Blokowanie roweru w miejscach publicznych


48

Niedawno widziałem mały klip o tym, jak bezpiecznie zablokować rower. Zastanawiałem się, jakie są twoje wskazówki, jak zminimalizować szanse na kradzież roweru.

Oto kilka moich wskazówek:

 • użyj 2 łańcuchów
 • zdejmij siodło (sprawia, że ​​jest mniej atrakcyjne, szczególnie w bagażniku rowerowym)

6
Zdecydowanie zdejmij siodło. Dowiedziałem się tego kilka lat temu po 7 milowej jeździe do domu bez siodła.

1
Zrobiłem tę jedną wiki społeczności; sposób, w jaki pytanie jest zbudowane (pytanie o wskazówki) wyklucza jedną odpowiedź, która całkowicie odpowie na pytanie.
Neil Fein

Zdejmowanie siodła jest mniej ważne, jeśli nie masz siodła szybkiego zwalniania. Wiele motocykli ma je teraz, ale mój nie. Właściwie to mnie zaskoczyło, ale kiedy o tym pomyślałem, miało to sens. Ile razy faktycznie regulujesz siodło? Jeszcze jedna rzecz do kradzieży w mojej głowie. Jeśli ktoś użyje narzędzi, aby dostać się do siodła, spróbuj prawdopodobnie nie zatrzymać się w siodle. Pojedynczy klucz imbusowy to wszystko, czego potrzeba, aby wziąć większość przednich widelców.
Kibbee,

1
Cały ten wątek i wideo sprawiają, że nigdy więcej nie chcę puszczać roweru. Przykręć to, zamykam, przypinam do plecaka!
Oli

1
Jedną z niewymienionych pozycji jest paragon z numerem seryjnym. Nie zatrzyma kradzieży, ale pomoże odzyskać. Miałem rower skonfiskowany przez miasto za zablokowanie w niewłaściwym miejscu i musiałem okazać rachunek, aby go odzyskać.
paparazzo

Odpowiedzi:


32

Blokada związana

 • Miej lepszą blokadę niż rower obok swojego.
 • Przynajmniej uzyskaj blokadę taką jak ta: http://www.byclesworkshop.co.uk/products.php?plid=m2b1s93p186 są one stosunkowo trudne do złamania i łatwe w obsłudze, co oznacza, że ​​zablokujesz swój rower, ponieważ to oczywiste.
 • Nie używaj linki zabezpieczającej. Noże do śrub obcinają je w około 5 sekund.

Lokalizacja

 • Użyj blokady U lub zamka pełnego łańcucha (ogniwa grubsze niż 12 mm), aby przymocować rower do czegoś, ale (i to jest ważne) nigdy nie blokuj roweru na czymś, co sprawi, że będzie to niewygodne dla kogoś innego.
 • Zablokuj rower na czymś solidnym.
 • Nigdy nie zostawiaj swojego fajnego roweru na zewnątrz przez noc lub przez dłuższy czas w ciągu dnia (ale już to robisz, ponieważ nie chcesz zostawić swojego cennego roweru na deszczu, prawda?).
 • powinien znajdować się w rozsądnie zaludnionym, ruchliwym miejscu
 • jeśli często parkujesz w jednym obszarze, spróbuj trochę się poruszać - złodzieje często zauważają przyzwoity rower w tym samym miejscu

Wskazówki rowerowe

 • Kup tani, brzydki rower z drugiej ręki do użytku w mieście.
 • Zdobądź imbusowe szaszłyki zamiast szybkiego wypuszczania
 • Trzymaj przy sobie światła i / lub komputery rowerowe, a nie na rowerze

niestety mój cholernie wyglądający (i w rzeczywistości też był gburowaty) rower został skradziony, mimo że został zamknięty w bardzo publicznym miejscu o dużym natężeniu ruchu. Ładniejszy rower obok niego został zignorowany. Więc nie polegaj na żadnym z nich. Popełniłem błąd, myśląc, że dobra widoczność i gówniany rower oznaczały, że mogłem uciec z grubym przewodem zamiast z u-lockem, ale się myliłem.
Peter Recore

6
Dodałbym: nie używaj linki zabezpieczającej. Noże do śrub obcinają je w około 5 sekund. Mam 2 przyjaciół, którzy stracili rowery w bardzo ogólnodostępnych miejscach w świetle dziennym w ładnych dzielnicach i podobieństwo polega na tym, że obaj używali zamków kablowych.

1
Wiele osób chce brzydkich motocykli, ponieważ myślą, że nie zostały skradzione. W rezultacie wielu złodziei atakuje brzydkie motocykle, ponieważ łatwo je sprzedać (a przy okazji łatwo je ukraść).
mouviciel

1
Tu na dole mogą znajdować się klucze imbusowe i 5-stronny klucz bezpieczeństwa. Zwykle po prostu zamieniają odblokowane przednie koło na odblokowaną ramę i odjeżdżają, ale ludzie tracą części. Koszt bezpiecznych szpikulców jest wysoki (80 USD), ale używam ich na rowerze podmiejskim Rohloff / dynohub tylko dlatego, że znacznie ułatwia blokowanie i oznacza, że ​​mogę użyć blokady mini D do prawie całkowitego zamknięcia.

23

Aby uniknąć nacięcia siodełka roweru

 1. Weź to ze sobą (nie zawsze praktyczne)

 2. Przymocuj go do ramy roweru za pomocą kabla lub łańcucha. Są one wykonane komercyjnie, ale działa nawet dość drobna lina stalowa - ludzie, którzy będą ciąć, co zwykle również odcinają twój zamek.

 3. Zdobądź imbusowe szaszłyki zamiast szybkiego wypuszczania. Zmniejsza to szanse na kradzież, ale w niektórych miastach złodzieje noszą zestawy kluczy imbusowych.

 4. Kup odpowiednią śrubę blokującą. Jednym z przykładów jest pitlock . Jeśli kupujesz je do swoich kół, dodatkowy koszt śruby podsiodłowej jest niski.

Zrób numer 3 o krok dalej . To świetna wskazówka, której nauczyłem się od mechanika rowerowego z Nowego Jorku: - Znajdź łożysko kulkowe tego samego rozmiaru, co otwór na klucz imbusowy. - Zanurzyć trochę smaru / wazeliny w otworze - Umieścić łożysko kulkowe.

= Jedynym sposobem na wyjęcie łożyska kulkowego jest magnes.


8
ciekawy pomysł z łożyskiem kulkowym
Gabriel Solomon

ale wtedy musisz również nosić magnes w torbie na siodło. Moja torba naprawcza jest już wystarczająco duża!
Nieskompletowane

3
Zależy, czy trzeba wyregulować wysokość siodełka. Nie widzę powodu, aby regulować swój wzrost podczas pobytu poza domem. Dlatego nie dotyczy mnie.
Simon

czy wiesz, gdzie można znaleźć łożyska kulkowe paramagnetyczne? W takim przypadku (jeśli można znaleźć wystarczająco silny), nawet magnes nie pomoże. Czy możesz zapytać swojego mechanika, jak w takim przypadku wyciągnąłby piłkę z dołka?

2
Jeśli chcesz użyć czegoś mniej nieczystego niż tłuszcz / wazelina, możesz użyć wosku świecowego. Możesz go wyciągnąć, topiąc wosk zapalniczką lub wykałaczką.
sixtyfootersdude

10

Oto jak radzę sobie z trzema głównymi zagrożeniami:

 1. Chroń rower przed kradzieżą za pomocą małego, masywnego zamka u-lock.
 2. Zabezpiecz elementy przed usunięciem za pomocą szaszłyków zabezpieczających
 3. Upewnij się, że struktura, do której blokujesz, nie może zostać zdemontowana.

Blokada U : używam blokady Kryptonite Fagheddaboudit, co może być nieco przesadzone z perspektywy czasu, ponieważ jest dość ciężkie jak na blokadę. Małe zamki uniemożliwiają złodziejom umieszczanie podnośników w U.

Szaszłyki bezpieczeństwa : Zastępują one szybko wypuszczane szaszłyki. Można je odkręcić tylko za pomocą dostarczonego z nimi niestandardowego klucza. Każdy klucz jest inny, więc są one znacznie lepsze niż zwykłe stosowanie szczypiec do kluczy imbusowych. Są drogie (~ 80 USD za dwa koła, zestaw słuchawkowy i siedzenie), ale w przeciwieństwie do linki kablowej, zabezpieczają nie tylko koła, ale także przedni widelec i siedzenie. Nie ważą też nic, nie wymagają przeciągania kabli przy każdym parkowaniu i nie można ich przypiąć. Uważam, że są tego warte. Używam szpikulców Pinhead: http://www.pinheadlocks.com/

Sprawdź, do czego się zamykasz : znam faceta, który latami unikał kradzieży roweru w Nowym Jorku, korzystając z powyższych dwóch narzędzi, ale który ostatecznie został cofnięty, gdy zamknął swój rower na rusztowaniu robotniczym na placu budowy. Złodziej po prostu zdjął poprzeczkę, do której się zamknął, i ruszył z rowerem. Inną powszechną pułapką są te usuwalne znaki stop (rodzaj, w którym słupek jest przymocowany do bolca słupka w ziemi za pomocą nieodkręcanej śruby).


8

We Francji istnieje system kodowania rowerów . Składa się z unikalnego grawerowanego kodu i centralnej bazy danych wskazującej właściciela zakodowanego roweru i informację, czy został skradziony. To sprawia, że ​​rower jest mniej atrakcyjny i łatwiejszy do odzyskania po kradzieży.

Oczywiście wszystkie porady dotyczące zamków są istotne nawet w tym systemie.


Te ułatwiają powrót dopiero po odzyskaniu. Mogą ułatwić udowodnienie własności, jeśli nie zostały uszkodzone.

6
Utrudniają także odsprzedaż.
mouviciel

6

Niedawny artykuł w The Guardian: złodziej rowerów opowiada jak zatrzymać cykl przed kradzieżą :

 • nie używaj taniego zamka
 • nie zakładaj, że CCTV powstrzyma
 • umieść to w popularnym obszarze
 • jeśli wrócisz do roweru, który jest przebity / uszkodzony, przenieś go, ponieważ złodziej zrobił to, by kupić więcej czasu
 • jeśli często parkujesz w jednym obszarze, spróbuj trochę się poruszać - złodzieje często zauważają przyzwoity rower w tym samym miejscu

1
Możesz zostawić śluzę na swoim zwykłym miejscu parkingowym. Oszczędza noszenie go ze sobą.
Andy Morris,

6

Użyj dwóch różnych typów zamków (np. Łańcuch i D).

W przeszłości czułem się całkiem zadowolony z siebie, kiedy wróciłem do roweru, aby zobaczyć, jak jedna z zamków została przycięta, a rower nadal tam jest.


6

Zablokuj rower na czymś solidnym.

Umieść rower w miejscu, w którym jest on widoczny dla wielu ludzi i oświetlony, jeśli w nocy.

Spróbuj umieścić swój rower obok innych motocykli, które są warte więcej i nie mają tak dobrych zamków

Dobrym rozwiązaniem jest użycie dwóch różnych wzorów zamków, ale musisz przetransportować oba zamki - zobacz te pytania na temat zamków

Może się okazać, że lepiej się bawisz, jeśli masz tańszy rower, że nie martwisz się o kradzież.


5

Oglądałem filmy z Youtube osób łamających blokady:

 • Kable: małe nożyce, chowane w kurtce - około 2 sekund
 • Ciężkie łańcuchy (stosowane w motocyklach): ogromne nożyce z uchwytami o długości 4 stóp - do 20 sekund
 • U-locks: szlifierka kątowa (wymaga zasilania prądem przemiennym) lub hydrauliczny podnośnik samochodowy - około 4 sekund

Streszczenie:

 • Użyj łańcucha i / lub blokady U, a nie kabla
 • Nie parkuj blokady U obok gniazdka elektrycznego
 • Jeśli to możliwe, trzymaj łańcuchy z dala od podłogi
 • U-lock powinien przytulić rower (aby nie mogli wsadzić gniazda samochodowego, aby rozdzielić blokadę U bez zniszczenia roweru)

3
Szlifierka kątowa nie wymaga zasilania prądem przemiennym - obecnie dostępnych jest wiele urządzeń zasilanych bateryjnie.
Daniel R Hicks

1
W rzeczywistości PRAWY kabel może być dość frustrujący (chociaż nigdy nie widziałem takiego, który byłby „idealnie” skonstruowany). Szczęki noża do cięcia są zwykle dość matowe, a szczęki nie przylegają ściśle do siebie. Im większy obcinak do śrub, tym bardziej jest to prawdą. Kabel, który jest luźno tkany i wciera się w szczęki noża, będzie dość odporny na przecięcie, a umieszczenie kabla w „grubym” płaszczu wymusi użycie większego, bardziej matowego noża. Podejrzewam, że takie kable rowerowe nie są sprzedawane tylko dlatego, że trudno byłoby przekonać ludzi, że będą pracować.
Daniel R Hicks,

Mówisz, że używasz U-locka zamiast kabla, ale zgodnie z twoją odpowiedzią, to kupuje tylko 2 sekundy. Więc o co chodzi?
gerrit

@gerrit Chodzi o to, że drobny złodziej łatwo nosi w kurtce małe nożyce; podczas gdy do przecięcia U-locka złodziej musiałby nosić szlifierkę kątową (tj. piłę mechaniczną).
ChrisW,

3

Jeśli musisz zamknąć swój rower w publicznym, niezabezpieczonym obszarze, po pierwsze, spraw, aby środowisko było tak ciężko pracować dla złodzieja, jak to możliwe:

 • idealnie upewnij się, że jest dobrze oświetlony
 • nie należy go ukrywać w ciemnej uliczce
 • powinien znajdować się w rozsądnie zaludnionym, ruchliwym miejscu

W ten sposób, nawet jeśli Twój motocykl wygląda atrakcyjnie, złodziej nie będzie szczególnie chętny do pracy nad środkami zapobiegawczymi.

To ostra wskazówka, ale spraw, aby Twój rower wyglądał mniej atrakcyjnie: błotnisty, taśmowy, zła farba, stary. Wiem, że w motocyklach chodzi o wyobrażenie siebie, ale jeśli twój rower nie układa się dobrze w stosunku do tego, który znajduje się obok ciebie, to pójdzie po niego.

Usuń wszystkie bity, które można łatwo usunąć. Wymień trzpienie siedziska i szpikulce do kół Quick Release na zamykane. Na rowerze dojazdowym noszę klucz, a nie koło QR.


2
Uważam, że „dobrze oświetlony” nie jest szczególnie przydatny. Odstraszający wyglądają ludzie (pieszo). Dobrze oświetlony oznacza, że ​​złodziejowi łatwiej jest zobaczyć, co on (lub przypuszczam, że ona) robi.
Tom Hawtin - tackline

2
Więc przy wszystkich innych czynnikach równych sugerowałbyś pozostawienie go w ciemnym miejscu zamiast w dobrze oświetlonym miejscu?
Nieskompletowane

2
Właśnie dostaliśmy burmistrza miasta, który jeździ na rowerze - a nowe stojaki na rowery znajdują się przed budynkami użyteczności publicznej w obszarach o dużym natężeniu ruchu, a nie w ukrytych zaułkach, gdzie nie psują ładnego widoku.
mgb

2
Dobrze oświetlone obszary oznaczają, że jeśli złodziej chce ukraść rower, musi to zrobić na widoku. (Nie żeby większość ludzi zrobiła wszystko, aby powstrzymać złodzieja rowerów).
Neil Fein

@Neil Dobry punkt w nawiasie. Zobacz youtube.com/watch?v=J7zb8YXrmIA :)
Jason Plank

2

Upewnij się, że obiekt, do którego się zamykasz, jest rzeczywiście mocno przymocowany do ziemi. Widziałem wystarczająco źle utrzymanych stojaków na rowery, w których można podnieść jeden koniec i poprowadzić łańcuch lub zablokować. A także zamykanie na słupie, parkometrze lub znaku? czy jesteś pewien, że nikt nie podniesie twojego motocykla na szczyt?

Tak długo, jak można go znaleźć, sugeruję zawsze zamykanie się na dobrze utrzymanym publicznym urządzeniu przeznaczonym do blokowania rowerów.


2

Mieszkam w dużym mieście, często jeżdżę i skradziono mi kilka rowerów. Obecnie:

 • Miej skromny rower,
 • Spróbuj zamknąć się w widocznym miejscu,
 • Nie zostawiaj mojego roweru na zewnątrz na noc,
 • Trzymaj moje światła w torbie, a nie na rowerze,
 • Użyj dobrej blokady U, nie większej niż potrzeba, i
 • Użyj blokujących szaszłyków, aby zabezpieczyć moje koła i siedzenie przed przemieszczaniem się.

Do tej pory, stosując to podejście, miałem ten sam rower przez co najmniej 5 lat i nic z niego nie skradziono.


2

Po obejrzeniu niezliczone filmy, blogi, opinie itp to jest najlepsza strona o blokowaniu mogłem znaleźć.

Fragmenty strony:

 • Zablokuj rower na czymś, co jest bardzo mocne, bardzo bezpiecznie zakotwiczone i którego złodzieje nie mogą zdemontować, np. Parkomat.
 • Upewnij się, że roweru i zamka nie można podnieść ponad to, na czym go blokujesz.
 • Dwie kompletne blokady są lepsze niż jedna, szczególnie jeśli obie blokady mocują rower w celu oddzielenia silnych nieruchomych obiektów. Zamknięcie roweru w dwóch miejscach uniemożliwia złodziejom korzystanie z roweru jako dźwigni do złamania blokady. Niezależnie od tego, czy im się uda, czy nie, uszkodzą rower, jeśli spróbują.
 • Zasadniczo zamki kablowe są stosunkowo wrażliwe. Nie używaj zamków kablowych jako zamka głównego i używaj ich jako zamka dodatkowego, jeśli jesteś zadowolony z ich ograniczonej ochrony.

... a pod względem szczegółów jest o wiele więcej.


1

Przyzwyczajam się do usuwania wszystkich świateł i komputera i zamykania roweru w BARDZO publicznym miejscu na krótkie odcinki. Jeśli jestem w trasie i zamelduję się w hotelu, wezmę ze sobą rower do mojego pokoju lub uzgodnię z personelem lobby, aby był zamknięty w holu. Kiedy wyjaśniłem im sytuację, nie miałem problemu z żadnym hotelem (dużym lub małym) w zakresie bezpieczeństwa roweru.


0

Wiem, że to brzmi niesamowicie głupio, ale zakup roweru o uderzającym kolorze (takim jak ten - uwielbiam go btw) może przynajmniej zmniejszyć szanse na kradzież. Czytałem, że dzieje się tak w przypadku samochodów, więc sądzę, że może to dotyczyć również motocykli.

Powodem tego jest to, że przyciąga zbyt wiele uwagi i trudniej go sprzedać.

Co myślisz?


0

Lubię te wskazówki od facetów z Kryptonite . Oto podstawowe:

 • Użyj co najmniej jednego U-Locka (lepiej z innym rodzajem zamka)
 • Zwolnij przednie koło i zablokuj je tylnym
 • Nie zostawiaj miejsca na narzędzie do złamania U-Locka.

0

Używam grubego łańcuszka o długości 1 metra i dużej solidnej kłódki, obydwu zbyt grubych, aby można je było przeciąć małymi nożycami do śrub (kilka razy zgubiłem klucze, więc wiem to na pewno).

Świetnie nadaje się także do odstraszania bezpańskich psów, które obfitują w moim kraju, oraz potencjalnych niedoszłych szosowców, którzy także tutaj.

To powstrzymuje wszystkich, ale najbardziej oddanych złodziei (nigdy nie zgubił roweru). Ale jeśli zgubisz klucze, potrzebujesz poważnych narzędzi, aby uwolnić rower.


0

Zdobądź dwie blokady w tym samym czasie, najlepsze są blokady, które są zatwierdzone ze względów ubezpieczeniowych w kraju, w którym są wspólne, ale które nie są powszechne w miejscu, w którym parkujesz rower.
W moim kraju, w Holandii, zwykle mamy pierścień, który łączy tylne koło z ramą roweru i nie pozwala na duży ruch koła, gdy jest włączony. Tego rodzaju blokadę można złamać, podobnie jak każdy rodzaj blokady, ale dla nieznajomego złodzieja prawdopodobnie jest to powód, aby ukraść następny rower, który ma bardziej znaną blokadę.

Będziesz oczywiście musiał zablokować rower na solidnym obiekcie, a do tego możesz użyć mocnego łańcucha z kłódką najwyższej jakości, o najnowszej konstrukcji, która nie jest jeszcze powszechna w miejscu, w którym parkujesz rower.

Zawsze używałem linki jako drugiej blokady, ponieważ znalazłem uszkodzenie łańcucha na farbie na jednym rowerze, w którym musiałem go użyć, ale nie parkuję bardzo drogich rowerów.

Moja druga linia obrony polega na tym, że mój rower jest mniej wartościowy niż ten obok niego, a jednocześnie jest równie dobrze zablokowany. To daje złodziejom łatwiejsze cele.

Posiadanie roweru, który nie jest tym, czego oczekują złodzieje, może pomóc, ale może również utrudnić.
Obawiam się mniej dla złodziei „Potrzebuję roweru, aby wrócić do domu”, ale bardziej dla złodziei, którzy kradną na zamówienie. Dlatego nie będę parkować mojego leżącego w tym samym miejscu w regularny sposób, z wyjątkiem mojej pracy, więc złodzieje pracujący na zamówienie nie będą wiedzieli, gdzie go szukać. (W pracy będzie im trudniej, ponieważ motocykle są zaparkowane na własnym terenie).

Nigdy nie zdejmowałem siedzenia / siodełka z motocykla, ponieważ w moim kraju nikt nie robi po prostu parkowania, a rowery bez siedzeń są postrzegane jako pozostawione, a teraz dawcy części.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.