Jakie filmy wszyscy powinni oglądać?


140

Uniwersytet Stanforda ma teraz kanał na Youtube , z bezpłatnym dostępem do filmów HD z pełnymi kursami na wszystko, od systemów dynamicznych po splątanie kwantowe. Więcej konferencji i warsztatów nagrywa swoje rozmowy wideo. Jakie są filmy online, o których Twoim zdaniem każdy powinien wiedzieć?

Posadzę to kilkoma odpowiedziami na prezentacje, które w większości są ekspozycjami, ale mam nadzieję, że może się zdarzyć, że ta społeczność wiki mogłaby stać się zasobem do dzielenia się doskonałymi prezentacjami nowych badań, a także miejscem do nauki ( lub wzmocnij) tło w nieznanym obszarze.


Microsoft Research ma również kanał na youtube. Lubię też wykład Dominica Verity na temat teorii kategorii dla programistów. Poproszenie wszystkich o obejrzenie tego samego materiału wydaje się złym pomysłem, ponieważ zmniejszy różnorodność i zwiększy myślenie o grupie.
izomorfizmy

Czy mamy jakieś wykłady wideo związane z podstawowymi algorytmami aproksymacyjnymi i losowymi.
Kumar

Odpowiedzi:


49

14
Obejrzałem pierwszy wykład z tej serii i jego wyjaśnienie maszyn Turinga było bardzo niezręczne. Co więcej, wydaje się sugerować, że obwody są w jakiś sposób równe pod względem mocy do TM, co nie jest prawdą (chyba że jest ich więcej, niż mówi). Sam mówi, że nie chce rozmawiać o „dziwnych modelach obliczeniowych”, a raczej o „znajomych kombinatoryce”, więc powiedziałbym, że to raczej matematyka, a nie wykłady TCS.
Raphael,

6
kombinatoryka jest również częścią TCS.
Kaveh

2
Czy TCS nie jest częścią szeroko rozumianej matematyki?
kodlu

38

Wykłady posła Richarda Feynmana przywrócone z adnotacjami przez Tuva Project Microsoftu. Pełne ujawnienie: do tej pory oglądałem tylko dwa; były niesamowite. (Nie do końca TCS, ale musiałem zacząć od nich.)


2
Vega Science Trust ( vega.org.uk ) prowadzi również doskonałe rozmowy Feynmana na wideo, a także rozmowy innych naukowców.
Joe Fitzsimons,

3
Powiedziano mi, że moja przeglądarka nie obsługuje formatu (Silverlight). Westchnienie.
Jim Hefferon

@JimHefferon Czy ubuntugeek.com/… działa dla Ciebie?
Lembik

Chociaż podziwiam coś, co wygląda na heroiczny wysiłek, aby go uruchomić, nie, nigdy tego nie próbowałem. Dzięki.
Jim Hefferon

27

Rozważania Dona Knutha są świetne, zawsze opisują coś niesamowitego, nieznanego mi wcześniej.


1
Czy te filmy można pobrać, czy też muszą być przesyłane strumieniowo przy użyciu taśmy świetlnej?
Tyson Williams,

23
Mam wrażenie, że sam Knuth nie pochwaliłby ich zamknięcia w zastrzeżonym formacie, co z pewnością jest dla mnie niewygodne.
Maks.

4
@Max już nie :-) (zaktualizowałem link).
Diego de Estrada,


21


20

Jest to naprawdę interesująca rozmowa, podane przez Yuri Gurevich na Hipoteza Churcha-Turinga tutaj .
15

Nie wiem, czy jest to wykład wideo, który każdy powinien obejrzeć, ale postanowiłem je obejrzeć, aby poznać Topologię Algebraiczną. Jak dotąd wydaje mi się całkiem dobry.

Wykłady z topologii algebraicznej

EDYCJA (dodano później) . Kolejny fajny zestaw wykładów wideo

Oto kolejny wspaniały zestaw wykładów Erika Demaine'a. Kurs nazywa się Algorytmy wykresów planarnych i nie tylko. Prowadzą go Erik Demaine, Shay Mozes, Christian Sommer i Siamak Tazari. Korzystają również z niektórych części szkicu Phila Kliens na Planarnych wykresach. Jestem pewien, że po pierwszych dwóch wykładach będzie to świetna książka.


Przebieg Demaine i in. jest niesamowite!
Diego de Estrada,


11

Podobał mi się wykład Scotta Aaronsona w Caltech zatytułowany „Obliczenia kwantowe i granice wydajnego obliczania”. Wykład, który odbył się na cześć Feynmana, w bardzo przejrzysty i zabawny sposób przypomina, co jest powszechnie znane użytkownikom tej strony.

10

Erik Demaine ma wykłady wideo z kursu Fall 2010 na temat algorytmów składania geometrycznego, który jest zgodny z podręcznikiem, którego współautorem był Joseph O'Rourke:

http://courses.csail.mit.edu/6.849/fall10/lectures/

Wykłady są świetne, jak można się spodziewać. Ale tym, co naprawdę mnie wyróżnia, są wartości produkcyjne: strona internetowa każdego wykładu zawiera osadzone slajdy i notatki z wykładu, które są odtwarzane synchronicznie z wideo. Wykorzystuje wideo w wysokiej rozdzielczości HTML5 z całą synchronizacją slajdów i notatek z wykładów wykonanych w JavaScript. Mamy nadzieję, że wyznaczy to nowy standard doskonałości.

7

Spóźniłem się z odpowiedzią, ale uważam, że wykład Cristiana Calude'a o niekompletności jest doskonały.
5

Jeśli interesuje Cię teoria współbieżności, języki programowania lub interaktywne dowodzenie twierdzeń, gorąco polecam filmy z ostatniego sympozjum Milnera . Na przykład przemowa J. Parrowaπ
4

Ogólne filmy CS, znalazłem kilka dobrych tutaj: http://lecturefox.com/computerscience/

Nie ogranicza się do informatyki, ale mimo to dobrze: http://mitworld.mit.edu/


To świetny link do filmów, jednak lepszym linkiem byłoby powiedzenie, które z tych filmów są warte obejrzenia (a może wszystkie są?)
Gopi

Podobały mi się wykłady Donalda Knutha powiązane z witryną lecturefox (stworzył TeXa między innymi swoimi osiągnięciami) scpd.stanford.edu/knuth/index.jsp, a na stronie mitworld podobało mi się, że podobał mi się wykład „Computing for Every” podejrzewam, że są całkiem niezłe.
Aaron Robson,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.