Czy stałe koło zębate można wymienić bez narzędzi?


1

Nie mam narzędzia do biczowania łańcucha lub koła łańcuchowego. Czy można wymienić tylną zębatkę bez tych narzędzi?

Odpowiedzi:


1

Aby wykonać radę jm2: potrzebujesz narzędzia blokującego. Możesz pożyczyć go znajomemu lub udać się do lokalnego warsztatu rowerowego.

Istnieje rzeczywiście „genialna technika”, której udało mi się przykręcić koło zębate bez użycia łańcucha: użyj łańcucha! Zostało to opisane tutaj przez facetów z Mediolanu, zakładam, że można go użyć do odkręcenia koła łańcuchowego:


5

W przypadku blokowania młotek i śrubokręt czasami działa, ale ostatecznie uszkadzasz wszystko, z wyjątkiem młota, czasami do tego stopnia, że ​​po tym nie można uruchomić narzędzia blokującego.
Pobierz narzędzie do blokowania. Są pół uniwersalne, które działają dobrze. Typy, które są zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​określonych zamków (tj. 3 szczeliny, 4 szczeliny) działają znacznie lepiej. Tak czy inaczej, są dość tanie.
Po wyłączeniu blokady możesz użyć łańcucha i korby rowerowej zamiast łańcucha, ale jest to kolejne miejsce, w którym lepiej jest po prostu kupić odpowiednie narzędzie.

Po ich zdobyciu będziesz szczęśliwszym jeźdźcem na fixie.


3

Czy ma blokadę? Jeśli nie, po prostu poproś przyjaciela, aby utrzymał rower stabilnie i spróbował pedałować do tyłu.

Nie mam blokady na rowerze dojeżdżającym do pracy, a po serii manewrów hamowania w krótkich odstępach czasu zwolniłem trybikiem podczas akcji. To dość przerażające!

Jeśli masz blokadę, to możesz to zrobić za pomocą młotka i śrubokręta - to naprawdę tylko kwestia, czy chcesz go ponownie użyć.

Lub po prostu wejdź do swojego LBS i poproś o pożyczenie narzędzi. Większość dobrych mechaników z wdziękiem odmówi, ale wyjaśni ci, dlaczego kupienie jednego z nich jest najlepszym rozwiązaniem ...


2

Słyszałem, że ludzie robią to za pomocą młotka i śrubokręta. Nie jest to jednak najlepszy pomysł. To nie będzie łatwe, a zepsujesz blokadę i zęby zębatki.

Po prostu zgarnij 20 dolarów na zdobycie odpowiednich narzędzi do pracy.


Będę szczery, że nie mogę ich znaleźć tak tanio, zwłaszcza narzędzie do blokowania. Jestem rowerzystą w Wielkiej Brytanii: S
będzie

@Will, ogólnie rzecz biorąc, Wielka Brytania nie jest zalewem, jeśli chodzi o narzędzia. Na standardowe narzędzie do blokowania kasety możesz wydać od 4 do prawie 20 GBP, w zależności od jakości i marży w sklepie. Nie jestem pewien, jakiego dokładnie narzędzia potrzebujesz do koła zębatego o stałym kole zębatym, ale w innym przypadku postaram się odpowiedzieć na twoje pytanie bardziej bezpośrednio. To wyszukiwanie może jednak pomóc, chainreactioncycles.com/SearchResults.aspx?Search=lockring . Zazwyczaj są dobrą opcją dla Wielkiej Brytanii, szczególnie przy ograniczonym budżecie.
Colin Newell,

Będę potrzebował narzędzia pierścień blokady i łańcucha batem :) jednak zauważyłem kilka pierścień blokujący mają wycięcia w pierścieniu niż na zewnątrz ...
będzie

0

Z dwoma drewnianymi klockami w imadle lub połączonymi ze sobą długimi śrubami, możesz chwycić zębatkę bez uszkodzeń. W latach, w których położyłem koło zębate na mojej piaście (brak blokady, chociaż blokowanie suportu pasowałoby jak nakrętka dżemu), w końcu było tak solidnie, że mogłem poślizgnąć tylne koło bez zerwania.

Wydaje mi się, że pewnego dnia w desperacji, ponieważ był to rower o stałym biegu, zostawiłem łańcuch na tylnej zębatce, a poza przednią, pozwalając mi owinąć luz wokół BB i jakoś go zabezpieczyć. Następnie mogłem ręcznie obrócić tylne koło do przodu, co pozwoliło zwolnić zębatkę.

Domowy bicz łańcuchowy nie jest zbyt twardy - metal o grubości około 1/8 ", wywiercony, aby umożliwić przebijanie łańcuszka. Nie sądzę, że dodałem długość łańcucha do podparcia koła łańcuchowego, ale raczej„ bicz ” łańcuszek owinięty wokół koła łańcuchowego. Metalowy element musiał zostać wzmocniony drewnem, aby zapobiec wyboczeniu. Jim Papadopoulos

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.