Kiedy


14

Zgodnie z artykułem Wikipedii , L w oznacza „skanowanie od lewej do prawej”, a „R” oznacza „pochodzenie od prawej”. Jednak w oryginalnym artykule Knutha na temat gramatyki definiuje (na stronie 610) jako język, który jest „możliwy do przetłumaczenia z lewej na prawą za pomocą związanego ”.L.R(k)L.R(k)L.R(k)k

Domyślam się, że ta nowa terminologia została wybrana w celu uzupełnienia parsowania w „lewo-prawo skanowania, od lewej różniczkowania”. To powiedziawszy, nie wiem, kiedy terminologia zmieniła znaczenie.L.L.(k)

Czy ktoś wie, skąd pochodzi nowszy skrót ?L.R(k)


Czy osiągnąłeś postęp w tej kwestii? Jestem teraz w tym samym miejscu, nie wiedząc, na jakim znaczeniu polegać. Prowadząc kurs wprowadzający, nie chcę wchodzić w zbyt wiele szczegółów, aby wyjaśnić również gramatykę LL (więc znaczenie „od lewej do prawej” byłoby przyjemne i proste), ale z drugiej strony nauczanie niewłaściwe znaczenie jest niedopuszczalne.
lukas.coenig,

@ lukas.coenig Nie sądzę, aby używanie bardziej nowoczesnej terminologii było „niewłaściwe”. Niestety, nic nie słyszałem, odkąd zamieściłem to pytanie.
templatetypedef

Przepraszam, że tutaj - bardzo fajne pytanie btw. (Moje obawy nie dotyczą współczesnej terminologii - wolałbym użyć starej, która jest prostsza. Jednak znalazłem właściwy sposób, po prostu cytując oryginalny tekst obok definicji. To też nie może być źle. ..)
lukas.coenig

Odpowiedzi:


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.