Jak łatwo obierać czosnek?


95

Jak podejść do obierania ząbka czosnku, aby jak najszybciej usunąć skórę? Czy inaczej jest, jeśli robię żarówkę w całości?


8
Dobre pytanie. To musi być jedno z najbardziej pracochłonnych zadań w przygotowaniu posiłków, dlatego wszelkie wskazówki ułatwiające są bardzo cenione!
Noldorin,

Odpowiedzi:


100

Nawet z całą żarówką połam ją na goździki.

Umieść goździki na desce do krojenia. Zwykle odcinam korzeń każdego ząbka. Połóż duży nóż szefa kuchni płasko na goździku, a następnie uderz go, aby zmiażdżyć goździk. To łamie skórę goździka i znacznie ułatwia obieranie.


7
Dzień, w którym zostałem poinformowany o tej sztuczce, nastąpił dzień po tym, jak mozolnie obrałem kilkanaście głów czosnku.
ceejayoz

22
Pamiętaj, aby NIE używać noża ceramicznego. Może łatwo się złamać.
Dinah

4
@Dinah - ani na płycie z włókna szklanego; złamałem jeden z nich
zanlok

4
Krok 1.5 - upewnij się, że palce nie dotykają ostrza podczas uderzania go
Martin Beckett

5
Oto wskazówka, której należy przestrzegać ... nie przechowuj czosnku w lodówce ... trzymanie go na zewnątrz pomaga utrzymać skórkę czosnku na tyle suchą, aby łatwo oddzielić się od czosnku po lekkim zmiażdżeniu.
jwalkerjr

75

Sztuczka polega na tym, że trochę posiniaczasz ząbek czosnku, aby papier łatwiej się zwalniał - jeśli używasz żarówki lub mniej, nie jest tak źle, jak zrobić metodę wyciskania nożem.

... ale jeśli gotujesz przepis, który wymaga tuzina głów, istnieje alternatywna sztuczka:

  • rozbić głowę na goździki
  • umieść goździki w zamykanym, twardym pojemniku znacznie większym (10x lub większym) niż czosnek
  • wytrząśnij z niej do diabła na około 15-30 sekund
  • wyciągnij goździki, a papier powinien z łatwością zejść.
  • jeśli są jakieś ząbki, które są nadal trudne, wstrząśnij dłużej lub bardziej energicznie.
  • powtórz dla pozostałych żarówek.

Możesz to zrobić za pomocą dwóch metalowych misek tego samego rozmiaru, ściskając razem krawędź na obręczach podczas potrząsania. Nie polecam plastikowych pojemników, ponieważ możesz nadać im smak czosnku, który będzie trudny do usunięcia.


5
jak ten pomysł na wiele goździków.
Sam Holder

1
Działa również robot kuchenny z plastikowym ostrzem do ugniatania ciasta, powodując pewne uszkodzenie goździków. Oddziel goździki od papieru na bazie flotacji: goździki mają tendencję do tonięcia w wodzie, papier jest pływający.
Wayfaring Stranger,

Zobacz gotowania.stackexchange.com/a/18150/67 poniżej, aby znaleźć link do filmu na temat tej techniki.
Joe

11

Biorę podpowiedź z telewizji (i mojej narzeczonej): rozbijaj każdy ząbek płaską częścią noża, aż skóra pęknie, po czym możesz go łatwo zdjąć.

Jeśli obierasz cały ząbek, możesz po prostu rozbić to wszystko płaską częścią większego noża (najpierw bezpieczeństwo) i wyjąć wszystkie gadżety.


2
Smash n snatch jest zdecydowanie najprostszy.
hobodave

1
świetny żargon, chłopaki .. smakołyki i chwytanie .. haha
zanlok

10

Świetne wideo na temat obierania czosnku.

Jest to w zasadzie ta sama metoda, jak opisana w odpowiedzi Joe : Roztrzaskaj głowę, włóż wszystko (jeśli potrzebujesz całej główki czosnku) do dużej metalowej miski, połóż kolejną metalową miskę na wierzchu, ale do góry nogami, tak aby felgi nachodzą na siebie i mocno wstrząsają przez kilka sekund.


2
1. Proszę streścić informacje zawarte w linkach, które zamieszczacie - odsyłacz nie jest odpowiedzią. 2. Nie publikuj tutaj zaciemnionych adresów URL.
Aaronut

1
Głosuję za tobą, ponieważ chociaż twój post był przeciwko roolzowi, wciąż jest to najbardziej skuteczny sposób i doskonale rozwiązał to pytanie.
franko

1
@franko proszę przeczytać, jak odpowiedzieć na stronę i oryginalny meta post na ten temat. Tu nie chodzi o reguły, chodzi o odpowiedzi zawierające tylko linki, które z definicji są odpowiedziami złej jakości. „Oto link” lub „oto film” nie odnosi się do pytania, po prostu mówi czytelnikom, aby poszli gdzie indziej, aby odpowiedzieć na pytanie.
Aaronut

9

Dwie metody, które działają świetnie.

1: Włóż ząbki czosnku do letniej wody i odczekaj 20-30 minut.

2: Włóż ząbki czosnku do naczynia i wstrząśnij.

Zastosowałbym metodę pierwszą do obierania dużych partii czosnku, którą można przechowywać w lodówce przez kilka tygodni, a metodę drugą do natychmiastowego użycia.


brzmi jak # 1 może mieć konsekwencje smakowe (niekorzystne)
zanlok

Stałoby się to we wrzącej wodzie, a nie w letniej wodzie. O ile mogę stwierdzić, nie ma efektu ubocznego tej metody.
BaffledCook

Oddzielam goździki i wkładam je do wrzącej wody na około minutę. Temperatura nie przenika zbyt daleko, więc nie ma konsekwencji smakowych, a skóra po prostu zsuwa się. To jest tylko dla plasterków lub całych goździków. W przypadku zmiażdżonego czosnku kruszę, a następnie obieram.
szczupły

1
Właśnie wczoraj użyłem opcji 2, ale w słoiku z masonem. Wkładam jednocześnie dwa goździki i natychmiast odklejam.
Ian

9

Nazywam to Czosnkiem Cannoli .

Obieraczka do czosnku

W rzeczywistości są one po prostu nazywane „obieraczkami czosnku”. Na Boże Narodzenie podarowałem mojej żonie jeden z nich jako pończochę. Widziałem je od lat w sklepach z gadżetami kuchennymi, ale zawsze nie chciałem go kupić, wierząc, że to kolejny bezużyteczny, tani gadżet.

Myliłem się!

Kiedyś obierałem czosnek nożem, ale teraz mogę obrać goździk co 5 sekund. Zasadniczo jest to rurka silikonowa lub gumowa. Umieszczasz goździk w środku, lekko go naciskasz i toczysz na blacie (jakbyś tworzył bagietkę). Grosz za grosz, nigdy nie miałem tak przydatnego gadżetu (może z wyjątkiem silikonowej szpatułki).


Dzięki. Widziałem jedną z nich w lokalnym sklepie, ale nie sądziłem, że były przydatne.
Muz

6

Jeśli chcesz utrzymać goździki w całości, jest sprytne małe narzędzie, które wygląda jak kawałek gumy manicotti, który został specjalnie zaprojektowany do tego celu. Wsadzasz ząbek czosnku do środka, a następnie toczysz go w tę iz powrotem na blacie. Ząbek wyskoczy z końca całkowicie pozbawiony skóry.

Jeśli nie masz ochoty wychodzić i kupować gadżetu jednorazowego użytku, silikonowa mata do pieczenia prawdopodobnie zrobi to samo.

Jeśli zamierzasz siekać czosnek, uważam, że krojenie czosnku na pół od podstawy do końca bardzo ułatwia obieranie skóry.

Nie lubię rozbijać nożem czosnku z obawy, że stracę palec. Bezpieczeństwo przede wszystkim.


Kiedyś miałem to narzędzie; to było fantastyczne :)
Joel w Gö

1
Mam to narzędzie, ale łatwiej mi po prostu rzucić czosnek w dłonie.
jjnguy,

1
Narzędzie nie musi być narzędziem typu unitasker - używam mojego jako chwytaka do pokrywki słoików. Połóż go wzdłuż górnej krawędzi słoika, nie wokół krawędzi.
Kate Gregory,

6

Zamiast metody „rozbicia” odcinam nieco każdy koniec goździka, a następnie kroję go na pół wzdłuż. Po pokrojeniu skóra łatwo się odkleja. Ponadto cięcie pozwala (2) plasterkom ułożyć się płasko do mielenia.


3

Strona ząbka czosnku znajdująca się najbliżej rdzenia zwykle ma płaską krawędź, w której skóra jest grubsza - jeśli pokroisz u podstawy goździka płaską stroną w dół, a następnie obrócisz nóż o 90 stopni, ściągniesz go grubsza krawędź jest łatwiejsza, a często zabiera to ze sobą resztę skóry.


3

Technika, którą stosuję, różni się nieco od metody „zmiażdżenia” - lubię myśleć o niej jako o „klapsie”. Rusza się trochę szybciej, ponieważ nie trzeba zbyt mocno przesuwać dłoni po nożu.

Po oddzieleniu goździka kładziesz go płasko na desce do krojenia i odcinasz łodygę nożem szefa kuchni. Po odcięciu łodygi, tak naprawdę nie trzeba „miażdżyć” czosnku, aby skóra się rozdzieliła - trzymając nóż normalnie za uchwyt, możesz po prostu dać czosnkowi jeden dobry klaps z płaską końcówką, wybierz w górę goździka za końcem ogona i wbij go nożem, a czosnek wypadnie.

Opcjonalnie rzeczą, którą osobiście uważam za łatwiejszą, jest to, że nie przecinasz całkowicie podczas odcinania łodygi. Jeśli kroisz delikatnie i jednocześnie unosisz goździk, kiedy nóż dotrze do skóry po przeciwnej stronie, nie wnika w twardą skórę. Nóż utrzymuje skórę przygniataną, a gdy pociągniesz goździk, skóra zacznie się rozdzielać. Daje to dobry początek i sprawia, że ​​część czosnku ze skórą jest jeszcze łatwiejsza.


2

Spróbuj mikrofalować goździk przez 5–10 sekund, a skóra praktycznie odpadnie. Uważaj, aby nie zostawić ich zbyt długo, one eksplodują, a będziesz miał czosnkowy bałagan w kuchence mikrofalowej.


10 sekund wydaje się nieco zbyt długie jak na ząbek czosnku. Jaką moc ma Twoja kuchenka mikrofalowa?
Marti


1

połóż nóż poziomo na goździkach i uderz go. To trochę złamie goździk. Teraz wytnij górę, a następnie spód i skorupa znikną.


1

Sposób, w jaki obieram czosnek, jest naprawdę łatwy - i jakoś nie ujęty w poprzednich odpowiedziach.

łatwo jest oderwać cienką, papierową skórkę z ząbków czosnku - i zwykle konieczne jest przede wszystkim oddzielenie goździków.

Jeśli chodzi o twardszą skórę wewnętrzną - u podstawy goździka, gdzie przymocował się do korzeni, jest suche, twarde, płaskie miejsce, zwykle w kształcie trójkąta. Zazwyczaj krawędzie tej podstawy są wypukłe, skierowane w dół. To, co robię, to wbijam paznokieć w spód goździka (wystarczy, żeby złamać skórę) i obieram w górę. Grzbiet dobrze się trzyma, a skórka pęka i zdziera pasek z wewnętrznej skóry.

Trzy holowniki (po jednym na każdej powierzchni czosnku) oderwały większość wewnętrznej skóry od razu, w mniej niż pięć sekund - a czasami zajmuje to mniej, jeśli wewnętrzną skórę można rozerwać na większą część lub czosnek poślizgnął się ze skóry.

Uważam, że działa idealnie z pieczonym czosnkiem, po prostu kop w mojej miniaturze i podważ dwa lub trzy razy w górę, a cała skóra jest wyłączona. Świeży czosnek może wymagać trochę więcej wcierania i skrobania pozostawionych pasm, ale działa w zasadzie w ten sam sposób.


0

Rozbij żarówkę na goździki, odłamując dno i suchy kij, który idzie w górę pośrodku. Dla każdego ząbka naciśnij mocno grzbiet, który byłby w środku żarówki, mocno na desce do krojenia, miażdżąc go. To powoduje, że skóra prawie całkowicie oddziela się od goździka; za pomocą noża u podstawy następnie bardzo łatwo wysuwa się, w ten sposób można obrać całą żarówkę w ciągu kilkudziesięciu sekund.


0

Po rozbiciu go na goździki zwykle rozbijam go lekko kciukiem lub bokiem noża, a twarda skórka (skorupa) pęka, co sprawia, że ​​łatwo jest po prostu ręcznie oderwać.

Moja żona używa tego urządzenia, które jest w zasadzie gumowym cylindrem, w który zwijacie goździki i rozkładają skorupę. Działa OK, ale mogę goździkować do skórki goździkowej szybciej niż ktokolwiek, kogo znam ;-)


0

Robię to na dwa sposoby: po pierwsze, jeśli dużo pracuję na zewnątrz i mam dobre modzele na dłoniach, wezmę skąpą dłoń pełną goździków i pocieram dłonie razem z czosnkiem między zlewem lub bin, to usuwa większość skóry i rozluźnia to, co pozostaje. Po drugie, jeśli czosnek ma duże ząbki, przytrzymuje dolną i górną część goździka, górą jedną ręką dolną drugą i przekręca goździk, to rozluźnia skórę.


Zwykle nie rozbijaj czosnku, wydaje się, że zmienia smak.
Frankie,

1
Rozbijanie powoduje, że komórki pozostają całe, podczas gdy krojenie / siekanie przechodzi przez komórki i uwalnia więcej soku, dla uzyskania silniejszego smaku. Oba są dobre, dla różnych przepisów.
szczupły

0

Wytnij koniec po obu stronach i w dół w środku, aby je obrać.


0

Zazwyczaj kuchenkę mikrofalową ząbki czosnku (jak sugeruje nachito powyżej). U mnie działa 3-5 ząbków 12 sekund. Alternatywnie możesz podgrzać patelnię i włożyć do niej goździki na kilka minut, aby je podgrzać. To z łatwością rozdzieli skórę.


0

W przypadku, gdy chcesz tylko wycisnąć (zamiast posiekać) czosnek, nie musisz nawet go obierać. Możesz po prostu włożyć cały goździk do prasy, a czosnek przepchniesz przez jego skórę.


0

To zależy. Jeśli zamierzasz siekać, siekać, kroić kostkę lub używać ich prawie nietkniętych, wybrałbym metodę Choppy'ego polegającą na kruszeniu ich nożem.

Jeśli chcesz je zmiażdżyć w prasie czosnkowej, wcale nie usuwaj skórki. Jeśli chcesz, odetnij same końce i włóż całość do prasy do czosnku. Rozbity czosnek zostanie jak zwykle przepchnięty przez prasę, a skóra, nienaruszona w prawie jednym kawałku, pozostanie w tyle i bardzo łatwo wyjdzie z prasy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.