Dlaczego niektórzy gracze uważają za niegrzeczne nie akceptować rewanżu w trybie online?


18

Gram dużo w blitz online i często mój przeciwnik oferuje mecz po meczu. Chociaż czasami akceptuję, zazwyczaj bardziej interesuje mnie analiza gry, aby sprawdzić, czy potrafię uczyć się na moich błędach, więc zwykle odmawiam.

Czytając niektóre komentarze zamieszczone na chess.com, wydaje się, że niektórzy gracze się obrażają, nawet posuwając się do blokowania przeciwników, którzy nie akceptują ich prośby o rewanż.

Dlaczego gracze uważają, że mają prawo do rewanżu? Czy łamie jakąś niepisaną etykietę? Jeśli nadal odrzucam te prośby, czy nie znajdę się wśród przeciwników?


2
„Ten, kto analizuje błyskawice, jest głupi”. - Rashid Nezhmetdinov. Ale nie martw się, ja też to robię!
itub

Ludzie, którzy uważają to za niegrzeczne, muszą zdać sobie sprawę, że nie wszyscy spędzają czas grając w niekończące się gry. Muszą zdać sobie sprawę, że ludzie mają pracę i życie poza grą. Jeśli nie szanują spadku, muszą znaleźć różnych graczy, którzy nie mają życia. Jest w porządku, nie pozwól im cię zawieść. Czy ty i żyjesz tym życiem! Odrzuć powtarzające się zaproszenia! Wsiądź do autobusu po całym świecie! Zrób to! Podążaj za marzeniami! Możesz zrobić itttttty! Wierzę w Ciebie.
xEQUiiNOX2020,

Pojęcie ożywienia lub danie przegranej drugiej szansy. Ma wartości. W każdym razie, ma prawo blokować kogokolwiek z jakiegokolwiek powodu, prawda?
Trilarion

To zachowanie nie dotyczy wyłącznie szachów - w MMO i grach planszowych różnych typów można to również zaobserwować.
T. Sar - Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


14

Mogli popełnić fatalny błąd i sądzić, że w innej grze mogą wygrać.

To się czasami zdarza. Możesz popełnić błąd lub pominąć wzór kojarzenia i nagle przegrałeś grę, chociaż myślałeś, że jesteś na czele. W takim przypadku wiele osób może poprosić o rewanż, ponieważ uważają, że powinni byli wygrać i chcą się wykupić. Jeśli odrzucisz tę prośbę, może uznać ją za „tani wygrany”.

Mogą cię również obrażać odrzucając ich prośbę, ponieważ mogą postrzegać to jako „ucieczkę” od nich, bardziej zdolnego gracza. Jest to prawie obraźliwe, ponieważ mogą oni uznać, że „powinni byli wygrać”, ale mimo wszystko uciekają ze zwycięstwem.

Mogą to być Rating Farming.

Jeśli twój przeciwnik pokonał cię dużą przewagą, może poprosić o rewanż, aby zabezpieczyć przed tobą kilka łatwych zwycięstw, zwłaszcza jeśli masz wyższą ocenę od nich. Odrzucenie tej rewanżu zaprzecza temu możliwemu podwyższeniu ratingu i może być źle przyjęte.


Oba powyższe powody przedstawiają twoich przeciwników w dość negatywny sposób, jednak uważam, że każdy, kto blokuje innego użytkownika na tej podstawie, że nie zaakceptuje prośby o rewanż, może nie być najlepszym sportowcem. Chodzi o to, że jeśli proszą o rewanż, ponieważ lubią twój styl gry lub chcą się od ciebie uczyć, nie będą cię blokować, jeśli odmówisz, prawda?

Być może to ja, może nie, ale myślę, że każdy, kto blokuje innych za nieprzyjęcie rewanżu, albo próbuje uzyskać łatwe wygrane w rankingu, albo jest zirytowany / w złym nastroju na temat własnej gry.

Sfrustrowanie się popełnianiem błędów, jeśli może wpłynąć na twoją grę, doprowadzi do większej liczby błędów i więcej frustracji. Sfrustrowani gracze podejmują pochopne decyzje i są bardziej narażeni na złość na przeciwnika.

Nie sądzę, byś łamał jakikolwiek niewypowiedziany kod szachowy online, po prostu myślę, że niektórym szachistom brakuje dojrzałości. Zabierz ich na prawdziwy turniej, w którym staniesz twarzą w twarz ze swoim przeciwnikiem, a być może nauczą się kilku wskazówek.


1
W Twojej odpowiedzi brakuje „z” (aby zabezpieczyć przed tobą kilka łatwych wygranych). Naprawiłbym to, ale jest zbyt krótki, minimalna edycja to 6 znaków.

2
@ ゼ ー ロ moje przeprosiny
Aric

2
Przypomina mi graczy z innych gier zespołowych online, którzy przegrywają grę, ale wierzą, że są lepszymi indywidualnymi graczami niż niektórzy gracze z drugiej drużyny i żądają od nich „1v1 me bracie!”.
Shufflepants,

3
„Po prostu myślę, że wielu ludzi w Internecie nie ma pewnej dojrzałości.”
jpmc26,

@Shufflepants, czy przypadkiem masz na myśli League of Legends? ;)
John Bell,

7

Jeśli chodzi o ostatnie pytanie, nie , nie zabraknie przeciwników.

Gram na chess.com od około siedmiu lat, a kiedy gram w blitz, jestem prawie wyłącznie zainteresowany odrobiną zabawy. Jeśli kiedykolwiek spotkałeś się z kilkoma meczami przeciwko komuś online, szybko zdajesz sobie sprawę, że wiele z nich bardzo przypomina, ponieważ często grasz w gry dla zwierząt, które lubisz. Te powtarzalne gry mogą szybko osiągnąć pozycje, które znasz na podstawie oceny, zabierając zabawę i nieprzewidywalność gry. Z tego powodu rzadko gram dwa razy tego samego przeciwnika, nigdy nie proszę o rewanż i systematycznie odrzucam wszystkie oferty rewanżu. Nie wiem, czy zostałem zablokowany przez któregoś z graczy, ale zawsze jest ktoś na drugim końcu planszy do gry, kiedy próbuję.

Muszę jednak powiedzieć, że nie jestem typowym szachistą online. Rzadko traktuję te gry jako obraz mojej faktycznej siły jako szachisty, chociaż jestem bardzo konkurencyjny i nie chcę przegrywać. Z tego powodu przez większość czasu za każdym razem, gdy po mojej stronie lub po stronie przeciwnika pojawia się wspinaczka, flagowanie lub zawieszanie pionków, traktuję to jako część trybu gry, w który gram. Używanie tych „technik” (choć „sztuczki” to prawdopodobnie dokładniejszy opis tego, czym są), nie jest przestępstwem osobistym ani niesportowym, aby wygrać grę, jest częścią zabawy polegającej na wykrywaniu niekonwencjonalnych zwycięskich kombinacji, które polegają na pozycja na planszy, a także ilość czasu pozostałego na zegarze. Nie wszyscy zgadzają się z tym punktem widzenia,


4

Aby dodać coś innego do innych odpowiedzi: prawie zawsze oferuję rewanż i prawie zawsze akceptuję rewanż, ale czasami muszę uciec do toalety lub porozmawiać z kimś w domu lub czymkolwiek, co wymaga uwagi. Absurdem jest oczekiwać gotowości do zaakceptowania każdej rewanżu.


Zgoda. czasami musisz iść niezależnie. Zazwyczaj wyjaśniam na czacie, jeśli taki jest
Aric

0

Kilka błędów tutaj: 1: Chess.com - prawdopodobnie trollują cię 10-letnie bachory. Wiele dzieci na tej stronie. 2: Uprawniony do rewanżu? Nie. Jeśli nie chcesz ponownie grać w przeciwnika, po prostu odmów. Jednak w pewnym sensie „sprawiedliwe” jest powtórzenie, aby wyrównać wybór kolorów. W twoim umyśle graj w „parami” i bądź przygotowany na grę 2 przeciwko każdemu przeciwnikowi.

Poza tym, jeśli twoje wyzwania mieszczą się w granicach 200 punktów oceny od ciebie, gry powinny być konkurencyjne.

Zbadam, dlaczego chcesz się zatrzymać i przeanalizować grę typu blitz w połowie gry. według mnie jest to nieproduktywne. Ponieważ Twoje gry są rejestrowane automatycznie, po prostu zagraj w kilka gier, a następnie ponownie je odwiedzaj. Będziesz miał inne spojrzenie na grę, kiedy będziesz analizować ją pośmiertnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.