Jak radzić sobie z psem goniącym mnie podczas trasy koncertowej?


109

Kiedyś jeździłem rowerem po wiejskiej drodze. Usłyszałem szczekanie przez ramię i zobaczyłem dwóch dobermanów biegnących w moją stronę. Nie mogę myśleć o czasie w moim życiu, w którym czułbym się bardziej zagrożony.

Zareagowałem instynktownie i przyspieszyłem. Niestety byłem na żwirowej drodze i trochę pochyliłem się. Nie było mowy, żebym mógł prześcignąć te psy. Obejrzałem się przez ramię i już mnie nie gonili. Bogowie na rowerze musieli się ze mnie uśmiechać.

Innym razem, w podobnej sytuacji, inny pies biegł obok mnie, szczekając i obnażając zęby. Utrzymywałem prędkość i krzyczałem na nią (próbując zdobyć pewną dominację), aż zmęczyło mnie to, że mnie goni.

Te dwa doświadczenia zrobiły wiele, aby zniechęcić mnie do samotnego koncertowania.

Jak radzić sobie z takimi problemami?


1
Lekko zredagowałem twoją odpowiedź, aby była bardziej prośbą o informacje, a mniej początkiem dyskusji. („Czy ktoś ma radę ...”.) Dobre pytanie, choć podejrzewam, że odpowiedź będzie brzmiała „to zależy”. Nie ma jednej strategii, która działałaby ze wszystkimi psami, chociaż istnieją sposoby na przygotowanie się.
Neil Fein

4
Dwa słowa: pompa ramowa.
Stephen Touset

7
To zabawne, że twój gravatar ma psa. Dobre pytanie - miałem też złe doświadczenia z psami i chciałbym zobaczyć, co mówią ludzie?
nhinkle

3
Chciałbym usłyszeć, dlaczego ktoś głosował za zamknięciem, być może pytanie to można jeszcze poprawić. (Tak, nie ma jednego sposobu na rozwiązanie tego problemu, oprócz „zostań w domu i nie zbliżaj się do psów”, ale pytanie wciąż jest ważne.)
Neil Fein

1
Cześć Sunil, masz doświadczenie z tym urządzeniem? Czy pomogło ci to w przeszłości? Jaki rodzaj sytuacji
jilles de wit

Odpowiedzi:


84

Och ... od czego mam zacząć? Kocham psy, też szaleję za nimi. Mam 3 własne laboratoria. Pochodzę z miejsca, w którym psy uliczne są bardzo liczne. Jeśli nie zobaczysz żadnych psów na następnych 100 metrach, uważaj się za zagubionego! :RE

Często zaszczekałem, często goniłem, a czasem nawet konfrontowałem. Wcześniej uciekałem, bo to właśnie robi normalny facet.

Nauczyłem się bardzo dużej rzeczy o psach.

 1. Ścigają wimps. To tak, jak robi tyran, podążając za najsłabszym celem. Więc nie waż się uciekać, gdy jesteś zastraszany. Zamiast tego ugryź, ale stań na swoim miejscu.

 2. Wyczuwają strach. Jeśli boisz się zbliżać do psa, z pewnością cię podejrzewa i szczeka / goni.

 3. Kochają wyzwania. Jeśli uznają cię za godnego przeciwnika, staną przed tobą albo w obronie, albo w przekonaniu, kto jest silniejszy w okolicy.

Ja, jako facet, który nieustannie bał się psów, nagle stałem się odpowiedzialny, po zapoznaniu się z kilkoma poradami psychologii psów.

Dlatego uwierzcie mi, kiedy to mówię

 • Nigdy nie uciekałem przed psem. (Chyba że bardzo się spóźnię)
 • Jeśli goni mnie pies, mocno hamuję i wpatruję się w to. Przeważnie nie podchodzi i szczeka z bezpieczniejszej odległości, trochę jak utrzymanie linii. Więc w końcu mogę zacząć powoli.
 • Jeśli pies zbliża się do ciebie, nawet gdy stoisz na ziemi. Zejdź z roweru, pokaż mu, że nie będziesz czekać, kiedy on się do ciebie zbliża .

  Pokaż im, że jesteś gotowy. Nazwij to jak „Włącz”

 • Po spojrzeniu w dół nie wykonuj pospiesznego ruchu. (Raz ugryzł go pasterz w ten sposób.) Powolnie. Bądź spokojny.
 • Załóżmy, że pomimo twojej konfrontacji pies zmierza w Twoją stronę, przyjmując wyzwanie. Nadal masz dużą broń: Twój cykl . Unieś przednie koła wysoko i zacznij je kołysać w prawo iw lewo. To na pewno zatrzyma jego tempo, aby trochę pomyśleć.
 • Jeśli pies minie ten punkt i nadal zmierza w twoją stronę, jesteś w poważnym punkcie. Gdzie są tylko trzy rzeczy do zrobienia.

  1. Poddanie: Kolejny psychologia psów, jeśli przechodzą one do tego punktu, są wyzwaniem Państwo udać się na . Więc lepiej opuść swoje ciało, usiądź. Niech pies będzie wyższy od ciebie. Nie przejmuj się nim ani nie patrz na niego. Zamiast tego podpiąć słuchawki do ucha i słuchać muzyki. Muzyka uspokoi nerwy i wyśle ​​pozytywne impulsy, które pies wyczuje. Pozwól mu cię powąchać. Po kilku chwilach po prostu spokojnie wstań, chwyć rower i zacznij z nim chodzić (ale nie odjeżdżaj) Próbowałem już tyle razy, to dziwne, ale działa

  2. Wezwij pomoc: jeśli pies ma właściciela, może cię usłyszeć, jeśli jest w pobliżu. Albo ktoś może pomóc ci wyjść z tego problemu.

  3. Przygotuj się do walki: gdy nic nie działa, lepiej przygotuj się do walki. Z własnego doświadczenia wynika, że ​​psy uwielbiają rozrywać kończyny. Jeśli złapią cię za kończynę, poczujesz się bezradny. Unikaj tego

więcej na temat sytuacji w walce ....

 • Nie zapomnij, że to zwierzę. To może być twoja ostatnia walka.
 • Spray pieprzowy jest również przydatny, jeśli chodzi o walkę - jest również przydatny dla wszystkich rabusiów, którzy mogą spróbować Twojego portfela :) @ Credit: Nate Koppenhaver
 • Chroń swoją neck, handsi calf musclesza wszelką cenę. Jeśli zostaną ranni, masz bardzo mało ucieczki.

 • Bądź defensywny, a nie ofensywny: pozwól mu wykonać pierwszy ruch, a przy odwecie możesz zrobić, co chcesz. Efektywnymi celami są nosei eyesdadzą ci dużo czasu i możesz za to uciec.

 • Jeśli masz szczęście, spróbuj znaleźć długi kij. Są największą bronią przeciwko psom . Nie bij ich. Po prostu skieruj go dokładnie na nich i pokaż im, że to zrobisz. Nawet mini pompa działa, jeśli nic nie znajdziesz.

 • Nie pozwól mu się zaatakować, utrzymuj ruch,

  Zwykle, gdy tak się dzieje, ja i pies zazwyczaj krążymy wokół siebie

 • Zrób małą klatkę ze swojego roweru. Kiedy jesteś opanowany, może to uratować ci życie.

 • Chwytając ogon, sprawia, że ​​jest bardziej zły, staraj się tego unikać.

 • Chwytanie jest bezpieczne tylko na karku. On może dotrzeć do każdej innej części.

Jak tego wszystkiego uniknąć?

 • Psy są bardzo przyjaznymi stworzeniami, bez względu na wszystko możesz się z nimi przyjaźnić. Traktuj ich z szacunkiem.
 • Nie daj im żadnego powodu, aby się z tobą skonfrontować.
  1. Jeśli problemem jest prędkość, slow down
  2. Jeśli problemem jest duży rozmiar get off your bike
  3. Jeśli cię podejrzewa. Pozwól mu cię powąchać.
  4. Przyjazny wygląd, z pięknym cześć, uspokaja większość psów domowych.
  5. Jeśli zobaczysz psa, który na pewno na ciebie szczeka, zmień swoje podejście . Zejdź z roweru i zacznij z nim chodzić
 • Jeśli pies ma właściciela, lepiej poskarżyć się mu na lepszą kontrolę.
 • Zgłoś się do prawa, jeśli właściciel ci nie pomaga
 • Spakuj trochę smakołyków, są lepsi jako przyjaciele niż przeciwnicy.

NAJWIĘKSZA SUGESTIA

Nie straszyć psa i uciekać. Stają się wrogami na całe życie .


Aktualizacja: Wściekłe psy

Walka z wściekłym psem jest bardziej szkodliwa niż powinna.

Jedna z moich małych historii:

Jeden z moich przyjaciół wpadł ze mną w podobną sytuację podczas rowerowej wycieczki po wsi. Wściekły pies był ścigany przez miejscowych (tutaj nie jest nienormalny) i pies z przerażenia skończył nas atakować. Mój przyjaciel był dość zwinnym rowerzystą, natychmiast zmienił pozycję na obronę, a rower obejmował całe ciało, zatrzymując pierwszy atak. Ale w momencie, gdy pies na nas skakał, łokciem uderzył go, ale bardzo go ugryzł.

Bardzo torturujący i bolesny moment, w którym byliśmy.

Najgorsze niż rana była infekcja .

Sugeruję więc, aby pełna obrona nie była jak najbardziej obraźliwa, ale jeśli jesteś ekspertem od sztuk walki / sztuk walki lub wiesz, jak się bardzo dobrze chronić , to tak, sick dog are very easy to knock downpo prostu celuj w nos .


10
Spray pieprzowy jest również przydatny, jeśli chodzi o walkę - jest również przydatny dla wszystkich rabusiów, którzy mogą wypróbować twój portfel :)
Nate Koppenhaver

8
Get ready to fight- Sprawny człowiek z dużym metalowym rowerem w ręku przegrywający z jednym psem byłby hańbą LOL ... jeśli to naprawdę sprowadza się do tego, powinieneś zdać sobie sprawę, że to pies lub ty. Żegnaj psie.
Steve

9
@Steve bike nie pomoże powstrzymać pitbull brata, możesz walnąć te psy za pomocą wrona baru i nawet tego nie czują.
dotjoe

3
Cześć Starx . Prawdziwa kompleksowa odpowiedź. Mam jednak problem ze zrozumieniem jednej części. (Wygląda na to, że wszyscy lubimy rozmawiać o sytuacji „walki”.: D) Jak współistnieją „Poddanie się” i „Przygotuj się do walki”? Wyobrażam sobie, że jeśli pies jest blisko, siedzenie / leżenie na ziemi postawiłoby rowerzystę w najgorszej możliwej sytuacji bojowej (dlatego jest poddaniem się) i nie byłoby czasu na nic innego, gdyby pies był zdeterminowany do ataku. Czy mógłbyś wyjaśnić i / lub podać osobiste przykłady, proszę.
Vorac

1
Przepraszam, ale ta odpowiedź to bałagan. Większość treści jest albo nieistotna, albo nie dotyczy konkretnego zadanego pytania (w jaki sposób pozwoliłbyś, by pies obwąchał cię podczas jazdy na rowerze?).
fgysin

24

Często zadawane pytania na temat agresji psów w RSPCA zawierają przydatne ogólne porady na temat agresywnych psów. Jeśli spotkasz agresywnego psa podczas jazdy na rowerze, zaleca się następujące czynności:

Jeśli jeździsz na rowerze, zsiądź z roweru i umieść go między tobą a psem. Pozwala to powoli obrócić go wystarczająco daleko, aby ponownie zamontować. Nie próbuj wyprzedzać psa, ponieważ może to zachęcić go do pościgu.


18

Jeśli jesteś na nieznanej trasie lub jesteś całkowicie zaskoczony spotkaniem z goniącym psem, zasadniczo masz dwie wypróbowane i prawdziwe opcje:

 1. Sprint Hard : Prawdopodobnie wyjdziesz z granicy terytorialnej psów w ciągu kilku sekund (choć będzie to odczuwać znacznie dłużej). Będąc poza swoim postrzeganym terytorium, zrezygnują z pościgu.
 2. Zsiądź z konia: jeśli zwierzę jest szczególnie agresywne i jest tuż nad tobą, zsiądź z konia, poprowadź swój rower między sobą a zwierzęciem i powoli wycofuj się. Robiąc to, możesz sięgnąć w dół i podnieść kamienie lub żwir do rzucenia. Nawet jeśli nie ma żadnych kamieni, wystarczy pochylenie się, aby coś podnieść, a następnie ruch rzucania zwykle wystarcza, aby zaskoczyć psa.

Jeśli jest to znany obszar problemowy lub zwierzę, które często spotykasz, możesz spakować małą butelkę wody z dość mocną mieszanką amoniaku i „spryskać” zwierzę, gdy się zbliża. To wystarczająco nieprzyjemne, że po kilku doświadczeniach z tobą pies zwykle pozostawia cię w spokoju. Jest również o wiele tańszy niż maczuga, spray pieprzowy i nie wyłącza cię, jeśli zostaniesz trafiony przez spray plecowy.


Z powodzeniem zastosowałem obie te metody. To zależy od najlepszej sytuacji. Jeśli już poruszasz się szybko na najwyższym biegu, większość psów albo nie może przyspieszyć, albo nie może utrzymać prędkości, aby dotrzymać Ci kroku. Jeśli poruszasz się zbyt wolno, masz ciężkie plecaki lub pies przychodzi z przodu wysiadając z rowerem między tobą a psem pozwala ci powoli odejść.
pdw

Jednak jest coś takiego, że jeśli ugryziesz się podczas jazdy, upadniesz. A jeśli jedziesz tak szybko, jak możesz ...
Vorac

Tak. Przez kilka tygodni jeździłem po Ekwadorze, gdzie w każdym innym domu jest luźny pies. To były dwie opcje. (2) jest zaskakująco skuteczny - wiele psów traci zainteresowanie po zejściu. Myślę, że ludzie muszą wyglądać bardziej jak antylopa lub jakaś inna psia kolacja podczas montażu na rowerze.
joseph_morris

To bardzo zły pomysł, pies może łatwo uciec i złapać cię. Podczas sprintu jesteś ofiarą, a pies instynktownie cię ściga.
Yunus Nedim Mehel

11

Psy ścigają mnie niezliczoną ilość razy podczas jazdy solo lub z grupą. We wszystkich przypadkach nigdy nie zostałem ugryziony. Mogę się mylić, ale w większości przypadków psy chcą cię odstraszyć. To, co działa dla mnie, to nie panikować, starać się utrzymywać stałą prędkość, a co najważniejsze, nie uderzać / nie przejeżdżać psa, jeśli zbliża się do ciebie. Oto moje zdjęcie i kumpel z incydentu z 2 psami sprzed 2 lat z kamery GoPro: wprowadź opis zdjęcia tutaj


8
Czasami jest pies, który zdecydowanie chce cię na lunch.
Daniel R Hicks,

10

Szczekają na mnie psy i wyglądały, jakby miały zaatakować. Więc szczekałem i warkną głośniej, nigdy wcześniej nie widziałem tak zaskoczonego wyrazu twarzy psa. Zastanawiam się, co powiedziałem w języku psów. To trochę zaskoczyło również mojego sąsiada (nie właściciela psów) !!!!! Raz jeszcze ścigał mnie pies, więc przestałem warczeć, a on podszedł do mnie tylko po to, by być przyjacielskim. Chyba po prostu to rozgrywasz, gdy pies reaguje na ciebie. Pamiętaj, że jesteś większy i potencjalnie alfa w spotkaniu. Nie przepadam za chemikaliami, ani przeciwko zwierzętom, ani ludziom, ALE widziałem mały róg powietrzny w Autozone. miał około 5 cali długości i może 3/4 cala średnicy. Duży głośny hałas powinien odstraszyć każdego napastnika. Człowiek lub zwierzę. A przynajmniej przyciągnie uwagę na Twoją lokalizację.


8

Kiedyś miałem rower z dobrym kołkiem do pompki, więc moja rama pompy pozostała bez paska. Kiedy pies groził, mogłem sięgnąć w dół, złapać pompę i pomachać nią. Z punktu widzenia psa był czarny i groźny (mimo że w rzeczywistości był w całości wykonany z lekkiego plastiku i aluminium i nie zraniłby pcheł) - wredny pies wie, czym jest patyk i pozostanie w znacznej odległości.

Niestety mój obecny rower nie ma kołka i muszę użyć paska, aby przytrzymać pompę na miejscu. Na szczęście ostatnio nie miałem wielu wpadek z psami.


7

Kiedy dorastałem, zawsze mieliśmy w domu dużego psa i przez lata zmagałem się z nim na tyle, że nie boję się żadnego psa.

Jak powiedział Starx, chętniej cię ścigają, jeśli myślą, że się boisz. Ilekroć spotykam agresywnego psa, natychmiast jestem bardziej agresywny w zamian: rażący, grożący („patrzysz na mnie?”), Wchodzę do pozycji bojowej, wybieram coś, z czym można uderzyć psa, jeśli to konieczne ...

Gary Ray wspominał o umieszczeniu roweru między tobą a psem. Zrobiłem to, a potem podniosłem rower i machałem groźnie w kierunku psa. Prawa ręka na rurze podsiodłowej tuż pod siedzeniem, lewa ręka na prętach i trzymana blisko mojego ciała, gotowa uderzyć w głowę psa wolnym kołem / zębatką / tylnym kołem, jeśli się ładuje.

Opierając się na moim doświadczeniu „walki” z psami (więcej niż zabawa, ale nie realna sytuacja, w której zabija się lub zabija), jeśli pies naprawdę mnie zaatakował i miałem coś do ochrony, to trochę ” zrób pięść i spróbuj wcisnąć ją w gardło psa. Widziałem, jak odruch wymiotny u psa ustępuje.


Chciałem tylko podzielić się z Tobą jedną rzeczą. Około dwa lata temu jeździłem z dużym facetem z Irlandczykiem. Myślał dokładnie tak jak ty. Zaszczekał raz podczas podróży w kierunku Nagarkot (miejsca tutaj). Tak się wściekł, wsiadł na rower, podniósł kamień i zaczął bić psa. Jego cel był tak dobry, że prawie zawsze miał psa. Gdy pies zawodził z bólu, inne psy ze społeczności 5-6 z nich wyszły na nas szczekając. Potem pobiegliśmy. ha ha
Starx

7

Nie zapomnij wezwać policji lub kontroli zwierząt po spotkaniu. W wielu (większości?) Miejscach nielegalne jest pozwalanie psu biegać.

Na jednej z moich regularnych tras rowerowych znajdują się dwa agresywne psy, które czasem spotykam razem na podjeździe. Gorzej, to jest pętla, a jeśli zobaczą mnie, kiedy pierwszy raz przejdę, będą czekać na drodze, kiedy będę się zbliżać. Zwykle zsiadam i używam roweru jako tarczy. Nigdy nie wymyślili, jak to obejść.

Mając serce do serca z właścicielem - obwiniał swoje małe dzieci za wypuszczenie psów - zwrócenie uwagi na występowanie tu kojotów przyniosło pewien efekt.


7

Odniosłem pewien sukces, śmiało i głośno wydając psom polecenia, takie jak „Zostań!” lub „Usiądź!”. W parku ścigały mnie przyjazne psy, prawdopodobnie tylko dlatego, że chcieli się bawić. Krzyczenie polecenia zwykle wprawia psa w wystarczający zamieszanie, aby porzucił pościg.


6

Jeśli ciężki sprint nie działa, spray pieprzowy jest mały, kompaktowy i szybko się rozprowadza. Niektórzy twierdzą, że zrobi to zwykła butelka wody wylewająca się na twarz psa, ale miałem kilka wytrwałych zabójców. Połowa sprayu w ogólnym kierunku to więcej niż wystarczająco.


1
Spray do pieprzu również nie jest legalny we wszystkich jurysdykcjach (na przykład nie ma go w Wielkiej Brytanii)
GordonM

3
Jeśli masz spray do pieprzu w butelce z wodą - pamiętaj, która to jest!
mgb

Pet Corrector to puszka powietrza, która wydaje głośny dźwięk podczas rozpylania, co prawdopodobnie wystarczyłoby, aby przerwać koncentrację psa. Bardziej humanitarny niż pieprz pieprzowy, legalny i wystarczająco przenośny.
Jon Fournier

6

Wylej na nią trochę wody z butelki z wodą. Wypróbowany i przetestowany.


To działa! Chwilowo przerywa ich reakcję pościgu jako zmienną obcą, z którą nie wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Ale Twoim celem jest PRAWDA! Prosto w oczy! Zwykle jest to tylko woda, woda z cukrem itp. I zmyje się lub zostanie zlizana, gdy się wycofają.
jc allen

5

W torbie do przenoszenia przechowuj łatwo dostępne przekąski dla psów. Psy są traktowane priorytetowo według jedzenia> seksu> agresji. Musisz zająć się # 3, wdrażając # 1


8
więc ... jeśli nie masz jedzenia, powinieneś się pochylić? lol
dotjoe 24.09.12

5

Zawsze miałem szczęście, używając sprayu pieprzowego „Halt”. Jest przeznaczony dla rowerzystów i przewoźników pocztowych. Wydaje się, że działa poprawnie i wszystkie psy. Ostatniej okazji musiałem skorzystać z Halt, moja żona i ja jechaliśmy na nieznanym terytorium, kiedy za nami podszedł duży pies. Głośny okrzyk do „gita” nie zadziałał, więc kiedy znalazł się w odległości 5 stóp od mojego roweru, dałem mu smak pieprzu, który posłał go na trawę z pyskiem na ziemi, jakby kosił trawę ! Kilka tygodni później znaleźliśmy się w tym samym obszarze, a ten sam pies szczekał na nas i wybiegł z podwórka ku nam w martwym biegu, dopóki nie zobaczył, że wymyśliłem moją puszkę zatrzymania, i zatrzymał się! Po prostu siedział cicho i patrzył, jak przejeżdżamy. Chyba nie podobał mu się smak ostrej papryki!


3

Nie wiem, czy naprawdę jest poprawną odpowiedzią na noszenie ciastek dla wrednych psów biegnących w twoją stronę, z punktu widzenia poprawy ludzkiej cywilizacji.

Drogi są towarami publicznymi i powinny być bezpieczne dla rowerzystów i pieszych. Jest wystarczająco dużo innych niebezpieczeństw, nie pozwólmy temu łatwemu do uniknięcia.

Sugerowałbym, aby zabronić odłączania niebezpiecznych psów na drogach, a każdy problem należy zgłaszać policji. Właściwie myślę, że tak jest we Francji: możesz być szczekany, ale z wnętrza ogrodów i nie ma niebezpieczeństwa.

Och, kocham psy, uwielbiam psy dobrze wykształcone, które słuchają swoich właścicieli i nie szczekają przypadkowo nieznajomym (ale szczekają gwałtownie wobec złodziei).

Rowerzyści, piesi, ludzie, nie poddawajcie się: nie pozwólcie, aby Ciemne Wieki znów się pojawiły.


To nie odpowiada na pytanie, które brzmi: co robisz, gdy goni cię pies .
Neil Fein

Cóż, moja odpowiedź brzmi: nie przynosić słodyczy dla psów, ani żadnych sztuczek wymienionych w innych odpowiedziach: moją odpowiedzią jest biec na pierwszy posterunek policji i uwięzić niebezpiecznego psa.
gb.

3
Tak, ale jak w ogóle uciec od psa? Ostatnim razem, gdy ścigał mnie pies, pedałowałem obciążony rower pod górę ze złamaną tylną przerzutką, więc naprawdę nie mogłem prześcignąć psa. Nie bronię tutaj żadnej innej odpowiedzi, ale powiedzenie mi, żebym zgłosił psa na policję, naprawdę nie pomaga. (Pewny „pobyt” z psem zajął się problemem, ale to nie zadziała dla wszystkich psów.)
Neil Fein

3

Jeśli wiesz, że możesz spotkać psy, zabierz ze sobą małą paczkę lub dwa zwykłe herbatniki (jak w języku angielskim Commonwealth lub w Stanach Zjednoczonych nazywane ciasteczkami / crackerami).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

( Obraz Uznanie autorstwa: English Wikipedia użytkownik Leevclarke )

Jeśli pies nie odpuści w ciągu kilku sekund, kontynuuj jazdę na rowerze / spacery i dalej rzucaj herbatniki przed psem. Zwykle odwróci to uwagę psa, dopóki nie opuścisz jego terytorium. Zwykle robią to 2 lub 3 ciastka.

 • Z mojego doświadczenia wynika, że ​​większość psów nie wybiera ciastek smakowych, takich jak dżem / czekolada / śmietana / sól lub, co zaskakujące, nawet herbatników mlecznych. Najlepsze są zwykłe lub słodkie herbatniki.

 • Nie rozbijaj herbatników na kawałki, im większy kawałek, tym więcej
  czasu zajmie piesowi jego rozbicie i przeżuwanie!

Następnym razem, nawet jeśli ten sam pies cię ściga, to nie będzie gryźć. Prawdopodobnie będzie machał ogonem, gdy cię zobaczy.

btw, pod koniec jazdy na rowerze, jeśli masz jakieś ciastka w otwartym pakiecie, możesz je mieć dla siebie ;-)

Wikipedia: Biszkopt : w języku angielskim Commonwealth jest to mały i twardy, często słodki, wypiekany produkt, który w Stanach Zjednoczonych nosi nazwę ciasteczka lub krakersa


3
Przez „herbatniki” zakładam, że masz na myśli to, co my w USA nazwalibyśmy „ciasteczkiem”?
Daniel R Hicks

3

Kocham psy i nigdy nie skrzywdziłbym zwierzęcia. Obecnie posiadam psa ratunkowego, który ma pewne problemy zdrowotne, ale przyjąłem go tak, jakby był moim własnym.

Biorąc to pod uwagę, mieszkam na wsi, a kilka lat temu miałem zwyczajną trasę, którą lubiłem, i zawsze mijałem ten duży dom wiejski i słyszałem szczekanie psów. Nigdy o tym nie myślałem i pewnego dnia przeczytałem w gazecie, że w wiejskim domu jest stado pitbullów. Starsza para poszła na spacer, a psy wyszły ze stodoły i potarły parę.

Od tamtej pory kupiłem spray na niedźwiedzie od REI. Jest droższy niż spray pieprzowy i o wiele bardziej skuteczny w tej sytuacji. W większości przypadków pies w końcu cię zostawi w spokoju, ale w porównaniu z paczką pitbulls spray pieprzowy jest bezużyteczny. Dobrze jest znać obszar, w którym jedziesz, a jeśli nie jesteś świadomy, po prostu upewnij się, że masz dobrą obronę. Jeśli ściga cię wystarczająco duży pies, uderz go sprayem i ruszaj się.


3

Miałem Dobermana i na pewno nie wpadłbym na pomysł, że można „wpatrywać się w nie”. Jeśli tak, zejdź i ustaw rower między tobą a psem. NIE odwracaj się, to cię ugryzie. Jeśli to dwa Dobermany, bądź przygotowany na ugryzienie przez jednego z nich; nie ma na to wymyślnego rozwiązania. Mam tylko nadzieję, że ich właściciel ich odwołuje. I cokolwiek się stanie, nie myśl, że potrafisz sobie z tym poradzić. Nie możesz, a to tylko doprowadzi psa do szaleństwa. Przepraszam ... ale życzę powodzenia ...


3

W najgorszym przypadku jest rada z książki Richarda Ballantine'a „Książka rowerowa Richarda”. Zauważ, że Richard sam był miłośnikiem psów, a to był ostateczność, jeśli atakujący pies poważnie cię naraża.

Jeśli masz pompkę lub kij, trzymaj go na obu końcach i podaj poziomo psu. Często pies gryzie kij / pompę i się trzyma. Natychmiast podnieś psa i wykonaj bardzo solidne kopnięcie narządów płciowych. Kontynuuj z łamaniem żeber psom lub kruszeniem głowy kamieniem. Jeśli najgorsze dojdzie do najgorszego, wbij całą rękę w gardło. Dusi się i umrze. Lepsze ramię niż gardło. ”


Niestety, chyba że masz dobry kołek do pompy (czego nie ma mój obecny rower, jak większość nowszych), nie możesz po prostu złapać pompy podczas jazdy.
Daniel R Hicks,

Mam kołek pompy ramowej na (dość starym) rowerze szosowym, ale mam też zacisk blokujący, dzięki czemu mogę zostawić pompę na ramie, gdy rower jest zaparkowany, więc nadal nie mogę złapać pompy podczas jazdy. A moja obecna pompa ma plastikowy korpus, który i tak nie wytrzymałby dużego psa.
armb

2
Moja aluminiowa pompa do ciała nie mogła zranić psa, ale dla przeciętnego psa wygląda jak wielki kij lub fajka, a im bardziej pies, tym bardziej się tego boją.
Daniel R Hicks,

3

Tryskanie butelek z wodą działa dobrze.

Ponadto psy łatwo się rozpraszają. Rzuć coś w dół. Psy często przestają badać. Więc jeśli masz przekąskę w tylnych kieszeniach, wyrzuć ją tam.

Proszę nie walić psa pompą ramową.


1

Szedłem po smyczy psem mojej mamy, a inny pies pobiegł, by ją zaatakować.

Byłem zaskoczony atakiem, ponieważ tamtejsze psy są zwykle szkolone, aby przebywać (i szczekać) na własnej posesji i nigdy nie wychodzić na drogę.

W każdym razie, gdy biegał w kierunku mojego psa, aby go zaatakować, całkowicie mnie zignorował: dopóki nie wydałem wielkiego, wielkiego warczenia: nagle zauważył mnie po raz pierwszy i zatrzymał się. Jesteś od nich większy. Masz prawo być w drodze. Musieliby być szaleni, aby cię zaatakować.

Jest takie powiedzenie (myślę, że mówią o sportowcach):

„To nie jest rozmiar psa w walce: to rozmiar walki u psa”.

Dopóki nie warknąłem, drugi pies nie zdawał sobie sprawy, że w ogóle jestem kimś, nie wiedziałem, że jestem nawet graczem.

Nie chodzi o to, że psy są tchórzami koniecznie, ale weź to pod uwagę: wilki polują na zwierzęta większe od siebie: owce, jelenie, karibu. Ale nie sądzę, że znajdziesz ich polujących na niedźwiedzi (lub ludzi).

Ktoś mi kiedyś doradził, jeśli kiedykolwiek znajdziesz się sam na sam z wilkami na wolności, nie uciekaj ze strachu: ponieważ to, czy uciekasz przed nimi, decyduje, czy jesteś ofiarą . Zamiast tego po prostu kontynuuj swoją działalność i pozwól im zająć się swoimi.

Jeśli chodzi o ilość walki, którą masz w sobie:

 • Zwykle nieistotne. Z mojego osobistego doświadczenia żaden pies (z wyjątkiem szczeniąt) nigdy nie zaatakował żadnego człowieka, niezależnie od jego wielkości, w dowolnym miejscu (psy, które prawdopodobnie lub są w stanie, są raczej powstrzymywane przez swoich właścicieli). Każdy pies, który atakuje człowieka, jest prawdopodobnie stracony, a jego właściciel ukarany.

 • Jednak kiedy mój pies został zaatakowany, miałem chwilę, aby dowiedzieć się, jak wielka była we mnie walka: i stwierdziłam, że był wystarczająco duży, aby to powiedzieć. W nagłych wypadkach jestem wyjątkowo ciężki i wystarczająco silny, aby podnieść psa. Nie jesteśmy tacy szybcy, nie możemy uciec: ale atak jest samobójstwem (chyba że uciekasz, w którym to przypadku nie jesteś zagrożony).

W mieście (w parkach i na szlakach rowerowych), gdy zbliżają się do mnie psy bez smyczy, zwalniam, aby uniknąć ryzyka uderzenia ich (jak w przypadku dzieci).

Psy biegają i szczekają. Tak robią. Ciesz się nimi.


Odpowiedzi na komentarze:

Z pewnością psy ZAANGAŻOWAŁY (a czasem zabiły) ludzi.

To odpowiedź na moje pytanie: „Z mojego osobistego doświadczenia żaden pies nigdy nie zaatakował żadnego człowieka”.

I odwrotnie, słyszałem anegdoty od ludzi, którzy boją się psów.

W rzeczywistości była jedna dama, którą spotkałem po raz pierwszy, a wśród pierwszych rzeczy, które powiedziała ona i jej mąż, była to, że boi się psów. Następnego ranka wszyscy czterej szliśmy (szeroką ścieżką w rezerwacie przyrody wokół jeziora), mniej więcej w linii prostej. Uwolniony pies pojawił się na ścieżce przed nami, zbliżając się do nas, a ona schowała się za mężem: na co ten przeklęty pies ustawił dla niej linię pszczół, jeszcze bardziej ją przerażając (i nas).

Dwukrotnie byłem atakowany przez dziwne psy

Nie mogę ci powiedzieć, co zrobiłeś źle lub coś takiego. Uwolnione K9, wyszkolone psy atakujące, mogą być nie na temat.

Moje główne sugestie były tylko: a) nie biegać b) komunikować się w sposób odpowiedni dla psa: rzeczy takie jak „Och, cześć”, „Właściwie to po prostu idę”, „Myślisz, że mam problem?” Itp.


2
Z pewnością psy ZAANGAŻOWAŁY (a czasem zabiły) ludzi. Biorąc pod uwagę liczbę psów w USA, można to uznać za „rzadkie” wydarzenie, ale wcale nie jest niemożliwe / niezwykłe. (I, niestety, nieodpowiedzialni właściciele, których psy atakują, często otrzymują tylko uderzenie w nadgarstek, jeśli tak.)
Daniel R Hicks,

1
Dwukrotnie byłem atakowany przez dziwne psy. Kiedyś była dość poważna walka „Zabiję cię, brudny ludzki”. Pies uznał, że walka była na śmierć i działał zgodnie z nim - potrzeba było pięciu ludzi, aby go wyciągnąć, i wysłał dwóch z nas do szpitala, zanim został opanowany. Psy są groźniejsze niż się wydaje. Zapytaj oficera K9, do czego zdolny jest ich pies. Tak, ludzie są więksi i silniejsi niż psy, ale nie pomijaj ich: niebezpieczny pies to dokładnie to.
Chris Nielsen,

@ChrisNielsen - Dzisiejszy przykład niebezpiecznego ataku psa w wiadomościach: przypomnij sobie, że walcz lub zgiń . Uwaga, zamknięta przestrzeń, startujący pies na psa, drugi człowiek na psie, terytorium domowe, zaniedbane / maltretowane psy itp.
ChrisW

1

Wydaje się, że duże psy nie stanowią większego problemu, zwykle nie dbają o mnie, kiedy jeżdżę na rowerze. To małe młode psy, które lubią gonić. Łatwo je wyprzedzić, więc po prostu to robię. Zwykle szybko się poddają. Duże psy zawsze zwalniałem do tempa chodzenia i zawsze tracą zainteresowanie w tym momencie. Plan polegał na zsiadaniu i trzymaniu roweru między mną a nimi, aby odeprzeć ich, mając nadzieję, że pojawi się właściciel. Ostatecznym planem jest mój pistolet. Niestety ze względu na przepisy w obszarze, który jeżdżę na rowerze, spryskaj wystarczająco silnie, aby wpływać na zwierzęta (takie jak spray na niedźwiedzie), a paralizatory nie są legalne (uważane za „broń” tego rodzaju, że nie jest dostępna licencja na ich przewożenie). Jeśli zdecydujesz się nieść coś, koniecznie sprawdź lokalne przepisy, możesz być zaskoczony tym, co jest zabronione!


1

Róg powietrzny może ich zaskoczyć wystarczająco długo, aby uciec.


1
Rogi powietrzne są nielegalne w niektórych obszarach.
Amerykanin Łukasz

1
@Luke: Co, a pieprz w sprayu nie jest? Dziwi mnie, że wiele odpowiedzi wspomina o sprayu do pieprzu, jakby ludzie nosili go jak telefon komórkowy.
Torben Gundtofte-Bruun

1
@ TorbenGundtofte-Bruun W Stanach Zjednoczonych większość stanów pozwala dorosłym nosić spray pieprzowy z minimalnymi ograniczeniami. W wielu krajach obowiązują również dopuszczające przepisy dotyczące pieprzu. A jeśli jeździec obawia się o samoobronę lub bezpieczeństwo, Pepper Spray może być czymś, co osoba nosi ze sobą jak telefon komórkowy.
James Schek

1

Psy mogą być uciążliwe, zwykle nie będą cię gryźć, dopóki utrzymasz prędkość i będziesz kontynuować. Chociaż czasami właścicielowi najłatwiej jest po prostu się zatrzymać, pies po prostu tam usiądzie i spojrzy na ciebie albo skoczy w górę lub w dół (oczywiście z moich osobistych doświadczeń zależnych od natury psa).

Moje ostatnie spotkanie było psem typowym dla personelu, którego nie miałem innego wyjścia, jak tylko zatrzymać się na kanale, inaczej bym to przejechał, wtedy po prostu źle szczekał i biegał wokół mojego roweru, a właścicielowi udało się go złapać, ale martw się, że to pies cię ugryzie i czy warto używać narzędzia takiego jak pompa ręczna do obrony w takich sytuacjach.


1

Cóż, po chwili 2 psów bez przerwy próbują ugryźć mnie w tyłek. Właśnie strzeliłem do najbliższego, a drugi 1 pozostawia mnie w spokoju. Spróbuj. (użyłem pistoletu CO2)


2
Choć w wielu miejscach jest nielegalne, jest to jedyna odpowiedź, która daje coś więcej niż rozwiązanie wspomagające zespół.
jva

1

Po pierwsze, nie panikuj. Staraj się działać normalnie i zachowaj spokój. Wydawaj psu polecenie silnym głosem, np. „Idź do domu” lub daj mu coś w rodzaju butelki z wodą do żucia i zabawy.


0

Kilka porad, które przeczytałem na temat radzenia sobie z psami z podręcznika dla klasy motocyklowej, które wziąłem, mówi, aby zwolnić, a następnie przyspieszyć. Działa to, ponieważ podobno psy są kiepskie z matematyki i odrzuca ich kąt pogoni. Nie jestem pewien, czy ta rada zadziała na rowerze, ponieważ zależy to nieco od tego, jak pies do ciebie przyjeżdża i jak szybko możesz pedałować.

Nigdy osobiście nie miałem wystarczająco dużo czasu na zastosowanie tej techniki.


0

To nie jest rozwiązanie „jeden rozmiar dla wszystkich”. Będzie to zależeć od liczby psów (mentalność stada) i rasy (niektóre są bardziej agresywne niż inne). Moje nieudane próby polegały na użyciu pompy ramowej lub sprayu do pieprzu - spróbuj tego podczas pedałowania o swoje życie, a rozbijesz się, co psy pokochają. Nigdy nie próbuję wyprzedzać psa, chyba że mam gigantyczny start. Jedynym rozwiązaniem, które zawsze utrzymywało mnie przy życiu, jest zsiadanie z roweru, używanie roweru jako tarczy, utrzymywanie kontaktu wzrokowego z psem i wyjście z jego terytorium. O to w tym wszystkim chodzi - jesteś na terytorium psa. Psy nie nienawidzą cię za to, kim jesteś, ale za to, gdzie jesteś. Jak śmiesz wkraczać na jego terytorium!


To nie jest wstęp, jeśli jedziesz drogą publiczną. Przeczytaj ponownie pytanie.
Darth Egregious

0

Psy są terytorialne. Wydostań się z jego terytorium. Próbowałem spryskać i spudłowałem, wymachując pompą i spudłowałem, i za każdym razem prawie się rozbiłem. Jeśli nie jestem wystarczająco szybki, po prostu zsiadam z roweru i opuszczam jego terytorium, używając roweru jako tarczy.


0

Wiem, że ma wiele odpowiedzi, ale miałem trasę wokół pięknego jeziora z paczką psów (chyba domowych).

Na podstawie strachu nosiłem spray dla psów, ale jako miłośnik psów był to ostateczność. Czy pies goni Cię dla zabawy, czy naprawdę chce cię ugryźć?

Stado psów ma inną mentalność, podobnie jak stado ludzi.

Zawsze krążyłem nad jeziorem w kierunku, w którym znajdowałem się w ich domenie.

Na podjeździe nigdy nie przestałbym pedałować, więc nie słyszeli kliknięcia. Gdyby wspięli się na wzgórze, po prostu się odwróciłbym. Na podjeździe znajdujesz się w bardzo niekorzystnej sytuacji ze względu na prędkość i potrzebujesz obu rąk na drążku - nie masz ręki na rozpylanie psa.

Na zjeździe wskazywałbym na paczkę, żeby musieli się rozproszyć, a potem po prostu ich wyprzedzić.

Pewnego dnia oczyściły mnie z boku, kiedy właśnie wspiąłem się na wzgórze bez dużej prędkości. Główny pies odwrócił głowę, by ugryźć moje łydki, i oczyściłem go obiema oczami. Cała paczka przestała mnie gonić. Po tym wszystkim, co musiałem zrobić, to podnieść puszkę z rozpylaczem i przepuścili mnie.


-1

Najlepszym pomysłem jest, aby długo nie widywać pieska. Nie patrz mu w oczy, bo może pomyśleć, że go zaatakujesz. Kiedy się do ciebie zbliży, spójrz na siebie pewnie i podejdź jak najwyżej. Jeśli zbliżysz się do ciebie, wsiądź na rower i użyj go jako broni. Jeśli zostaniesz zaatakowany przez dwa lub więcej psów, nie pozwól im zaatakować cię z czterech stron. Kiedy wskoczy na ciebie, przygotuj się. Aby rzucić trochę A ** S. wtedy po prostu zejdź z jego terytorium. Ale gniazdem jest nie patrzeć na psy. Śpiew może ci pomóc.


1
Czy masz jakieś dowody lub doświadczenie, że śpiew pomoże?
Uooo

3
To prawda, że ​​nie powinieneś wpatrywać się w psa. W języku psów jest to agresywna, wroga rzecz do zrobienia. Ale nie rozumiem, jak to się ma do ścigania przez psa na rowerze. Jeśli chodzi o śpiewanie, powiedziałbym, że to pomoże tylko wtedy, gdy umiesz dobrze śpiewać (w opinii psa).
Carey Gregory
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.