „ktoś, którego jedynym celem jest pochwalenie się swoją wiedzą w stosunku do młodszych”.
Dana Moshkovitz,

4
Masz całkowitą rację, że łatwiej jest znaleźć dobrą pracę akademicką w innych obszarach badawczych oprócz teorii. Działy CS zawsze szukają wydziału systemowego. Oczywiście wadą przejścia z teorii na systemy jest konieczność spędzania czasu na badaniu systemów, co (dla większości śmiertelników) nie pozostawia wiele czasu na teorię! (Jeśli to oczywiście nie jest wadą, tak, naprawdę powinieneś się zmienić).
Jeffε,

4
Hej ! Mam bloga! ale nie jestem młody, więc nieważne ...
Suresh Venkat,

20
Ale jaki jest sens podjęcia pracy w środowisku akademickim, jeśli nie pracujesz nad tym, co Cię interesuje? Płaca jest niska (w porównaniu z alternatywami), a presja wysoka (kadencja i tak dalej). Główną korzyścią jest swoboda pracy nad tym, co chcesz. Jeśli zaczniesz pracować nad „tym, co jest opłacalne” (pozycje, dotacje itp.), Jesteś znacznie lepiej w branży.
Noam

8

Wspomniano o tym wcześniej w jednym z innych postów, ale myślę, że warto to powtórzyć, to znaczy przyjrzeć się badaniom kombinatorycznym w obszarach stosowanych. Istnieje kilka bardzo interesujących problemów kombinatorycznych w bioinformatyce (w szczególności w składaniu fragmentów DNA, który jest zasadniczo problemem kombinatorycznym). Pavel Pevzner, Bin Ma i kilku innych wykonują bardzo interesujące „stosowane kombinatoryki”. -Boucher

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.