Jak zacząć jeździć na rolkach?


10

Chcę trenować na rolkach i myślę, że kiedy zacznę się toczyć, będzie to dość łatwe, ale jak sprawić, by moje koła obracały się wystarczająco szybko, aby utrzymać mnie w pozycji pionowej przed upadkiem?

Odpowiedzi:


8

Dopóki tego nie zrozumiesz, ustaw się w korytarzu, gdzie możesz oprzeć się na ścianach wokół siebie, dopóki nie osiągniesz prędkości i nie nauczysz się równowagi.

Poza tym musisz po prostu próbować.


1
Możesz także oprzeć jedną stopę nad pudłem lub czymś innym podczas montowania roweru i przykładania pierwszego uderzenia pedału drugą stopą.
heltonbiker

5

Zdobądź pływające rolki, a będziesz stabilny za około minutę.

Pływające rolki wyglądają tak:

pływający wałek

Rolki są przymocowane do ramy wewnętrznej, co umożliwia obrót kół, a rama wewnętrzna jest przymocowana do ramy zewnętrznej, która umożliwia ruch do przodu i do tyłu przez rower jako całość. Powinno to pomóc rowerzystom przyspieszyć szybciej niż na tradycyjnych rolkach, gdzie istnieje szansa, że ​​przeskoczysz nad rolkami i skierujesz się do telewizora.


1
Uściślij swoją odpowiedź, aby wyjaśniła informacje osobom, które nigdy nie słyszały o pływających rolkach. Wyjaśnij, jak działa pływający wałek i dlaczego jest tutaj pomocny. Zastanów się nad użyciem zdjęć i spróbuj połączyć się ze źródłem informacji. Bardziej prawdopodobne jest, że zdobędziesz w ten sposób dobre głosy, ponieważ wydaje się, że włożyłeś myśl i wysiłek w swoją odpowiedź. Twoja odpowiedź będzie bardziej przydatna dla przyszłych użytkowników lub niewtajemniczonego rowerzysty.
zenbike

1
Naprawdę nie rozumiałem wyjaśnienia, więc szukałem trochę więcej. Ładnie widać to w akcji tutaj: youtube.com/watch?v=UtR_4B4lcsA&t=2m16s
Czechnology

4

Zacząłem od mojego w ościeżnicy (ponieważ mój dom nie ma przedpokoju) z ramionami wyrównanymi z ościeżnicą. Oczywiście, że tam nie chciałem ani nie musiałem go dalej przenosić. Więc nie idealnie.

Trwałe rozwiązanie ... Mam miejsce w piwnicy, w którym bezpiecznie przymocowałem metalowy uchwyt do sufitu. Działa znacznie lepiej, aby rozpocząć i po prostu zostawić tam wałek. Mam szczęście, że mam stałe miejsce dla rolek; więc ta metoda może nie działać dla wszystkich. Zasadniczo po prostu wieszam się na rączce, żeby wsiąść na rower i zacząć wirować. Po wirowaniu jest to po prostu normalny balans rowerowy.

Najważniejsze jest, aby być w stanie utrzymać się na zewnątrz, abyś mógł zostać zaczepiony w pedałach, na siodle i nabierać prędkości, abyś mógł utrzymać równowagę. Dostałem moje rolki kilka lat temu i jestem całkiem pewien, że wziąłem jeden lub dwa, zanim się zorientowałem.

O wiele łatwiej jest się nauczyć, jeśli wygodnie jeździsz bez rąk. (nie żebym robił to na rolkach ;-))


Korzystanie z framugi drzwi też było moim początkiem.
Bryant

1

Jak wspomniano w niektórych innych komentarzach, zacząłem od umieszczenia rolek w drzwiach i użycia ich do wstawania na rolkach.

Kiedy tylko zrozumiałem, co to jest, przeniosłem rolki do miejsca, w którym stało przede mną lustro pełnej długości, i położyłem krzesła z boku. Lustro pełnej długości było naprawdę pomocne, ponieważ mogłem patrzeć do przodu i zobaczyć, gdzie moje opony są na rolkach. Widziałem, kiedy dryfowałem na bok.

Kolejną przydatną wskazówką jest rozłożenie wielu poduszek na wypadek upadku. Nie chodzi o to, czy chodzi o to, kiedy. :)


0

Rama drzwi jest przydatna, ale dodatkowo patrz w górę, prosto przed telewizorem, a nawet gorzej, i utrzymuj wysoki rytm.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.