Jakie są kariery w informatyce teoretycznej, które nie wymagają doktoratu?


21

Jestem studentem i niedawno pogodziłem się z faktem, że mogę nie mieć rozumu do prowadzenia badań w dziedzinie informatyki teoretycznej lub być w stanie zostać dopuszczonym i ukończyć program doktorancki. Chciałbym jednak nadal zajmować się informatyką teoretyczną, ponieważ uważam ją za bardzo interesującą. Jak dotąd jedynymi karierami w informatyce teoretycznej, które nie wymagają doktoratu, o których mogę myśleć, byłyby sekretarzem lub asystentem administracyjnym grupy teoretycznej na jakimś uniwersytecie. Czy są jeszcze jakieś?


18
Popularny pisarz naukowy? Możesz napisać kolejny Godel Escher Bach. Ale radzę ci nie sprzedawać się zbyt szybko - większość naukowców w pewnym momencie wątpiła, czy mieli to, czego potrzeba, aby odnieść sukces w swojej dziedzinie, zanim odkryli, że tak się stało.
Aaron Roth,

8
Być może jesteś bardzo świadomy własnych umiejętności. Z drugiej strony, tutaj we Francji, nie mogę wymyślić nikogo, kto wiedziałby, że zrobi doktorat podczas studiów licencjackich. Kiedy jesteś studentem, doktorat, a ilość wyobraźni, którą zakładasz, że będziesz potrzebować, jest zniechęcająca --- po części dlatego, że większość doktorów, o których słyszałeś w tym momencie, to geniusze.
Jérémie

11
Zniechęcenie jest powszechne na wszystkich etapach. Spójrz na to pytanie . Nie poddawaj się!
Artem Kaznatcheev

2
W przeciwieństwie do tego, co mówią wszyscy inni, proponuję rozważyć bardziej zrelaksowane podejście do przyszłego zatrudnienia. Dlaczego ma to coś wspólnego z informatyką teoretyczną ? Być może są jeszcze inne rzeczy, które lubisz? Czy naprawdę myślisz, że spodoba ci się bycie sekretarką? Ponadto rynek pracy w zawodach związanych z TCS (a nawet TCS) jest dość niewielki. Po co się ograniczać?
Yuval Filmus

8
@ user10240: Malujesz bardzo romantyczny obraz, ale faktem jest, że większość ludzi pracuje w pracy, w której są w najlepszym wypadku obojętni. Jako sekretarka w dziale CS nie oczekuj „rozmowy teorii” z badaczami; życie nie jest filmem z Hollywood! Zamiast tego spędzasz czas na przygotowywaniu i zestawianiu formularzy. Proponuję poczekać chwilę, aż ten sen się rozpuści, a bardziej praktyczny plan życia go zastąpi.
Yuval Filmus,

Odpowiedzi:


9

Pracuję w krajowym laboratorium i w dyrekcji zatrudniającej wielu teoretycznych informatyków, z których niektórzy nie mają doktoratu.

Myślę, że to, co Cię wyróżni lub ustanowi, będzie cechą Twojej pracy. Jeśli jesteś utalentowanym teoretykiem, znającym się na algorytmach i mogłeś / publikowałeś swoje prace w renomowanych czasopismach z dziedziny informatyki teoretycznej, to nie rozumiem, dlaczego miejsce takie jak krajowe laboratorium nie chciałoby cię zatrudnić.

Doktorat jest świadectwem zdolności do samodzielnego prowadzenia istotnych i znaczących badań.


1
Jeśli jesteś utalentowanym teoretykiem znającym się na algorytmach, brzmi to tak, jakbyś był materiałem na program doktorancki. Z drugiej strony, jeśli nie jesteś na studiach doktoranckich i nie jesteś jeszcze zatrudniony przez instytucję badawczą, prawdopodobnie utrzymujesz pracę w pełnym wymiarze godzin, która nie wymaga badań CS. Gdzie znajdziesz czas na badania i opublikowanie ich w wysokiej jakości czasopismach? Wreszcie, większość badań doktoranckich w dzisiejszych czasach jest wysoce oparta na współpracy: wcale nie chodzi o pracę na własną rękę.
David Richerby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.