Jaki jest minus zakupu roweru szosowego zamiast hybrydowego?


22

Mam zamiar przenieść się do miejsca bliższego mojej pracy, gdzie będę mógł jechać do iz biura (9 km jazdy w jedną stronę).

Nie jestem super sprawny, ale od czasu do czasu jeżdżę do pracy z miejsca, w którym teraz mieszkam, czyli 14 km dojazdy starym rowerem górskim z cieńszymi oponami. Potrzebuję zmiany ubrania na te przejażdżki.

Doszedłem do wniosku, że jest to dobra okazja, aby zacząć jeździć. Planuję jeździć każdego dnia, a ja i moja dziewczyna mogę w końcu sprzedać jeden z naszych samochodów.

Dlatego myślę, że potrzebuję prawdziwego roweru. Jestem trochę rozdarty między kupowaniem hybrydowego roweru dojazdowego a rowerem szosowym.

Mój mózg mówi mi, że hybryda jest znacznie bardziej praktyczna, ale któregoś dnia wypróbowałem rower szosowy (tylko na parkingu) i wydaje się, że jest o wiele lżejszy i płynniejszy. Pod względem uchwytów było niezręcznie, ale myślę, że mógłbym się do tego przyzwyczaić.

Więc tak, jeśli wybiorę rower szosowy, na którym mogę przykleić bagażnik, czy powinienem po prostu kupić rower szosowy zamiast hybrydowego? Czy hybryd oferuje coś, czego nie oferuje rower szosowy? Jak radzą sobie rowery szosowe, gdy mają bagażniki?


15
Kompromisem jest lekki rower turystyczny. Zbudowany jak rower szosowy, ale z nieco szerszymi oponami i przeznaczony do obsługi bagażników i błotników.
Daniel R Hicks

2
Zobacz także Jaki rower + sprzęt na długie codzienne dojazdy do miasta? to pytanie o to, jaki rower wybrać na dojazd, który jest dwa razy dłuższy (18 km w jedną stronę).
ChrisW,

6
Kolejnym dobrym kompromisem jest rower przełajowy. Nieco mocniejsze, szersze opony, szybkie prowadzenie (w przeciwieństwie do motocykla turystycznego), większy prześwit (dla lepszych opon na mokro / zimę i prawdopodobnie bagażnika), prawdopodobnie nieco wyższa pozycja kierownicy i nieco wolniejsze biegi. en.wikipedia.org/wiki/Cyclo-cross_bicykl
sixtyfootersdude

4
Warto unikać hybryd z (przednim) zawieszeniem - rzeczywiste zawieszenie jest dość minimalne, jeśli jedziesz na przykład przez krawężnik, ale dodaje sporo ciężaru i wciąż zmniejsza wysiłek, jeśli stoisz na pedałach wzgórze. Hybryda, która dobrze do ciebie pasuje, a niektóre komponenty zmienione w celu lepszego dopasowania, pozwoli ci jeździć delikatnie przez cały dzień lub kilka godzin z prędkością 15 mil na godzinę, przy minimalnym dyskomforcie, gdy już się do tego przyzwyczaisz.
Chris H

2
Rowery szosowe są dosłownie zaprojektowane tak, aby były mniej wygodne. To jest całkowicie nieprawdziwe. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Spróbuj wziąć tę hybrydę z pozycją jedną ręką i wszystko jest niewygodne podczas jazdy 100 mil. Spróbuj usiąść i pedałować na „miłym miękkim miękkim siodle” swojej hybrydy przez pięć lub sześć godzin. Jeśli nie zrobiłeś tego, powiedzenie czegoś takiego jak rowery szosowe są dosłownie zaprojektowane tak, aby były mniej wygodne , oznacza, że ​​dosłownie nie wiesz, o czym mówisz.
Andrew Henle,

Odpowiedzi:


25

Prawdziwa odpowiedź jest taka, że ​​podczas jazdy na 9 km praktycznie każdy rower sobie z tym poradzi. Trudno jest czuć się niekomfortowo na rowerze (który do ciebie pasuje) podczas krótkiej jazdy.

W tej kwestii jestem jednak w pełni zaangażowany w obóz kolarstwa szosowego. Hybrydy są moim zdaniem kompromisem bez rzeczywistych korzyści. Większość ludzi nie jeździ po nich w terenie (a większość motocykli szosowych radzi sobie bez problemu z krótkimi okresami jazdy w terenie). Amortyzowane siodełka świetnie wyglądają dla nowicjuszy, ale odwracają wagę od kości siedzenia i gwarantują, że będą niewygodne, jeśli zdecydujesz się jeździć na dłuższych dystansach (z tego powodu nie mogę polecić skórzanych siodełek, szczególnie Brooksa). Opony typu knobby, które są standardem w większości pojazdów hybrydowych, mają słabe właściwości jezdne i faktycznie powodują mniejszą przyczepność na drodze w mokrych warunkach (rowery nie mogą korzystać z hydroplanu ).

Wręcz przeciwnie, odpowiednio skonfigurowany dojeżdżający do pracy oferuje więcej pozycji rąk za pomocą kierownicy opuszczanej (na płaskich powierzchniach, kołpakach i upuszczeniach) w porównaniu do tylko jednej. Będzie to bezcenne w przypadku dłuższych przejażdżek, w których zmęczenie rąk spowodowane utrzymaniem jednej pozycji. Mogą być wyposażone w szersze opony nie ścigające się ( jeżdżę na oponach Panaracer Ribmo 28C i nie miałem mieszkania na ponad 10 000 km). Odpowiednie ramy dojazdów do pracy są wyposażone w półki i występy sakw, a wiele z nich będzie wstępnie zainstalowanych.

Podczas gdy rower hybrydowy będzie działał, lepiej wyposażony rower szosowy byłby lepszy , ponieważ byłby w stanie dostosować się do twoich potrzeb, powinien znaleźć ochotę na dłuższe trasy lub dołączyć do szybszych przejażdżek grupowych.


6
Problemy z rowerem szosowym mogą polegać na tym, że nie wymaga on błotników, bagażnika, hamulców tarczowych, szerszych opon (np. Dojeżdżam do pracy na 700x32).
ChrisW

3
Używam też pewnego rodzaju miłego regularnego syntetycznego siodła (bez wyściełanych spodenek rowerowych i skórzanego siodła) do mojej dojazdy bez problemów. Gdyby było coś, czego „nie mogę polecić wystarczająco wysoko”, bardziej prawdopodobne byłoby właściwe opony (i hamulce, światła i wszystko), niż siodło.
ChrisW

Jeśli chodzi o jazdę szosową, zgadzam się, że hybryda ma ograniczone zalety. Jeśli chodzi o jazdę, która wiąże się z pewnymi minimalnie ulepszonymi szlakami, z pewnością mógłbym je pokonać w moim starym rowerze szosowym Schwinn, ale hybryda może mieć zalety. (Nie miałem wystarczająco dużo czasu, aby mieć mocną opinię.) Mój ma „przełączalne” przednie zawieszenie, więc będę w stanie uzyskać prawdziwe porównanie. Tak, wiem, że nie będzie tak szybko, ale maksymalnie szybki nie był jednym z moich krytyków ... i wszystko jest o krok od tego starego Schwinna.
keshlam

8
Odwracając nieco tę odpowiedź, bardziej pionowa pozycja hybrydy może poprawić widoczność w ruchu ulicznym, a jeśli nie jesteś już doświadczonym rowerzystą szosowym, zatrzymanie jazdy samochodem w pobliżu nie jest czasem, aby się przyzwyczaić przenosząc się między pozycjami kierownicy - kiedy próbowałem dojeżdżać rowerem szosowym prawie przez cały czas z obu tych powodów lądowałem na maskach - a poprawiona aerodynamika jest ważniejsza na otwartej drodze.
Chris H

1
@ChrisW rozwiązaniem wszystkich tych problemów jest niskiej klasy rower CX. Mój przyszedł 2 miesiące temu za 400EUR z hamulcami tarczowymi, błotnikami i mocowaniami zębatkowymi, oponami 35x700c, 34-ramiennymi kołami, drążkami i geometrią pionową. Najbardziej niesamowity rower miejski w historii! Obsługuje schody, krótkie spadki, szlaki, dotrzymuje kroku samochodom. Okapy są w przybliżeniu na poziomie siodła => ruch dobrze mnie widzi.
Vorac,

12

Dwie główne zalety hybrydy to 1) to, że są wygodniejsze, i 2) że większe opony sprawią, że będziesz mniej podatny na przebicie opon. „Komfort” zależy od wielu czynników - pamiętaj, że nikt nie spędza więcej czasu na swoich rowerach niż oddani rowerzyści szosowi, więc rowery szosowe są stworzone dla wygody - tylko z bardziej stromą krzywą uczenia się. Jeśli masz problemy z kręgosłupem, możesz uznać, że bardziej pionowa pozycja hybrydy jest korzystna. Jeśli jeździsz w miejscu z cyklem zamrażania i rozmrażania, drogi mogą być nieprzyjemnie wyboiste na chudych oponach roweru szosowego.

Inną opcją jest rozważenie roweru przełajowego. Rowery Cyclocross są w zasadzie hybrydami, z tym że pozostają bardzo blisko prawdziwych rowerów szosowych. Będziesz miał drążki i elementy drogi, ale motocykle będą również mocniejsze i będą mogły przyjmować szersze opony.


4
Rowery turystyczne również akceptują większe opony i mają bardziej swobodną geometrię. Oba są dobrym wyborem na dojazdy do pracy, ponieważ będą miały punkty mocowania błotników i bagażników.
Darth Egregious,

4
Nie zgadzam się w 100%. Opony są całkowicie niezależne od stylu jazdy rowerem. A rowery szosowe mogą być wygodniejsze niż hybrydy ze względu na większą liczbę potencjalnych pozycji rąk i siodełek, które są zbudowane tak, aby współpracować z twoją anatomią, a nie niedoinformowanym postrzeganiem przez kupujących własnej anatomii. Jeśli czujesz się niekomfortowo na rowerze szosowym, robisz to źle.
Stephen Touset

4
Stephen ma rację. Większość osób, które narzekają na „dyskomfort” u roadstera, po prostu nie kupiło roweru o odpowiedniej wielkości, nie ustawiło go prawidłowo lub używa złej techniki. Widzę to codziennie; ludzie jeżdżący z rękami pozornie przyspawanymi do „kropli”, używający złego wyboru przełożenia, siodełka za nisko lub za wysoko… Cały zakres problemów. Idź do dobrego sklepu, kup odpowiedni rower i naucz się podstawowych technik. Będziesz szczęśliwszy.
M. Werner,

12
Rower szosowy może być wygodniejszy dla wielu osób, ale to nie znaczy, że rower szosowy jest wygodniejszy dla każdej osoby. Jak wspomniałem, rowery szosowe są zaprojektowane tak, aby były wygodne dla osób, które najczęściej jeżdżą. Rowery hybrydowe są zaprojektowane tak, aby były wygodne dla osób, które nie jeżdżą tak często. Nie ma całkowitego zamówienia na komfort, ale ludzie, którzy wybierają hybrydy, zwykle robią to z tego powodu. Ponadto większość rowerów szosowych nie akceptuje opon szerszych niż 28 mm. Niektóre jeszcze mniej. Opony absolutnie nie są niezależne od stylu motocykla. Dla
przypomnienia

1
Opony są niezależne od wyboru roweru szosowego vs. hybrydowego, ale niekoniecznie dla konkretnej ramy drogowej (np. Właśnie nałożyłem masywne opony 26x2.0 na Long Haul Trucker, którą buduję, ale mój rower wyścigowy będzie pasował tylko 25 ° C maks.). Rower hybrydowy może być wygodniejszy w przypadku krótszych przejażdżek (ile dyskomfortu można uzyskać podczas 10-kilometrowej jazdy na odpowiednio dopasowanym rowerze szosowym z przyzwoitym siodełkiem w połowie?), Ale działa on również jako ogranicznik.
Stephen Touset,

10

Na oryginalne pytanie

Zgodnie z pierwotnym pytaniem OP, wady roweru szosowego obejmują:

 • Rowery szosowe zwykle mają szerokości opon, które nie są ukierunkowane na pracę z dodatkowymi przedmiotami na rowerze, wygodnie i przy minimalnym rozproszeniu. W zależności od trasy, wąskie opony nie nadają się do dojazdów, ponieważ:

  • Wąskie opony wymagają większej uwagi przy wyborze dobrej „linii” (konkretna pożądana ścieżka na kilka następnych metrów w oparciu o warunki na trasie i otoczenie, np. „Przejedź kilka cm na lewo od kałuży”) . Im więcej czasu, energii i przetwarzania wizualnego wykorzystanych do wyboru linii, oznacza, że ​​nie możesz się tak rozglądać (ze względu na bezpieczeństwo ruchu). To odwrócenie uwagi jest spowodowane (między innymi) węższymi oponami:

   1. są bardziej podatne na przebicia od przedmiotów lub uderzeń.

   2. mają większą tendencję do zaczepiania się lub poślizgnięcia na krawędziach, rowkach, połączeniach lub kratach równolegle do kierunku jazdy, i

   3. przekazywać rowerzystom więcej nierówności i wibracji.

  • Wąskie opony nie są tak wygodne przez 10 km. Grubsze opony działają jak amortyzatory wstrząsów i wibracji dla Ciebie i Twojego ładunku (laptopa?), Dzięki czemu możesz być mniej wybredny w wyborze gładkiej linii.

  • Oznacza to również, że jesteś mniej pewny siebie lub bezpieczny, kiedy „zmuszony” do linii lub terenu, który nie jest idealny, na przykład gdy duży ruch nie pozwala na manewrowanie na złej drodze. Co więcej, luźniejsza waga (odzież, ładunek) oznacza, że ​​nie jesteś tak zwinny jak zawodnik, co jeszcze bardziej utrudnia omijanie trudnego terenu jako osoby dojeżdżającej do pracy.

 • W przypadku motocykli szosowych zorientowanych na osiągi jest mniej otworów do mocowania bagażników, błotników / błotników itp. Ponadto jest mniej miejsca na błotniki i / lub bardziej wygodne rozmiary opon.

 • Skośna / pozioma pozycja tułowia na rowerach szosowych sprawia, że ​​trudniej jest rozejrzeć się dookoła lub do tyłu tak łatwo, jak bardziej pionowo. Wpływa to na bezpieczeństwo w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

 • Ze względu na zgarbioną pozycję na rowerach szosowych torba na ramię / „torby kurierskie” opadają do przodu, co staje się niestabilnym wahadłem, które kołysze się podczas jazdy. Nawet gdy worek znajduje się wokół twoich pleców, odczuwasz ciągłe rozproszenie odczuwania, że ​​zaraz zacznie się kołysać lub będziesz musiał go łokieć (co może oznaczać zdjęcie ręki z kierownicy).

Jakieś sugestie

Z pewnością można dojeżdżać rowerem szosowym. Możesz obejść lub opanować powyższe problemy z dodatkowym czasem w praktyce, dodatkowym sprzętem, nowymi technikami. I pamiętaj, że prawie każdy rower z łatwością pokona 10 km.

Z powyższych powodów sugeruję zastosowanie się do sugestii innych respondentów dotyczących unikania motocykli szosowych nastawionych na osiągi lub wyścig .

Rozważać:

 • Rowery „Urban” / „City” / „Commuter”, a nawet „holenderskie”. Te kategorie motocykli uległy rozszerzeniu i poprawie w ostatnich latach ze względu na wzrost liczby osób, takich jak Ty, chcących dojeżdżać do pracy, ale nie ścigać się. Zazwyczaj są bardziej pionowe niż rowery szosowe i albo mają, albo mogą pomieścić błotniki i bagażniki. Na przykład

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • „Hybrydowy” bez zawieszenia.

 • Rower szosowy / hybrydowy „Fitness” lub „Płaska kierownica”. Na przykład

wprowadź opis zdjęcia tutaj

 • Rower „górski” (bez zawieszenia), wyposażony w opony „śliskie”, „uliczne” lub „podmiejskie”. Bardzo popularne rozwiązanie dla osób dojeżdżających do pracy.

 • Wyszukuj w Google Image dowolne z powyższych terminów wraz z „rowerem dojazdowym”, a zobaczysz sedno tego, co wydaje się dobrze działać dla ludzi. Np. „Podmiejski rower górski” .

Yikes!

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Należy zauważyć, że tego rodzaju kratka nieprzyjazna dla rowerów była co najmniej „silnie zniechęcana” w USA od dziesięcioleci.
Daniel R Hicks

5
@DanielRHicks, to jest przykład. Masz wiele podobnych przeszkód, takich jak tory tramwajowe lub kolejowe.
greenoldman


@DanielRHicks Należy również zauważyć, że jazda na rowerze w pobliżu krawężnika jest również mocno odradzana, ze względu na ryzyko uderzenia pedału w samą krawężnik, przebicia odłamków, które mają tendencję do filtrowania do rynny, oraz zwiększone ryzyko, że kierowcy będą myśleć, że jest pokój do przejścia, gdy tak naprawdę nie ma.
David Richerby,

7

Główną wadą roweru szosowego są opcje montażu błotników, bagażnika i sakw itp. Zasadniczo większość dostępnych rowerów szosowych po prostu nie ma lutowania na błotniki, bagażniki itp. Więc musisz robić zakupy dookoła na rower szosowy z opcją lutowania.

To powiedziawszy ... Przez lata dojeżdżałem do pracy na rowerze szosowym bez lutni ...

 • Są błotniki, które zaczepiają się na wsporniki z tyłu i widelec z przodu, które są dość bezpieczne. (Jeśli często jeździsz w mokrych warunkach, będziesz potrzebować błotników.)
 • Istnieją stojaki montowane na sztycach, które mogą pomieścić sakwy. Minusem jest to, że ładowność jest znacznie mniejsza niż w przypadku lutowania w celu podtrzymania ładunku. (Mój bagażnik zamontowany na sztycy w starym rowerze szosowym może pomieścić około 20 funtów; podczas gdy mogę umieścić około 40 funtów w sakwach mojej hybrydy z lutami)
 • Inną opcją do przewożenia rzeczy jest użycie plecaka lub torby kurierskiej. To nie jest przełom dla niektórych osób i dojazdów do pracy.

Jeśli chodzi o hybrydy ... Obecnie istnieje wiele opcji dla rowerów hybrydowych. O ile mi wiadomo, wszystkie mają ogólny zestaw lutów, które pozwalają na błotniki, bagażniki, sakwy. Wszyscy główni producenci mają wiele opcji „hybrydowych”. Niektóre z tych hybryd to całkiem słodkie motocykle, głównie z funkcjami rowerów szosowych. Często są sprzedawane jako hybrydy „fitnessowe”. Przykładem, który właśnie kupił znajomy, jest „Dystrykt 9” autorstwa Treka; wymienił jednak pręty pionowe na pręty opadające. Chodzi o to, że kilku producentów (Scott, Cannondale, Specialized itp.) Tworzy ten rodzaj hybrydy, więc może to być dobra opcja.

Trzecią opcją może być rower turystyczny .

Podsumowując, dowiedz się, jakie jest Twoje główne zastosowanie i ile rzeczy będziesz ciągnął. Następnie zacznij zakupy i wypróbuj kilka motocykli.

Aby wypełnić moją odpowiedź ...

Niedawno pomogłem znajomemu kupić nowy rower na dojazdy. Jest głównie kolarzem szosowym, ale ostatecznie wybrał hybrydę „fitness” lub „inspirowaną szosą” do celów dojazdów do pracy i treningów w porze lunchu. Rower jest zasadniczo rowerem szosowym, ale z lutami na błotniki i bagażnik / sakwy. Jest również nieco cięższy niż zwykły rower szosowy, jest zaopatrzony w opony 700x28c, ładne felgi, ma płaskowniki, fotel wyścigowy i poza tym ma wysokiej jakości komponenty. Zawarł umowę ze sklepem rowerowym, aby zamienić na drążki i dźwignie zmiany biegów / dźwigni hamulca na drążki. To fajny rower, który sprawia wiele radości z jazdy; i poważnie, mógłbym z łatwością spędzić 4 - 6 godzin na tym rowerze, ale nie chciałbym robić na nim bardzo pagórkowatego wieku.

Tak czy siak...

Kup rower szosowy, jeśli naprawdę go chcesz i nie przejmujesz się zbytnio ciągnieniem ładunków. W przeciwnym razie nowsze hybrydy „inspirowane fitnessem / drogą” mogą być dobrym rozwiązaniem dla twoich celów.


5

Jeśli masz na sobie sakwy, pełne dokumentów, laptopa i ewentualnie kombinezonu, rower szosowy może czuć się niekomfortowo. Hybryda lepiej poradzi sobie z dodatkowym ciężarem, wygładzając jazdę (większe opony, ewentualnie zawieszenie, więcej wyściółki siedzenia itp.)

Po pełnym załadowaniu rower szosowy może się nie zakręcić prawidłowo

 • rama może skręcać się pod dodatkowym obciążeniem
 • rozkład ciężaru może nie być idealny do pokonywania zakrętów (zbyt mały ciężar na przednim kole)

Uwielbiam jeździć do pracy na pełnym rowerze szosowym, ale planuję to, więc zostawiam laptopa, zapasowe ubrania itp. W biurze dzień wcześniej, więc nie muszę próbować wszystkiego zabrać.


więc w przypadku roweru szosowego w ogóle masz sakwy? Nie planuję wkładać tam zbyt wiele - być może po prostu buty i zmianę ubrań.
Diskdrive

1
Nie - mój rower szosowy nie ma nawet mocowania błotników, nie mówiąc już o sakwach. Miałem poprzedni, który to zrobił, a moim głównym problemem było zbyt duże obciążenie do tyłu, co pozwoliło mojemu przedniemu wysunąć się na szybki zakręt. Nie chciałbym tego więcej robić.
Rory Alsop,

1
Odpowiedni rower szosowy będzie posiadał wszystkie te cechy, nie będzie się skręcał pod obciążeniem i może być łatwo wyposażony w opony odpowiedniej wielkości. Jeżdżę na Surly Pacer jako dojeżdżający do pracy i mam na nim bagażnik, sakwy i opony 28c.
Stephen Touset,

4

Jak wynika z wcześniejszych odpowiedzi, projekt motocykli szosowych i hybrydowych jest bardzo zróżnicowany, przez co definicje dość często się pokrywają.

Być może najczęstszą różnicą jest to, że motocykle „szosowe” zazwyczaj mają kierownicę z opuszczanym uchwytem, ​​a rowery „hybrydowe” zwykle mają płaskowniki .

Więc może pytanie sprowadza się do tego, który styl baru jest lepszy do dojazdów do pracy.

Płaski pasek (z szerszym uchwytem) ma następujące zalety związane z dojazdem do pracy:

 1. Dokładniejsza kontrola przy niskich prędkościach
 2. Lepsza widoczność (dla mnie i dla mnie) dzięki pozycji pionowej
 3. Łatwiejsza kontrola jedną ręką do sygnalizacji

Z drugiej strony szerszy pasek jest czasem niewygodny, aby zmieścić się w lukach w ruchu w kolejce.

Niektóre zalety paska upuszczającego : -

 1. Lepsza aerodynamika dzięki węższemu układaniu dłoni, a zwłaszcza podczas spadania.
 2. Wiele pozycji dłoni dla większego komfortu.

Są one mniej ważne w przypadku stosunkowo krótkich i powolnych dojazdów do miasta.

Mam rower typu drop-bar i rower typu flat-bar. Chociaż rower z opuszczanym paskiem jest szybszy i wygodniejszy niż hybryda z płaskownikiem i ogólnie pokonuje więcej dystansu w ciągu roku, wolę hybrydę do jazdy po mieście. Dużą część powodu, dla którego wybrałem hybrydę dojazdów do pracy, to styl baru.


3

Zazwyczaj hybryda będzie miała większy zakres cali niż motocykl szosowy - tłumaczenie: na tych wzgórzach będzie kilka niższych biegów.

Będzie miał bardziej zrelaksowany kąt ramy - tłumaczenie: Będzie to bardziej miękka jazda, ale z mniejszą zwrotnością w reakcji układu kierowniczego, co może lub nie.

Z bardziej swobodną geometrią, która pozwala na miejsce na bagażniki, większe błotniki (błotniki) i większe opony, jeśli uważasz, że chude opony nie są dla Ciebie. Rozciąga rzeczy, gdy masz swobodną geometrię. Ramka będzie też miała więcej lutów dla tych oczekiwanych dodatków.

Hybrydy są zwykle dostarczane z prostym uchwytem, ​​takim jak MTB, ale można je łatwo wymienić na tradycyjny drążek, który daje ci więcej pozycji do zawieszenia, a także możesz uzyskać podwójne dźwignie hamulca - z hamulcami z kapturem hamulce dwoma palcami szeregowo na cholewce. Pamiętaj, że w rowerze szosowym możesz również zmienić krople na pionowy pręt prosty. Zwykle ludzie zmieniają się w prosty pasek, ponieważ czują, że nie będą w stanie złapać dźwigni hamulca wystarczająco szybko, jeśli spadną. Jednak po zrozumieniu rzeczy zaczynasz jeździć z dłońmi na maskach i masz kilka palców spoczywających na dźwigniach, gotowych wyhamować hamulce, kiedy ich potrzebujesz.

W przypadku roweru szosowego masz bardzo mały kontakt z drogą (opony o wysokim stanie chudej opony), dlatego wydaje się (i jest) bardziej responsywny. Możesz dostać opony roweru szosowego do hybrydy i poczuć to samo.

Wreszcie, hybrydy są zaprojektowane bardziej dla zawodników, więc sprawiają, że są nieco mocniejsze niż rower szosowy, który stara się być tak lekki, jak to możliwe. Szanse są w danym punkcie cenowym, a zobaczysz, że rower szosowy wygrywa bitwę wagi. Pamiętaj, że może to być tylko kilogram, więc gdy weźmiesz pod uwagę sprzęt, który będziesz ze sobą nosić, tak naprawdę nie będziesz się tym przejmować.


Kwestionuję twoje twierdzenie, że płaskich prętów w hybrydzie można „łatwo zmienić na tradycyjny drążek”. Próba zrobienia tego otwiera puszkę niezgodnych robaków z dźwigniami zmiany biegów i hamulcami, a skutkiem jest rower, którego geometria nie ma większego sensu.
David Richerby,

2

Zastanawiałem się nad tym pytaniem przez pewien czas, zanim moja decyzja zdecydowanie zapadła na hybrydę. Wynikało to głównie z tego, że dojeżdżałem do pracy przez szczytową dzielnicę nad drogami, które są brukowane, źle utrzymane i wypełnione nieuniknionymi dziurami, z którymi hybryd może bez trudu sobie poradzić z cienkimi oponami i kołami roweru szosowego okazałoby się kosztownie zabójcze. Mogę zdecydować się na bardziej przyjazną trasę dla rowerów szosowych, która zwiększyłaby moją podróż o 4 mile, co pokonuje obiekt dodatkowej prędkości. Wszystko zależy od twoich osobistych potrzeb.


1

Rower hybrydowy ma pewne zalety w porównaniu z rowerami szosowymi, w tym:

 • Miejsce na stały kosz przedni, szczególnie większy.
 • Zwiększone miejsce na akcesoria, takie jak dzwonki, klaksony, przełączniki, przyciski, reflektory, uchwyty na tablety, uchwyty na telefon, komputery rowerowe, światła zapasowe itp.
 • Lepszy widok podczas korzystania z lusterek kierownicy, ponieważ kierownica jest często szersza, co pozwala na umieszczenie lustra dalej.
 • Więcej opcji dla luster i dzwonków.
 • Więcej opcji dźwigni hamulca i dźwigni zmiany biegów.
 • Tańsze manetki kombinowane.
 • Niższy koszt roweru.
 • Większa siła hamowania, gdy uzyskujesz większą dźwignię hamulca dźwigni roweru hybrydowego niż dźwignię hamulca roweru szosowego na maskach.
 • Poprawiona widoczność i zdolność patrzenia dalej, gdy jesteś wyższy.
 • Zdolność do wytwarzania większej mocy, gdy ograniczenia prędkości są niższe, co może docenić monterów. Zwiększyłoby to możliwości treningu interwałowego.

0

Posiadam gigantyczną hybrydę ze stalową ramą. Jest naprawdę gładki, przylega do drogi i jest bardzo wygodny. Zmodyfikowałem go za pomocą regulowanego trzpienia Quill Humperta QAS 1 1/8 - Szybka regulacja kąta zwalniania. Pozwala mi to modyfikować kierownicę w pozycji dolnej lub prawie w pozycji pionowej. Świetna inwestycja, jeśli chcesz komfortu. Mam przedłużacze pedałów i prowadzę maraton Schwalbe 700 x 35C plus i nigdy nie miałem mieszkania. Mam ponad 65 lat, a moja żona i ja jeździmy około 60 - 80 mil tygodniowo. Kochamy nasze hybrydy i nie zmienilibyśmy ich na nic. W moim wieku rower szarpałby mi plecy. Szersze opony też działają świetnie!


0

Okazjonalnie dojeżdżam tutaj, mam starą hybrydę Norco Olympia. Było wszędzie, w tym pod SUV-em.

Tanie naprawy i nierealna niezawodność właśnie dlatego wybrałem tę bestię ze stalowej ramy. Wyobrażam sobie, że zamiana na coś ładniejszego byłaby wygodniejsza dla moich dojazdów do pracy, ale jedną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ilość kradzieży w twojej okolicy. Żaden złodziej przy zdrowych zmysłach nie ukradłby mi roweru. Wiem, że jadę do domu, kiedy wychodzę z pracy.


Nie jest dla mnie całkiem jasne, czy to odpowiada na pytanie. Zasadniczo mówisz, że dobrym pomysłem jest priorytetowe potraktowanie niskich kosztów konserwacji i rower, który nie jest atrakcyjny dla złodziei. Oba są dobrymi sugestiami, ale wydaje mi się, że miałyby zastosowanie w równym stopniu do starego, zniszczonego roweru szosowego lub starej, hybrydowej (lub starego, dowolnego innego roweru). A może o to chodzi: nie ma znaczenia, czy jest to rower szosowy, hybrydowy czy coś innego, o ile nie złamie banku ani nie zostanie skradziony.
David Richerby

-1

Jako właściciel hybrydy i roweru szosowego sądzę o hybrydowej wyższości:

 • Rower szosowy będzie miał mniej wygodną pozycję do jazdy, która jest bardziej odpowiednia do długiej i szybkiej jazdy niż do zwykłych dojazdów do pracy.
 • Rower szosowy jest znacznie bardziej skomplikowaną i kosztowną maszyną. Niektóre części są trudniejsze do wymiany i są droższe na rowerze szosowym. Na przykład dźwignie hamulca - cena i złożoność są bardzo różne.
 • Rower hybrydowy ma zwykle nieco płynniejszą, choć mniej dynamiczną jazdę.

1
Twój pierwszy punkt nie ma sensu. W jaki sposób mniej wygodna pozycja jest bardziej odpowiednia do długiej jazdy? Co do drugiego pocisku, jak często trzeba wymieniać dźwignie hamulca?!?
David Richerby
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.