Jakie działania można wykonać wobec graczy chess.com, którzy przestają się poruszać, gdy znajdują się na obiektywnie tracącej pozycji i nie chcą zrezygnować?


37

Jeden z moich przeciwników na chess.com po prostu przestał się ruszać po tym, jak obiektywnie stracił pozycję, odmówił rezygnacji i kazał mi czekać 20 minut, aby wygrać.

Niedawno wznowiłem moją aktywność w szachach online i kilkakrotnie doświadczyłem tego dziecięcego zachowania niektórych szachistów online.

Czy silnik chess.com wykrywa takie niesportowe zachowanie? Czy istnieje sposób na oznaczenie takich użytkowników, aby mogli zostać ukarani? Jaka jest dla nas właściwa etykieta w takich przypadkach?

Oto pozycja gry, kiedy mój przeciwnik przestał się ruszać i odmówił rezygnacji:

Ja kontra złośliwy gracz

10
Zwykle je blokuję i idę dalej. Niewiele można zrobić poza upewnieniem się, że nigdy więcej ich nie spotkasz.
firtydank

1
właściwie, chess.com powinno sprawić, że przegrają mecz po 4 lub 5 minutach w grze na żywo. Poczekaj. Tak to działało kilka lat temu.

1
Powinny oferować tryb gry, w którym poszczególne ruchy mają limit czasu (oprócz ogólnego timera gry)
dotknij mojego ciała

1
Jeśli nie lubisz, jak przeciwnik ma czas na spalenie, graj w krótsze gry! I
Thorbjørn Ravn Andersen

2
@touchmybody Czuję, że może to ukarać kilka osób szczerze próbujących się zastanowić. Myślę, że jeśli oboje się zgodzicie, to w porządku; po prostu zmienia grę w uczciwy sposób (gracze musieliby unikać bycia na skomplikowanych pozycjach, albo dostaliby but lub byliby zmuszeni przedwcześnie wykonać ruch).
Lord Farquaad,

Odpowiedzi:


34

Zachowanie, które opisujesz, jest złym sportowcem i jest sprzeczne z polityką chess.com. Zobacz zasady fair play chess.com i ten post na blogu na temat nowego systemu zgłaszania nadużyć, który zawiera opcję specjalnie dla „słabej sportowości / przeciągania w grach”.


2
Dzieki za sugestie. Przesłałem raport o nadużyciu. Szczególnie zwariowało mnie to, że jeśli spojrzysz na stronę profilu tego użytkownika , wszyscy narzekają na jego niesportowe zachowanie.
gdrt

9
Ale nie ma sposobu, aby udowodnić, że gracz nie wykorzystuje tych 20 minut do wykonania ruchu. Dano im ten czas i moim zdaniem należy mu to słusznie wykorzystać. Jeśli przeszkadza OP, po prostu odejdź od klawiatury lub zrób sobie przerwę na innej stronie internetowej, co sugeruje inna odpowiedź.
user1997744

5
Standardem dowodu jest chess.com, ponieważ jest to prywatna strona internetowa, a nie sąd, ale powiedzmy, że jest wysoce podejrzane, że ktoś, kto zdołał wykonać 40 ruchów w 10 minut, nagle potrzebuje 20 minut, aby rozważyć jeden ruch , szczególnie w tak wyraźnie straconej pozycji (kolega na 5). I to nie pierwszy raz.
itub

1
@ user1997744 - Zgadzam się, poza tym, że uświadomienie sobie, że czarne nie ma szans na zwycięstwo w tej pozycji, nie zajmuje 20 minut. W rzeczywistości nie zajmuje to nawet 20 sekund.
Jules

1
@Jules Tak, ale chodzi mi o to - podobnie jak samo prawo - posiadanie czarno-białych (bez słów) zasad podlegających interpretacji lub osądowi ludzkiemu, choć nie zawsze idealny, w większości wypadków działa najlepiej. I w tym przypadku przeciwnik ma 20 minut. Ta sprawa może być oczywista, ale stanowi zły precedens w przypadkach, w których może nie być tak oczywista.
user1997744

44

Zakładając, że masz również dużo czasu na zegarze, zrób sobie przerwę : napij się, sprawdź pocztę, odwiedź łazienkę lub chwyć książkę (nawet jeśli jest to książka z ofertami otwarcia, nie liczy się to oszukuje w tej pozycji;)) lub sprawdź, czy twoje dziecko nie skrzywdziło się nożem, który próbowała złapać, gdy byłeś zbyt zajęty obliczaniem Bxh6! poświęcenie, aby ją zatrzymać.
Tymczasem sprawdzaj co pięć minut, czy przeciwnik nie grał (najgorszą sztuczką byłoby, gdyby w pewnym momencie wykonał bezsensowny ruch i ostatecznie wygrał). Po zasłużonej przerwie 20 ', zbierz swój punkt, zablokuj tego nieokreślonego przeciwnika, aby mieć pewność, że już nigdy nie będziesz z nim grał, i poszukaj innego partnera. Kolejną grę wygrasz również dzięki świeżemu umysłowi po 20 '

Jeśli jesteś prawdziwym miłośnikiem szachów, który nie dba o swoją wirtualną ocenę Elo, i naprawdę chce jak najszybciej rozpocząć nową grę, alternatywą jest zrezygnowanie z gry. I prawie nigdy nie zrobić, bo ja zrobić dba o moich małych punktów ratingowych ( vanitas vanitatum, omnia vanitas ) i dlatego, że przeciwnik pueril może uwierzyć, że była inteligentna, kiedy zostaje obdarzony że pseudo-wygrać, co może nawet zachęcić go do kontynuowania jego misbehavour . Ale obiektywnie nie powinniśmy przejmować się tym, co myśli nadużywający, niesprawiedliwy gracz - Nie jest naszym zadaniem edukowanie go i nie mamy środków, aby to zrobić.


1
Wszystko dobrze, ale gra odbyła się bardzo późno w nocy i chciałem iść spać.
gdrt

4
@gdrt: naprawdę denerwujące. Cóż,
umyj

1
Ponieważ tak bardzo troszczysz się o swoje fałszywe punkty internetowe, tutaj masz jeszcze 10 :) (choć, przy pełnym ujawnieniu, głosowanie było więcej dla reszty odpowiedzi niż tej linii)
Nic Hartley

1
Uważam, że rezygnacja z wygranej pozycji jest niezgodna z zasadami Chess.com i zdecydowanie odradzam to. Nie chciałbym grać przeciwko komuś, kto jest o wiele silniejszy ode mnie, ale zdarza się, że jest niedoceniany, ponieważ lubią rezygnować z możliwości szybszego rozpoczęcia następnej gry.
JiK

17

Śledziłem @itub sugestia „s i złożył raport wobec danego użytkownika. Oto odpowiedź, którą otrzymałem od wsparcia Chess.com:

[...]

Z pewnością nie tego chcemy na naszej stronie! Wysłałem tego członka do naszego działu śledczego w celu uważnej obserwacji tego konta. Będą monitorowani, a jeśli nadal będą się tak zachowywać, będziemy musieli zamknąć ich konto!

Dziękuję bardzo za zgłoszenie! Bardzo to doceniamy !!

[...]

Personel pomocniczy członka Chess.com

Ponieważ Chess.com również traktuje to poważnie, sugeruję zgłaszanie złośliwych użytkowników zamiast nie robienia niczego, aby w przyszłości nie zrujnowali szachowych rozgrywek również twoim kolegom.


4

Czas na aktualizację: Chess.com właśnie wydało nowy formularz do zgłaszania nadużyć dla graczy.

Obejmuje kategorię „słaba sportowość / przeciąganie w grach”, która całkowicie pasuje do Twojej sytuacji.


1
Dziękuję Ci! Poparłem twoją odpowiedź i zasugerowałem ją jako aktualizację wcześniej zaakceptowanej odpowiedzi.
gdrt

3

Pre-move

h8Q
Qh7
g5
g6
g7
g8Q
Qhf7
Qxe6
Qgf7
Qee8 ++

i idź spać. Następnie zgłoś skargę rano.


1
Możesz zrobić tak wiele premove'ów jednocześnie?
DM


6
Hmm, chyba nie powinienem ufać przypadkowym ludziom w Internecie: lichess.org/forum/lichess-feedback/multiple-premoves Czy źle byłoby napisać bota wyłącznie w celu realizacji nieskończonych wstępnych ruchów?
Akumulacja

@Kumulacja Możliwe. Trzeba będzie spojrzeć na warunki usługi chess.com.
Nic Hartley,

Chociaż wciąż są dwa przedmowy powyżej limitu, chcę tylko zauważyć, że jeśli g8Q w powyższej sekwencji nie jest matą, to zdecydowanie z Qxe6 zamiast Qhf7. Nieco bliżej!
Czy

2

Niestety niewiele można zrobić, aby gra natychmiast się zakończyła. Jeśli zależy ci na swojej ocenie online i nie chcesz zrobić czegoś takiego jak zaoferować losowanie, musisz poczekać. Sugeruję zrobienie czegoś innego, co musisz zrobić z tym czasem.

Po grze jest jednak wiele do zrobienia. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zgłoszenie użytkownika do Chess.com, wyjaśniając, w jaki sposób zmusił cię do czekania 20 minut. Na dowód możesz zrobić zrzut ekranu z gry, gdy przeciwnik ma 15 minut, oraz kolejny zrzut ekranu, gdy skończy mu się czas. To pokaże Chess.com, że to ta sama pozycja i że twój przeciwnik po prostu spuścił czas.

Dodatkowo możesz zablokować użytkownika, aby nigdy więcej go nie odtwarzać. Pozwoli ci to zaoszczędzić trochę czasu w przyszłości, jeśli ponownie się sparujesz.

Oto link Chess.com dotyczący postępowania z nieuczciwymi graczami. Podają instrukcje dotyczące zgłaszania gracza, a także inne rzeczy:

https://support.chess.com/customer/en/portal/articles/1444879-fair-play-on-chess-com-what-you-need-to-know

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.