Jak radzić sobie z blokadą, która ciągle się zacina?


16

Mam zamek z kryptonitem U, a ostatnio dużo przykleił się, próbując przekręcić klucz. Zazwyczaj mogę w końcu przekręcić klucz. Robiło się coraz gorzej i kilka dni temu (nie mogąc znaleźć smaru / wd-40 itp.) Wyczyściłem go mydłem i wodą, co wydawało się bardzo pomocne. Zacząłem też bardzo uważać, aby upewnić się, że mała osłona dziurki od klucza jest włączona. Ostatniej nocy, kiedy całkowicie nie byłem w stanie odblokować roweru, musiałem go tam zostawić i iść do domu. Klucz pasowałby do zamka i obrócił się do połowy, a następnie zatrzymał się. Mam zamiar spróbować teraz to podnieść, ale nie znam najlepszego sposobu, aby upewnić się, że tak się nie dzieje. Tutaj jest zima i zastanawiam się, czy to może mieć z tym coś wspólnego.

Edycja: Skończyłem w sklepie ze sprzętem, a facet (który wygodnie zbudował swój rower w garażu) polecił jig-a-loo. Dzięki temu zamek poruszał się naprawdę dobrze, ale nadal nie mogłem go otworzyć. Wtedy zauważyłem, że mój klucz został przekręcony (prawdopodobnie od próby wymuszenia blokady). Spłaszczyłem klucz z powrotem w zacisku i ostatecznie mogłem go odblokować, ale nie mogę go ponownie zablokować, więc zamówiłem nowe klucze. Będę musiał poczekać, aż przyjdą sprawdzić, czy to coś rozwiązuje, czy to w rzeczywistości problem z zamkiem ...

Edytuj ponownie: Wydawało się, że niektóre grafitowe i nowe klucze załatwiły sprawę!


1
Jeśli było tam jakieś smarowanie, prawdopodobnie wyczyściłeś je podczas prania. Czy próbowałeś już tam wd-40?
Cascabel

4
W zamkach zwykle nie używa się płynów oleistych, ale grafit.
użytkownik nieznany

Moje doświadczenia z „suchym” smarem teflonowym, takim jak meta, były doskonałe. Zamek zostawiam na zewnątrz zamknięty w szafie 24/7. Miałem dokładnie opisany problem, a duża ilość smaru bardzo mi pomogła. W końcu zacząłem też rozpylać trochę odtłuszczacza w dziurce od klucza, a następnie ponownie przesmarować, a teraz zamek jest jak nowy.
Tal Fishman,

Można tego wszystkiego uniknąć, jeśli od czasu do czasu smarujesz zamki. To pomaga w umowie. Uncja zapobiegania jest lepsza niż funt lekarstwa.

Świetny pomysł .. co zaleciłeś do smaru w zamkach (szczególnie biorąc pod uwagę powyższy komentarz, aby nie używać płynów oleistych)
Damon

Odpowiedzi:


12

Możesz postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym wątku, aby zdjąć zamek, chociaż zgaduję, że zamek został uszkodzony w wyniku mycia lub woda zamarzła w zamku.

Po zdjęciu, jeśli zamek jest uszkodzony, Kryptonite ma dożywotnią gwarancję na swoje zamki. Zadzwonię do nich i zapytam, czy to zastąpią.


10

W zamkach należy stosować TriFlow (smar natryskowy teflonowy). Chociaż możesz najpierw użyć odrobiny WD40, aby usunąć lepki klej.

Mycie mydłem i wodą prawdopodobnie nie było najlepszym podejściem.


1
Każdy ślusarz, którego spotkałem, odradza używanie zamków WD-40. Zamienia się w gumę.
Ash Machine

Cóż, zamek rowerowy to włosy inne niż standardowy zamek i nie polecam WD40 jako środka poślizgowego do zamków, wyłącznie jako sposób na wymycie tego, co może zablokować mechanizm.
Daniel R Hicks

3
Moje doświadczenia ze stosowaniem TriFlow zarówno do usuwania gruczołu, jak i ponownego smarowania cylindra w U-lock Kryptonite były bardzo pozytywne. To zajmie sporo kropli, ale działa o wiele lepiej niż WD-40.
moshbear,

3
Jednym z alternatywnych „środków odtłuszczających” jest spray „odmrażający blokadę”. Jest to ogólnie produkt podobny do alkoholu o skromnych właściwościach rozpuszczalnikowych i nie pozostawia za sobą znaczących pozostałości.
Daniel R Hicks

1
Cienka mokra smar do łańcuchów rowerowych działa również dobrze w uścisku, aby płynnie poruszać się blokadą.
Benzo

5

Ślusarz powiedział mi, aby nigdy nie używać grafitu na zamkach, które pozostają na zewnątrz (jak zamki rowerowe), ponieważ miesza się z parą powietrza i zamienia w błoto wewnątrz mechanizmu. Zalecił spryskanie dobrą dawką środka na bazie eteru (np. Elektrycznego środka do czyszczenia styków), a następnie pęczek smaru silikonowego.

Klucze całkowicie się zużywają. Zerwałem zarówno klucz płaski, jak i klucz rurkowy w dwóch osobnych zamkach w kształcie litery U. To ból. Tak więc, jak tylko zamek i klucz zaczną się niepewnie, wyczyść zamek w eterze, nasmaruj, a jeśli nadal jest niepewny, zamień swój klucz jak najszybciej.

Ponadto, choć jest to kuszące (szczególnie jeśli jesteś zirytowany), NIGDY nie naciskaj klawiszy szczypcami. To był mój upadek z powodu złamania za każdym razem. Nauczyłem się dobrze z metalową tarczą do szlifowania kątowego.


3

Grafit jest najlepszy, ale ma działanie zapobiegawcze. Gdy zacznie się zacinać, nie będziesz miał szczęścia, aby dostać się do grafitu. Bezolejowy smar LPS działa dobrze, gdy jesteś w tym momencie. Unikaj smarów silikonowych, robią lepki bałagan z zamków!


Przyczyna niestosowania silikonu jest myląca, to samo można powiedzieć o każdym smarze. Proszę rozwinąć logikę swojego oświadczenia, to trochę błędne określenie człowieka… to tak, jakby powiedzieć, że nie używaj wody do mycia rąk, ponieważ zmokniesz. Może użyłeś za dużo produktu? Niepotwierdzone dowody sugerują, że silikon działa świetnie.
eethirteenzz

@eethirteenzz Różne rodzaje smarów mają różne właściwości. Silikon jest zbyt ciężki. W przeszłości pracowałem jako naprawa i kluczowanie zamków. Musiałem wyczyścić kilka zablokowanych zamków, które klienci przywieźli tam, gdzie spryskali je silikonem, a to zepsuło prace. Może ci się to uda, ale nie mogę tego doradzić. Trzymaj się czegoś, co nie pozostawia lepkiej pozostałości, jeśli musisz iść na bazie oleju. Najlepiej jednak trzymać się grafitu.
Brian Knoblauch

2

Idź do sklepu z artykułami motoryzacyjnymi i poproś o odladzacz zamka, który stopi lód i nasmaruje zamek. Spryskaj go w otworze klucza i obróć klucz tam i z powrotem, spróbuj kilka razy, stosując większy moment za każdym razem. Może to pomóc pozwól mu odczekać chwilę między aplikacjami.


2

Ponieważ dodajesz tam wodę, prawdopodobnie jest zamrożona. Poleciłbym blokadę odmrażacza, ponieważ jest oparty na alkoholach. Smaruje również (przez krótki czas), ale co ważniejsze, pomoże wypłukać wszystko z zamka, a wtedy resztki płynu po prostu wyparują. Potem włożyłbym w to grafit lub coś na bazie teflonu. NIE WD-40, że takie rzeczy są do kitu. Można go użyć do czyszczenia, chociaż ślusarz powie ci, aby tego nie robić.

Jeśli pójdziesz do sklepu z zamkami lub lokalnego sklepu ze sprzętem, mogą mieć dobrą sugestię, ale ktoś inny wspomniał o odesłaniu go z dożywotnią gwarancją, co może być również dobrą opcją dla ciebie.


2

Jeśli WD-40 lub triflow itp. Nie pomogły, a zamek ma ponad rok, zgaduję, że zamek jest w porządku, a twój klucz jest zużyty. Wypróbuj zapasowy klucz.


1
Zobacz powiązane pytanie dotyczące uzyskiwania duplikatu klucza: bicycles.stackexchange.com/questions/11017/…
Benzo

1
Zdecydowanie zauważyłem, że klucze kryptonitowe z czasem się zużywają i trzeba je wymienić.
Benzo

Zdecydowanie zużyłem kilka kluczy, na szczęście większość nowych zamków zawiera 3 lub 4 klucze, więc mogę je zużyć, zanim zacznę się martwić o ich wymianę.
Benzo

2

mój kryptonitowy fagetaboutit się nie otwierał. Posmarowałem go i wypróbowałem wszystkie klucze, a każdy obracał się, a część U poruszała się do przodu i do tyłu, ale nie zwolniła się. Użyłem małej plastikowej strzykawki bezigłowej, aby wcisnąć środek do czyszczenia bi-łańcuchów rowerowych w otwór klucza i po kilku minutach siedzących tam zamek został zwolniony. Wydaje mi się, że to wyczyściło blok, który przyklejał mechanizm zwalniający. Następnie wytarłem końce, w które wchodzi U, i wylałem luźny płyn, a następnie nasmarowałem dziurkę od klucza i stalówkę, która wchodzi i wychodzi. Działa dobrze teraz


1

Pierwszy. Wciśnij tam trochę zamka. Włóż klucz i trochę go popracuj. W razie potrzeby powtórz.

Jeśli to nie zadziała ...

Druga. Wepchnij trochę „Klucza Płynnego” do mechanizmu. Spróbuj kilka razy.

Jeśli to nie zadziała, musisz pomyśleć o obcięciu zamka w jakiś sposób.

Dolna linia? Po odladzaczu i kluczu do płynów zamek może być fantastyczny. Jeśli nie, zdobądź nowy zamek.


0

Oto coś, co może pomóc.

Jak naprawić A Jammed Kryptonite U Lock


1
Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Gary.Ray


0

Choć wszystkie te rozwiązania są w mgnieniu oka, możesz nie mieć odladzacza lub smaru. udaj się do kawiarni i weź filiżankę gorącej wody. Nalej go na zamek i powinien się otworzyć (zrobić to dwa razy). Będziesz musiał go wysuszyć i nasmarować później, ale działa jak urok i wprawia cię w szczyptę.


Nie sądzę, że problem polega na tym, że zamek jest dosłownie zamrożony, więc gorąca woda prawdopodobnie zrobi to samo, co zimna woda. Może zmiana termiczna nieznacznie zmieni sytuację. Ale warto spróbować, jeśli alternatywą jest powrót do domu.
Móż

Gorąca woda może zmiękczyć zastygły smar w zamku.
Daniel R Hicks,

-2

Trzymając klucz na miejscu, poruszaj zamkiem i kluczem

Próbowałem już wszystkiego. Najprostsze rozwiązanie okazało się najlepsze!


1
Witamy w Bicycles @Wilson. Jeśli przeczytasz pełny tekst pytania, zobaczysz, że PO wyjaśnia kilka podejść, kończąc na tym, co ostatecznie zadziałało.
andy256,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.