Jakie są opcje kariery dla osoby z tytułem magistra informatyki?


24

Jakie są inne opcje kariery w pełnym lub częściowo teoretycznym obszarze CS, poza pójściem w pełni na studia i uzyskaniem doktoratu / post-doc lub pójściem do mniej lub bardziej „standardowej” pracy w zakresie tworzenia oprogramowania?


5
Myślę, że to nie na temat. Jeśli nie, prawdopodobnie powinna to być wiki społeczności. Głosowałem za zamknięciem.
Shane

Zgadzam się. Zdecydowanie powinno być wykonane CW. @ ripper234, edytuj post.
Suresh Venkat

Chciałem zrobić to CW, zapomniałem.
ripper234,

5
Myślę, że jest to rozsądne miękkie pytanie, które wielu teoretycznych studentów ma, głosuję, aby je ponownie otworzyć.
Kaveh

Zgadzam się z Kavehem. Głosuję również na ponowne otwarcie.
Giorgio Camerani,

Odpowiedzi:


14

Zakładając, że nie jesteś zastraszany podczas czytania prac teoretycznych ze względu na twoje szkolenie w stopniu magisterskim, który, jak zakładam, jest w teoretycznym aspekcie CS, ponieważ pytasz na tej stronie, myślę, że to byłby świetny pomysł, aby spróbować być badaniem programista (zwykle wewnątrz jakiejś organizacji badawczej, takiej jak laboratorium przemysłowe lub pod parasolem większej dotacji).

Czemu? Nie jest łatwo poprawnie zaimplementować algorytm, nawet jeśli autorzy szczerze chcieli go całkowicie przeliterować, a jednak czasami pojawia się potrzeba uruchomienia algorytmu! Dodatkowo, jeśli lubisz programować i przeprowadzać pomiary, możesz nawet być w stanie kontynuować studia doktoranckie w dziedzinie inżynierii algorytmicznej, co uważam za bardzo ekscytującą dziedzinę i chciałbym, aby więcej się działo. (Sprawdź konferencję ALENEX i wyzwania związane z wdrażaniem DIMACS.)


7

Magister jest często wystarczający, aby uzyskać pracę jako wykładowca w czteroletniej instytucji lub profesor zwyczajny w dwuletniej uczelni.


4

Każda „najnowocześniejsza” technologia będzie szukać teoretyków.

Jednym z ostatnich przykładów jest handel o wysokiej częstotliwości, jak w tym ostatnim ogłoszeniu o pracy z Allston Trading (od Don Stewart ):

Czy znasz nauki i wiedzę dotyczącą SICP, PAIP, TAOCP? Czy wiesz, dlaczego monady naprawdę są jak burrito (lub mają jeszcze lepszą analogię)? Czy masz związek miłości / nienawiści (lub po prostu miłości?) Z wnioskiem Hindley-Milnera? Czy potrafisz tak szybko uruchamiać kod, że procesor prosi o litość? Więc chcemy z tobą porozmawiać.

Gwarantuje to wywiad telefoniczny każdemu, kto rozwiązał P! = NP (między innymi).


2
Myślę, że ogłoszenie o pracę było postem typu prima aprilis. Link jest teraz zepsuty, ale wtedy to słyszałem. Czy ktoś ma tak czy inaczej twarde dowody?
Aaron Sterling


4

Możesz dołączyć do laboratorium naukowego (radaru, sonaru, pogody, kosmosu itp.). Naukowcy będą mieli algorytmy, które nie są gotowe na najwyższy czas, a poznanie ich dziedziny pozwoli ci wnieść wkład poza informatykę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.