Jak mogę naprawić oponę z głębokim nacięciem?


13

Mam kilka składanych opon wyścigowych, wciąż z dużą ilością bieżnika, ale z niewielkimi nacięciami przez bieżnik i materiał. Czy mogę im coś zrobić, czy są przeznaczone do kosza?


Jak małe są rany?
darkcanuck

Nie więcej niż 2 mm średnicy, ale po prostu udaje im się przejść przez bieżnik i osłonę; Wewnątrz mają mniej niż 1 mm.
Anthony K

Odpowiedzi:


6

Powinieneś być w stanie załatać oponę za pomocą buta , który powinieneś mieć na swoim LBS. Zasadniczo jest to gumowa łatka, którą nakładasz na wnętrze opony, gdzie znajduje się rozcięcie. Podobny do plastra na tubkę, ale grubszy. Są też różne rzeczy, których ludzie używają do prowizorycznych butów, na przykład rachunek za 1 USD. Ważną rzeczą w przypadku buta jest to, że zapobiega przepuklinom przez rurkę.

Awaryjne bootowanie opon Park Tools


1
Myślę, że banknot Funt (lub inny banknot) będzie działał tak samo dobrze, jak amerykańska waluta.
Drew Stephens,

3
Jestem w Oz - czy zrobiłaby to moneta 1 $, ponieważ nie mamy już rachunków 1 $? (I notatki w wysokości 5 USD i więcej są plastikowe ;-)
Anthony K

1
Taśma klejąca dobrze jest mieć w torbie siodłowej.

2
Są to wszystkie dobre rozwiązania, które pozwolą zabrać Cię do domu, ale nie są to stałe sposoby na odzyskanie przeciętej opony.
darkcanuck

2
@Anthony K, szkoda około 5 dolarów. Uważam, że muszę opróżnić oponę po jeździe, aby kupić burgera!
Byron Ross,

4

Jeśli cięcia są bardzo małe (1 mm, jak napisałeś powyżej), nie musisz nic robić. Normalne przebicia - zwłaszcza ze szkła - mogą pozostawić taki rozmiar nacięcia. Użyłem opony w tym sezonie przez co najmniej 3000 km, która zgromadziła wiele tak drobnych cięć - wymieniłem ją tylko w zeszłym tygodniu, ponieważ robiła się o wiele za cienka.

Musisz jednak uważać na większe cięcia - wszystko, przez co rura może się wybrzuszić. Ściany boczne są na to szczególnie podatne, ponieważ są cieńsze, a nacięcia otwierają się szerzej w miejscu, w którym opona styka się z podłożem. Moją ogólną zasadą jest to, że jeśli widzisz rurkę przez oponę, nawet jeśli musisz ją ścisnąć, to prawdopodobnie jest to zrobione. Włóż bagażnik do opony, aby utykać w domu, ale wymień oponę tak szybko, jak to możliwe.


0

Jeśli opona jest mocno przecięta, nie należy jej używać do wyścigów. Można go naprawić, ale daj go komuś, kto jeździ tylko na chodniku.


0

Jeśli widzisz szmatkę, poważnie zastanowiłbym się nad wymianą opony.

Chociaż może mieć dużo bieżnika, głębokie cięcie będzie obszarem słabości i podczas gdy możesz być w stanie poprzeć go taśmą, notatkami lub podobnym wypełnieniem, opona nie poradzi sobie dobrze z wysokim ciśnieniem - i będzie dużo w tym momencie jest bardziej podatny na pękanie.

I zrób kolejny zestaw opon, które kupisz z podszewką z kevlaru, to naprawdę ma poważny wpływ na długowieczność.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.