Co to za kolorowe włókno u mojego kurczaka?


135

Wędziłem całego kurczaka. Kiedy naciąłem na piersi, znalazłem to:

Żółto-zielone włókno wyglądające na mięso w regularnie ugotowanej piersi kurczaka

Co to jest i czy mój kurczak jest zrujnowany?


9
@Richard To zielone mięso czasami spotykane w pieczonej piersi z kurczaka i indyka rośnie z powodu praktyk hodowlanych. Dopóki nie zostaną podjęte kroki w celu wycofania się z hodowli drobiu „ciężkiego białego mięsa”, należy go znaleźć częściej. Ważna jest znajomość przyczyny i tego, czy zjadacz szkodzi. Czy rozważysz wyrzucenie całej główki sałaty, jeśli znajdziesz w niej martwą gąsienicę, czy też ją usuniesz, spłukasz i zjesz sałatę? Martwa larwa nie zanieczyściła sałaty, podobnie jak zielony mięsień. Głupotą jest marnowanie bezpiecznej i wciąż doskonale dobrej żywności.
Juda

Odpowiedzi:


216

Nazywa się to głęboką miopatią piersiową lub „chorobą zielonych mięśni” i stanowi problem w przypadku drobiu o dużej piersi. Naczynia nie są w stanie dostarczyć wystarczającej ilości krwi do mięśnia, co skutkuje śmiercią mięśni. Nie można go wykryć, dopóki kurczak nie zostanie rozcięty. Zanim zobaczysz zielony kolor, śmierć mięśni nastąpiła kilka tygodni wcześniej i rozwinęła się włóknista tkanka drzewna. Ponieważ praktyki hodowlane kurczaków i indyków prażących często faworyzują drób o dużych piersiach, najprawdopodobniej będzie to występować częściej, dopóki się to nie zmieni.

Nie ma w tym zapachu ani rozwoju bakterii, a samo mięso jest bezpieczne do spożycia, chociaż nikt nie zjadłby zielonej części. Występowanie głębokiej miopatii piersiowej u kur prażalniczych , z Journal of Applied Poultry Research, zawiera obszerne informacje na jej temat.


Wydaje się być bardziej powszechny ze względu na selektywną hodowlę kurczaków i indyków w celu uzyskania większego odsetka białego mięsa z piersi w możliwie najkrótszym czasie, aby podnieść je do wielkości pieczeni. Frytkownice i brojlery mają zwykle 6-8 tygodni, a opiekacze - 3-4 miesiące. Ale klasyfikacja nie opiera się na wieku kurczaka, ale na jego wadze. Dlatego jeśli kurczęta mogą szybko osiągnąć odpowiednią kategorię wagową, jest to bardziej opłacalne dla producenta. Większy drób w krótszym czasie był przyczyną tak częstego stosowania antybiotyków w branży. To zwiększyło rozmiar.
Juda

31
Mówicie: „samo mięso jest bezpieczne do spożycia, chociaż nikt nie zjadłby zielonej części”. Czy to tylko ze względu na kolor, czy źle smakuje?
Tom.Bowen89

32
@ Tom.Bowen89 Kto chciałby zjeść włóknistą tkankę drzewną ?
Dmitrij Grigoriew

3
Tom.Bowen89 Wygląda na to, że chociaż jedzenie zielonej części nie szkodzi (brak zanieczyszczenia bakteryjnego), nie smakuje dobrze. Nie, że myślę, że wyglądałoby to nawet trochę zachęcająco!
Juda

8
Ludzie wcześniej wkładali dziwniejsze rzeczy w usta!
Pyritie

3

Mięsień umarł, a włókno odbarwiło się z tego powodu.

Mięsień umarł przede wszystkim, ponieważ został genetycznie rozwinięty, aby rosnąć zbyt szybko, aby jego serce, a krew nie mogła dostać się do określonego obszaru.

Mogło to być jednak spowodowane brakiem wystarczającej ilości miejsca do poruszania się lub infekcją stojącą w kilku pokoleniach odchodów pochodzących od poprzednich kurcząt. Dostają jednak dużo antybiotyków, aby temu zapobiec.

Tak czy inaczej, jestem pewien, że docenisz fakt, że mięsień umierający w żywym ciele nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem. https://en.wikipedia.org/wiki/Concentrated_animal_feeding_operation#Animal_health_and_welfare_concerns


1
Czy naprawdę masz na myśli rozwój genetyczny , ponieważ w modyfikacji nie chodzi tylko o hodowlę selektywną? Nigdy nie słyszałem o tym dla kurczaków - czy masz na to źródło?
Cascabel

Doceniam to, że zredagowałeś swoją pierwszą odpowiedź, dziękuję. Ponieważ ta odpowiedź jest prawie identyczna, usuniemy usuniętą.
Jolenealaska

Link do zmodyfikowanego genetycznie kurczaka „brojlerów” onegreenplanet.org/animalsandnature/…
Jonathan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.