Przypadkowe ruchy w szachach online


12

Jeśli twój przeciwnik wykona przypadkowy ruch, np. Przez poślizgnięcie myszy, i jest oczywiste, że był to przypadek, jak należy kontynuować? Czy powinieneś po prostu zagrać najlepszy ruch, tak jakby ostatni ruch przeciwnika był zamierzony? Niektórzy z moich przeciwników sugerowali, że powinienem zaakceptować remis w takich sytuacjach. Inni poprosili mnie o wykonanie manekina, aby mogli cofnąć ostatni ruch, przenosząc element z powrotem na pole, na którym był wcześniej.

Odpowiedzi:


8

FICS ma opcję „ odbioru zwrotnego ”; inne strony mogą mieć coś podobnego.

Link podaje pełne szczegóły, ale pomysł polega na tym, że takeback npiszesz, aby zażądać cofnięcia n pół-ruchów. Każdy gracz może to zrobić, jeśli zrobisz poślizg myszy, możesz po prostu pisać, takebackaby poprosić przeciwnika o cofnięcie tego ruchu (zakłada się, że n = 1, jeśli nie określisz); jeśli twój przeciwnik wykona poślizg myszy, możesz nadal pisać, takebackaby umożliwić mu cofnięcie. W drugim przypadku nie musisz czekać na odpowiedź przeciwnika, podczas gdy zegar tyka: jeśli wykonasz ruch, zwrot tak jest modyfikowany, aby takeback 2przeciwnik miał możliwość cofnięcia zarówno błędu, jak i odpowiedzi . Po zaoferowaniu zwrotu możesz zaakceptować lub odrzucić; wykonanie ruchu automatycznie odmawia. Zaakceptowanie odbioru zwrotnego resetuje również zegary do tego, co były w momencie, gdy wykonano poślizg myszy.

W witrynach, w których nie jest to możliwe, zalecam, aby nie wykonywać manekina, chyba że jesteś już na pozycji przegranej. Nie wiesz, że twój przeciwnik będzie zachowywał się honorowo. Mogą wykorzystać twoją hojność. Nie oferowałbym również remisu, chyba że remis byłby rozsądnym wynikiem przed poślizgnięciem myszy. Jeśli twój przeciwnik już przegrał, dlaczego miałby zyskać pół punktu, wykonując poślizg myszy?


7

Poślizgnięcia myszy są wynikiem zbyt szybkiego ruchu.

Dlaczego twój przeciwnik miałby mieć przewagę, by poruszać się szybko, nie odczuwając wady poślizgnięcia się od czasu do czasu? Więc w blitzie nie przyjmę żadnych zwrotów, to tylko część gry.

Oczywiście w dłuższych kontrolach możesz wykazać się łagodnością ...


2
W trwających 1 minutę grach, w których ludzie wyprzedzają 1 ... g6 2 ... Bg7, często gram 3. Bh6, a następnie 4.Bxg7 i 5.Bxh8. Hehehe
magd

5

Jeśli mój przeciwnik popsunie się myszką, albo oferuję remis, albo kontynuuję z najlepszym dostępnym ruchem. To trochę zależy od mojego nastroju. Jeśli zrobię poślizg myszy, po prostu kontynuuję jak zwykle i nie oczekuję w zamian żadnych przysług. Mogę dodać, że użycie metody „kliknij, kliknij” zamiast przeciągania i upuszczania zmniejsza ryzyko poślizgnięć myszy.


Zgadzam się z tobą, że „kliknięcie, kliknięcie” zapobiega poślizgowi myszy.
Wilfredo P

2

Nie ma na to „właściwej” odpowiedzi. Osobiście mam zasadę, że nigdy nie daję zwrotów i nigdy o nie nie proszę. Jeśli zrobię kupkę myszką, będę z nią żyć i jeśli napotkam kogoś, kto jęczy lub narzeka, ponieważ nie dam zwrotu, to dodam go do mojej listy zakazu gry.

Prawdopodobnie nie jest przypadkiem, że takie podejście wydaje się być bardziej powszechne, im wyżej wybierzesz listy ocen.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.