Potrzebuję pomocy przy wymianie rurki roweru


2

Niedawno włożyłem dętkę do przedniej opony i potrzebuję pomocy w jej wymianie. Naprawdę niewiele wiem o motocyklach i asortymencie liczb na tubach, oponach i kołach. Oto co wiem:

Opona, która pękła, ma na sobie 700x35 / 43C.Stara opona

Zapas, który dostałem, kiedy kupiłem rower, ma na sobie A2 25/32 x 622/635. Opona zapasowa

Powiedziano mi, że zapas nie jest odpowiedni dla mojego motocykla. Nadmuchałem go tylko trochę, aby zobaczyć, jak to wyglądało w mojej oponie, i wydaje się trochę małe, ponieważ wygląda na to, że ma trochę miejsca. Zapasowe w 1 Oszczędź w 2.

Właśnie dostałem zapasową rurkę z zaworem Schradera i dowiedziałem się, że nie mogą one zmieścić się w otworze w moim kole. Nie jestem pewien, ale myślę, że jest to rodzaj rurki, którą potrzebuję uzyskać http://www.amazon.com/Avenir-Bicykl-Presta-25-35c-27-Inch/dp/B002K2DQ4S/ref=sr_1_10? s = jazda na rowerze i tj. = UTF8 i qid = 1337452869 i sr = 1-10 700 x 35-45c lub 700 x 25-35c, jak mi powiedziano, że potrzebuję 35, aby znaleźć się w zakresie drugiego zestawu liczb. Czy to jest poprawne? Czy mogę je zdobyć za pomocą zaworu Presta w sklepie (takim jak Target, Walmart, itp. Lokalny duży sprzedawca), czy powinienem tylko złożyć zamówienie i czekać

Aby uzyskać dodatkowe informacje: Moje rzeczywiste koło mówi, że to 622x17 6061H-T6. Po wewnętrznej stronie rowka koła wygląda na wytłoczony 900 x 16. Wygląda na to, że nazwa i marka opony to Alexrims G6000. To jest rower hybrydowy.


Szczerze mówiąc, ta rura jest tylko włosami niewymiarowymi, ale założę się, że zadziała, jeśli twoja opona nie będzie zbyt szeroka. Musimy znać liczby z boku opony.
Daniel R Hicks

Opona jest przeznaczona do motocykla hybrydowego i ma wiele numerów. Ma 37 x 622 w jednej części i 28 x 13/8 x 15/8 w drugiej. Mówi także o maksymalnej inflacji 70 psi.
Aaron

2
622 jest taki sam jak 700c, który jest (czasami) taki sam jak 28 lub 29 ". 37 to szerokość, która wynosi około 1-7 / 16". Chcesz rurkę do 622 lub 700c o zakresie szerokości 37 mm. Twoja nowa rura podnosi się tylko do 32, ale będzie działać (tymczasowo) na 37 mm, sądząc, że w pobliżu zaworu będzie prawdopodobnie guz.
Daniel R Hicks

Odpowiedzi:


4

Każdy sklep rowerowy, a prawdopodobnie każdy Walmart / Target / etc, będzie miał to, czego potrzebujesz.

700C (lub 650c, 26 ", 29" itp.) To wielkość wokół rury / koła, podczas gdy x23,28 lub x30-42 itd. Mają zakres szerokości. Chcesz znaleźć taki, który, jak wspomniałeś, zawiera docelowy rozmiar w zakresie i jest zgodny z rozmiarem i typem zaworu.

Opierając się na tym, że „zamiennik” nie pasuje, myślę, że twoje koło to 700c / 29 ”i najprawdopodobniej szukasz odpowiedniej tuby: 700x [zakres w tym 35] z zaworem presta. To powiedziawszy, jeśli masz lokalny sklep rowerowy, huśtawka tam i mechanik rowerowy mogą upewnić się, że dostajesz to, czego potrzebujesz. W większości przypadków rura będzie kosztować to samo (w rzeczywistości jest tańsza w LBS, w którym kupuję, ponieważ kupują rury luzem i sprzedaj je po cenie zbliżonej do kosztu), a na pewno dostaniesz odpowiedni przedmiot.

Premia: Zapytaj mechanika, czy mógłby przeszkolić cię poprzez wymianę opony. Ktoś, kto zmienił kilkaset rurek, zwykle może udzielić wskazówek, jak ponownie założyć oponę bez użycia narzędzi, na gorąco, aby zapobiec uszczypnięciu, oraz jak przyspieszyć i ułatwić cały proces.


Czy 700x i 29 '' są wymienne? Kiedy szukałem, znalazłem kilka pudełek, które mówiły dwadzieścia centymetrów, ale zignorowałem je dla mniejszego wyboru 700x pudełek. Czy 35 ma szerokość mojej opony lub koła (rowek wewnętrzny lub zewnętrzny)?
Aaron

Rurki 27 "i 700c są wymienne.
Daniel R Hicks,

1
Nie jestem pewien co do rur 27 "w porównaniu do 700c, ale 29" i 700c powinny działać zamiennie, tak długo jak prawy trzon i rozsądnie mała szerokość. Rury szosowe są zwykle cieńsze i ogólnie oznaczone 700c, rowery górskie są zwykle grubsze i zazwyczaj mają oznaczenie 29 ".
Ken Hiatt

1
Aaron: najpierw pomyśl o użyciu. Jeśli zdejmiesz go z drogi, idź z grubszymi rurkami, które mogą przyjąć więcej kar (rower górski). Jeśli pozostaniesz na utwardzonych ścieżkach i drogach, lżejsze rury drogowe. Domyślałbym się najgorszych ogólnych warunków, na jakie poprowadzisz rower. Większość hybryd nie jest super lekka, więc niewielka różnica masy prawdopodobnie nie będzie miała znaczenia, więc w razie wątpliwości wybierz grubszy.
Ken Hiatt,

1
@ gaoithe - Większość rur rowerowych jest wykonana z miękkiej, elastycznej gumy i dość mocno się rozciągnie. Większość producentów określa swoje tuby zarówno do zastosowania 700c, jak i 27-calowego.
Daniel R Hicks,

2

Możesz przyczepić prawie każdą rurkę do dowolnej opony. Niektórzy maniacy odważników kupią 24-calowe koła na 26-calowe. Miałem nawet przyjaciela, który użył rurki pedałowej w oponie BMX, po prostu wepchnąłem to wszystko. Działa, ale problemy, które będziesz mieć, nie są warte użycia ich do czegoś więcej niż tymczasowej naprawy „awaryjnej”, dopóki nie znajdziesz odpowiedniego rozmiaru.

Użycie zbyt dużej rurki spowoduje uszczypnięcie i może spowodować ugryzienie węża jak płaskie. Użycie jednego za małego spowoduje rozciągnięcie go cienko w miejscach i może skutkować przepukliną, która może prowadzić do wybuchu (bardzo źle, jeśli idziesz szybko).

Walmart jest wygodny i tani, ale czasami używają gorszych dostawców, a ja kupiłem kilka rur, które rozdzieliły się w szwach. Wolę zapłacić dodatkowe 2 dolary i pójść do prawdziwego sklepu rowerowego i kupić lepsze tuby, warto zaoszczędzić bólu przy robieniu tego za pierwszym razem.

Gdy szukasz liczb, upewnij się, że otrzymujesz „700 x 35-45c”. Niektóre dętki mogą być używane na więcej niż jednym rozmiarze opony, po prostu upewnij się, że numer znajduje się gdzieś na pudełku, a także dlaczego warto udać się do prawdziwego sklepu rowerowego, mogą upewnić się, że masz odpowiedni rozmiar. Ponadto, jak widać na pierwszym zdjęciu, większość lamp będzie miała wydrukowany rozmiar, zwykle w kolorze białym, liczby na drugim zdjęciu zwykle nie są tym, czego szukasz.


1

Nie wiem, czy domy towarowe, takie jak Walmart, noszą rury Presta. Miałeś Prestę i musisz ją wymienić na Prestę. Potrzebny rozmiar to 700 x 35 lub 27 x 1 3/8. Lubię rury odporne na kolce. Są cięższe i droższe, ale zwykle idą 10 razy dalej bez mieszkania.


1
... z wadą zwiększonego ciężaru toczenia. Na MTB, który rzadko ma znaczenie.
Criggie

To zależy od obręczy, czy POTRZEBUJESZ Presty. Może ktoś umieścił prestę na feldze Schradera, zrobiłem to już kilka razy. Ale jeśli ta obręcz jest obręczą preasta i nie została wywiercona, masz rację, będą potrzebować premii.
BillyNair,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.